Prawnik Britney składa 130-stronicowy pozew przeciwko jej ojcu

“The Woman in Me” na szczycie listy bestsellerów The New York Times!

Czy powstanie film na podstawie książki Britney?

Włącz tryb ciemny Włącz tryb jasny
źródło: instagram.com/britneyspears

Mimo że Britney Spears od prawie dwóch lat jest wolna od kurateli sądowej, to sprawiedliwości wciąż nie stało się zadość. Żadna z osób, która w ciągu 13 lat kurateli (2008 – 2021) dopuściła się nadużyć w stosunku do gwiazdy i jej majątku, wciąż nie została ukarana.

Prawnik artystki, Mathew Rosengart, cały czas nad tym pracuje i w ostatnich dniach złożył 130-stronicowy wniosek do sądu opisujący nadużycia, których Jamie Spears dopuścił się w czasie kurateli nad osobą i majątkiem Britney. Ojciec piosenkarki ma stanąć przed sądem w maju 2024 roku.

Dokumenty sądowe zostały ujawnione przez portal The Messenger. My prezentujemy podsumowanie najważniejszych informacji poniżej:

 • Ojciec Britney i zarządzana przez Lou Taylor firma TriStar wyprowadzili z majątku gwiazdy ponad 24 miliony dolarów! To pieniądze, które Britney zarobiła będąc zmuszana do pracy. Już w rok po nałożeniu kurateli rzekomo niezdolna do zadbania o siebie artystka została wysłana w światowe tournée.
 • Jamie źle zarządzał majątkiem Britney w Luizjanie ponosząc ponad 1,5 miliona dolarów straty. Pretekstem były remonty… Prawie 200 tys. dolarów trafiło do firmy należącej do zięcia Jamiego.
 • Jamie również sprzedał ziemię należącą do gwiazdy ze znaczną stratą. W 2002 roku Bridgmore Timber LLC, podmiot należący do Britney, zakupił działkę o powierzchni 154,57 akrów w Luizjanie za 682 500 dolarów. W 2016 roku Jamie sprzedał ziemię swojej siostrzenicy i siostrzeńcowi za połowę tej ceny.
 • Jamie wykorzystał pieniądze Britney sfinansowanie własnej firmy cateringowej. W 2010 roku zakupił autobus turystyczny za setki tysięcy dolarów, który następnie wyposażył w sprzęt do gotowania. Używał go, by promować swój biznes cateringowy “Cookin’ Cruzin’ & Chaos”. Planował również rozpocząć własny program kulinarny w telewizji.
 • Jamie wydał ponad 6 milionów dolarów z majątku Britney, by opłacać swoich prawników i inne koszty prawne. Britney poprzez swojego prawnika wnioskuje, by sędzia odrzuciła wniosek Jamiego o dalsze finansowanie prawników z jej majątku.
 • Pozew złożony prze Rosengarta stwierdza, że Jamie był “bezpośrednio zaangażowany w monitorowanie wiadomości tekstowych swojej dorosłej córki, w tym prywatną komunikację z dziećmi i komunikację między nią a jej byłym adwokatem. Potajemnie nagrał panią Spears w jej domu za pomocą ukrytego urządzenia do odsłuchu lub nagrywania” w ramach swojego “programu nadzoru”, który “trwał od co najmniej 2012 do 2021 roku”. Jamie miał również dostęp do “notatek z terapii” i “prywatnych zapisów telefonicznych”.
5 komentarzy
 1. Ciekawe jak to się potoczy. Wcześniej miała zrezygnować z pozwu ze względu na ogromnie koszty. W sumie nie dziwię się, bo podobno ten prawnik/sztab prawników nieźle sobie liczy za swoje usługi.

   1. Nie przeczę, ale Britney nadal nie ma nikogo w pobliżu, kto mógłby jej pomóc. To co publikuje na insta jest niepokojące i niestety doprowadza do tego że ludzie zaczynają usprawiedliwiać kuratelę, nawet jeśli ta wyrządziła jej wielką krzywdę. Mam nadzieję że ktoś w końcu o nią zadba. Po tylu latach znęcania psychicznego na pewno nie jest łatwo wrócić na prostą, ale w końcu musi się z tym jakoś zmierzyć.

 2. Taki szczodry tatuś z niego. Pomógł siostrzenicy, córci z zięciem i pozostałym Januszkom biznesu. A że ta szczodrość finansowana była z konta Brit, no cóż, to mu nie przeszkadza. Po co miałoby przeszkadzać, skoro nie trzeba było sobie brudzić rączek pracą. Są pozwy, procesy, prawnicy prawników . Czy oni kiedyś odpowiedzą za to? Wierzycie w to? Powie, że kocha swoją córkę i go uniewinnią. Niekoniecznie musi dodawać, którą córkę kocha. Wystarczy, że powie, że kocha i tyle.

 3. Jestem ciekawa czy odpowie za część tych przestępstw? Widać łatwo mu się wydawało pieniądze córki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły