Oops!… I Did It Again (2000)

Włącz tryb ciemny Włącz tryb jasny
zdjęcie: britneyspears.fandom.com

Data wydania
3 maja 2000

Tracklista albumu
1. Oops!… I Did It Again
2. Stronger
3. Don’t Go Knockin’ on My Door
4. (I Can’t Get No) Satisfaction
5. Don’t Let Me Be the Last to Know
6. What U See (Is What U Get)
7. Lucky
8. One Kiss From You
9. Where Are You Now
10. Can’t Make You Love Me
11. When Your Eyes Say It
12. Dear Diary
13. Girl in the Mirror (Japonia, Europa)
14. You Got It All (Japonia, Europa)
15. Heart (Japonia, Europa)

Single
1. Oops!… I Did It Again (20 marca 2000)
2. Lucky (7 lipca 2000)
3. Stronger (13 listopada 2000)
4. Don’t Let Me Be The Last to Know (17 stycznia 2001)

Promujące trasy koncertowe
Crazy 2K Tour, Oops!… I Did It Again World Tour

Po zakończeniu trasy promującej album ‘…Baby One More Time’, 6 dniach wakacji, Britney wróciła do Nowego Jorku i zaczęła pracę na nowym albumem od 20 września 1999 roku. Jednak faktyczne nagrywanie piosenek rozpoczęło się 1 listopada. 7 stycznia 2000 roku album w połowie był już nagrany. Gwiazda nad utworami pracowała w różnych studiach na terenie USA i Szwecji, gdzie mieszka Max Martin. „Kiedy nagrywałam poprzedni album miałam 16 lat, to znaczy kiedy patrzę na okładkę to sobie myślę ‘O Mój Boże’. Wiem, że kolejny album będzie zupełnie inny. Skończyłam nagrywanie sześciu piosenek w Szwecji dwa miesiące temu i materiał jest bardziej zabawny i ostry. I oczywiście jest bardziej dojrzały ponieważ ja też dojrzałam jako osoba.” – powiedziała Britney w wywiadzie. Utwór ‘When Your Eses Say’ został nagrany na kilka godzin przed wystąpieniem Spears w programie TRL. Natomiast cover ‘(I Can’t Get No) Satisfaction’ nagrała wraz z Rodney Jerkins w dzień gali Grammy na której gościła. „Oczywiście, że jest na mnie większa presja. Ale moim zdaniem płyta Oops, jest o wiele lepsza niż moja debiutancka. Jest ostrzejsza, jest tam więcej mnie i sądzę, że bardziej pasuje do nastolatków” – powiedziała Spears na konferencji prasowej z okazji wydania płyty ‘Oops!…I Did It Again’.

Płyta została wydana w dniu 16 maja 2000 r. przez Jive Records. W pierwszym dniu album sprzedał się w około 500 tys kopii natomiast w pierwszym tygodniu sprzedaż osiągnęła 1.319.193 zakupionych sztuk. Jak wynika z sondaży detalicznych pobił poprzedni rekord SoundScan (największą sprzedaż albumu w tydzień) pobijając wszystkich solowych artystów i tym samym ogłaszając Spears najszybszym artystą sprzedaży w kraju. Krążek ten był jej drugim (i zarazem ostatnim) albumem, który otrzymał certyfikacji diamentów z Recording Industry Association of America (RIAA).

Pierwszy singiel promujący płytę, tytułowy ‘Oops!…I Did It Again’ zadebiutował na 9 miejscu amerykańskiej listy Billboard Hot 100. Jednak w Wielkiej Brytanii, piosenka stała się hitem i zadebiutowała na 1 miejscu zestawienia UK Singles Chart, co dawało Spears trzeci hit w tym kraju. Drugi singiel ‘Lucky’ zadebiutował na 23 miejscu Billboard Hot 100 a trzeci, ‘Stronger’ na 11 miejscu. Zaś czwarty singiel ‘Don’t Let Me Be The Last to Know‘ nie dostał się na amerykańską listę. Do tej pory album sprzedał się w ponad 20 milionowym nakładzie. Płytę promowała trasa Oops!…I Did It Again World Tour.

Promocja
Pod koniec 1999 roku, Britney Spears ruszyła z promocją pierwszego singla promującego wydawnictwo, tytułowego ‘Oops!…I Did It Again’. Pierwszym przystankiem była Europa. Gwiazda wystąpiła w brytyjskim ‘Smash Hit’ oraz włoskim ‘TRL’.
2 maja Britney pojawiła się na konferencji prasowej w Tokio “Kokusai Forum Hall”.
9 maja 2000 roku Britney ponownie wróciła do Europy, konkretnie do Paryża aby zagrać koncert, który był jej pierwszym, europejskim show.
W Australii wystąpiła w ‘House Of Hits’ oraz w show ‘Russel Gilbert Live’, które zostały wyemitowane 13 maja 2002 roku.
10 maja udzieliła wywiadu w show Late Night With Conan O’Brien. 14 maja wystąpiła w programie Saturday Night Live. 15 maja była gościem The Rosie O’Donnell Show. 16 maja w programie TRL, w dniu wydania płyty, miało miejsce wspólne słuchanie krążka w towarzystwie Britney Spears.
7 września Britney wystąpiła z połączeniem dwóch piosenek “(I Can’t Get No) Satisfaction” i “Oops!…I Did It Again” na gali MTV Video Music Awards w Nowym Jorku. Na początku występu, pokazała się  w czarnym garniturze, zaszokowała publiczność i media zrywając z siebie czarny garnitur i pokazując się w obcisłym kostiumie w cielistym kolorze wysadzanym kryształami Swarovskiego.
8 września Britney powróciła do Europy, do Hiszpanii, gdzie udzieliła wywiadu w show “El Rayo”.
Na miesiąc przed wydaniem płyty, w Wielkanocną Sobotę, Britney dała specjalny koncert w Honolulu na Hawajach. Całość została nagrana przez stację FOX i nazwana “Britney Spears in Hawaii”23 lutego 2000 roku, Spears wystąpiła po raz pierwszy na gali Grammy z piosenką „From the Bottom of My Broken Heart” i „…Baby One More Time” z płyty „…Baby One More Time”.