Britney: Piece Of Me

Włącz tryb ciemny Włącz tryb jasny

Pierwsze doniesienia jakoby Britney Spears miała podpisać ekskluzywny kontrakt na serię występów w Las Vegas pojawiły się już w lutym 2012 roku. To właśnie wtedy głośno plotkowano o prowadzonych rozmowach, najpierw z przedstawicielami sieci Hard Rock Hotel, a następnie z Planet Hollywood wchodzącym w skład resortu korporacji Caesars Entertainment. Wraz z czasem negocjacje stawały się coraz to bardziej intensywne, a tabloidy zdobywały jeszcze więcej informacji dotyczących szczegółów kontraktu. Na początku 2013 serwisy plotkarskie donosiły o zbliżającym się podpisaniu 2-letniego kontraktu przez piosenkarkę, olbrzymiej gaży za serię występów i remoncie sali PH Live, który miał zwiastować nadchodzące spektakularne show gwiazdy popu. Pierwsze oficjalne informacje na temat ekskluzywnego kontraktu podała sama Britney w wywiadzie udzielonym dla magazynu Shape w maju 2013 roku. Przyznała wtedy, że już jesienią tego roku [2013] czekają ją pierwsze występy. “Dwa razy w tygodniu mam 90-minutowe sesje jogi, ponadto trzy razy w tygodniu biorę udział w godzinnym treningu cardio wraz z moim trenerem, Tonym Martinezem. Występy w Vegas nie będą łatwą rzeczą – to będzie wielkie show od początku do końca.” – to właśnie tymi słowami piosenkarka spełniła oczekiwania i marzenia tysięcy fanów na całym świecie. Pomimo oficjalnie podanych informacji o nadchodzących koncertach sztab Britney nie przestawał negocjować. Piosenkarka miała otrzymywać 310 tys. dolarów za show i blisko 15 milionów dolarów za rok, co było zdecydowanie wyższym wynagrodzeniem od również występującej w Las Vegas Celine Dion.

17 września 2013 roku Britney pojawiła się w programie Good Morning America z transmisją na żywo z pustyni Mojave, by oficjalnie zapowiedzieć swoją nadchodzącą serię koncertów “Britney: Piece Of Me” w przybytku Axis w Planet Hollywood oraz zdradzić szczegóły na budzące wielkie emocje dotyczące przedsięwzięć związanych z jej nadchodzącym ósmym albumem studyjnym. “Podczas moich występów będę wykonywać swoje stare, dobrze znane hity, ale także całkiem nowy, premierowy materiał, tak dla zachowania urozmaicenia.” – zdradziła Britney rozmówcy. “Koncerty Britney Spears rozpoczną się 27 grudnia!” – taka informacja pojawiła się w mediach po wystąpieniu piosenkarki w programie, a na oficjalnej stronie gwiazdy zostały podane daty pierwszych koncertów i uruchomiona została możliwość zakupienia biletów na show! W październiku 2013 roku Baz Halpin – reżyser show, zdradził w ekskluzywnym wywiadzie dla serwisu Billboard: “To jak swego rodzaju bardzo wizualne i różnorodne show, które dotyka wszystkiego, co obecnie ekscytuje Britney Spears”. Fani dowiedzieli się również o tym, że Spears da 50 występów rocznie [przez dwa lata] do 2015 roku w mieszczącej 4600 osób sali, o pełnym wizualizacji i zastosowania nowoczesnych technologii, różnorodnym show oraz o rzekomym fakcie, jakoby piosenkarka była gotowa na wyzwanie jakim jest śpiewanie na żywo, co w późniejszym czasie potwierdził sam Larry Rudolph – manager gwiazdy popu.

W otoczeniu swej świty – managerów i ochrony – Britney przybyła do Planet Hollywood w Las Vegas 3 grudnia 2013 roku, gdzie powitano ją z wielkim entuzjazmem. “Jestem w Vegas! Świętuję wydanie albumu ‘Britney Jean’ i rezydenturę ‘Britney: Piece Of Me’ wraz z moją nową rodziną w Las Vegas” – napisała wtedy gwiazda na Twitterze. Ponadto, Na niecały tydzień przed oficjalnym otwarciem dwuletniej rezydentury piosenkarki w Las Vegas, amerykańska telewizja E! wyemitowała 2-godzinny dokument przedstawiający przygotowania Britney i jej tancerzy oraz samego show od podstaw, takich jak tworzenie setlisty czy projektowanie kostiumów. Dzięki niemu fani mogli zobaczyć przedpremierowo poszczególne elementy przedstawienia, efekty specjalne oraz fragmenty choreografii. 26 grudnia odbyła się generalna próba show “Britney: Piece Of Me”, na której pojawili się zaproszeni przez piosenkarkę goście oraz ludzie związani z branżą. Podczas trwającego około 90 minut show Britney zaśpiewała 24 piosenki ze swojego repertuaru, rozpoczynając koncert pierwszym singlem z albumu “Britney Jean”. Następnego dnia gwiazda oficjalnie otworzyła swoją rezydenturę zapełniając tym samym salę w Planet Hollywood po brzegi. Wbrew wcześniejszym doniesieniom piosenkarka podczas koncertu wspierała się playbackiem, jednak nie zniechęciło to gwiazd przybyłych na koncert. Na widowni zasiedli między innymi: Katy Perry, Miley Cyrus, Selena Gomez, Adam Lambert czy Mario Lopez. Początkowo fizyczna forma Britney podczas występów nie zachwycała, jednak efekty specjalne oraz cała oprawa, przyciągnęły tysiące fanów z całego świata. Wraz z mijającymi miesiącami Brit prezentowała się i tańczyła coraz lepiej, a rezydentura cieszyła się tak dużą popularnością, że piosenkarka przedłużyła ją o kolejne dwa lata. W 2016 gwiazda zaprezentowała “Britney: Piece Of Me 2.0.”

Koncertowa setlista:

Work Bitch
Womanizer
3
Everytime
…Baby One More Time
Oops!… I Did It Again
Me Against The Music
Gimme More
Break The Ice
Piece Of Me
Boys
Pretty Girls *
Perfume (lub Alien)
I’m A Slave 4 U
Freakshow
Do Somethin’ (lub Alien)
Circus
I Wanna Go **
Lucky
Toxic
Stronger
(You Drive Me) Crazy
Till the World Ends
* od 5.08.2015
** do 5.08.2015

Daty koncertów:

I seria: 27.12 – 31.12.2013
II seria: 29.01.-22.02.2014
III seria: 25.04. – 17.05.2014
IV seria: 15.08. – 10.09.2014
V seria: 03.10. – 08.11.2014
VI seria: 27.12 – 31.12.2014
VII seria: 28.01. – 07.03.2015
VIII seria: 15.04. – 20.05.2015
IX seria: 05.08. – 09.09.2015
X seria: 14.10. – 21.11.2015
XI seria: 27.12.2015 – 03.01.2016

Work Bitch / Womanizer / 3:

Everytime:

…Baby One More Time / Oops!… I Did It Again:

Me Against The Music / Gimme More / Break The Ice / Piece Of Me:

Boys / Pretty Girls / Perfume

I’m A Slave 4 U / Freakshow / Do Somethin’:

Circus / I Wanna Go / Lucky:

Toxic / Stronger / (You Drive Me) Crazy / Till the World Ends