In The Zone (2003)

Włącz tryb ciemny Włącz tryb jasny
zdjęcie: empik.com

Data wydania
1 listopada 2003

Tracklista albumu
1. Me Against The Music (feat. Madonna)
2. (I Got That) Boom Boom (feat. Ying Yang Twins)
3. Showdown
4. Breathe On Me
5. Early Mornin’
6. Toxic
7. Outrageous
8. Touch Of My Hand
9. Hook Up
10. Shadow
11. Brave New Girl
12. Everytime
13. Me Against The Music (feat. Madonna) (Rishi Rich’s Desi Kulcha Remix)
14. The Answer (Europa, Japonia, Australia)
15. Don’t Hang Up (Europa, Japonia, Australia)

DVD Bonus Audio
1. Don’t Hang Up
2. The Answer
3. Toxic (Lenny Bertoldo Radio Mix)
4. Me Against the Music (feat. Madonna) (Bloodshy & Avant’s Chix Mix)
5. I’ve Just Begun (Having My Fun) (Europa, Australia)
6. Girls and Boys (Europa, Australia)

Single
1. Me Against The Music (feat. Madonna) (14 października 2003)
2. Toxic (13 stycznia 2004)
3. Everytime (17 lipca 2004)
4. Outrageous (13 lipca 2004)

Promujące trasy koncertowe
The Onyx Hotel Tour

Po trasie koncertowej Dream Within a Dream, która promowała album Britney wydany w 2001 roku, Britney ogłosiła, że robi sobie przerwę w karierze na okres 6 miesięcy. 5 listopada 2002 roku, powiedziała w jednym z wywiadów, że zaczyna pracę nad kolejnym krążkiem z zagranicznymi producentami. 6 grudnia 2002 roku, pojawiły się oficjalne informacje o współpracy ze znanym, amerykańskim producentem DarkChildem, który pracował już z Britney przy utworze ‘I Love Rock ‘n’ Roll’. Będąc w Europie, Britney spotkała się z producentem William’em Orbitem oraz francuskim zespołem Daft Punk. Kiedy w jednym z wywiadów została zapytana o stylu muzycznym nowego albumu powiedziała ‘To powinno się zdarzyć naturalnie, być tym, co czujesz. Jestem w studiu i robię to, co do mnie należy.” W styczniu 2003 roku, Spears pracowała nad trzema piosenkami z Fredem Durstem oraz grupą The Matrix. Lauren Christy, angielska piosenkarka oraz tekściarka, która była pod wrażeniem możliwości wokalnych Britney, porównała powstający album do klasyka Madonny, krążka ‘Ray Of Light’. Kobieta powiedziała o piosenkach: „To nie jest do końca R&B ani dance. To jest naprawdę groove. To jest bardziej głębokie, troszeczkę dorasta, ale nie próbuje zmieniać świata czy czegokolwiek. Świetne w Britney jest to, że naprawdę wie, czego chce. Ona wie, jeżeli próbuje czegoś, co na nią nie pasuje. Nie zależy jej na fałszywym wizerunku. Myślę, że (jej fani) wczują się naprawdę w to, co się wydarzy..”

W lipcu 2003 roku, amerykański DJ Moby, powiedział, że pracuje z Britney nad piosenką „Early Morning’, która jest złowieszcza i atmosferyczna.” To bardzo prosta, i z braku odpowiedniego słowa, seksowna piosenka.” Spears pochwaliła Moby mówiąc „On jest takim serdecznym facetem. Jest super. Myślę, że piosenka jest znakomita.” Inni producenci współpracujący z Brit to m.in. 7 Aurelius, Mark Taylor oraz zespół RedZone, o którym gwiazda powiedziała: „(Oni) są pierwszymi ludźmi, z którymi kiedykolwiek pracowałam i to jest tak, jakbym słuchała tego w radiu. I to jest jak, tak… zapełniam… sobą. I to jest dziwne. Nigdy wcześniej tego nie robiłam.” P. Diddy ogłosił, że również zasilił szeregi teamu Spears i jest producentem dwóch utworów: „Myślę, że ona daje dużo do pracy. Wyłamała się ze stylu pop, z bycia wyłącznie artystką popową. Jest trendsetterką. Britney ma wiele stylów. Nigdy nie wiesz, czym zaskoczy cię następnym razem. Jako performerka, jako artystka, tekściarka, nie jest niedbała. Praca z nią była świetna.”

Brytyjska tekściarka Cathy Dennis napisała dla Britney piosenkę ‘Sweet Dreams My L.A. Ex’, która była odpowiedzią na utwór Justina Timberlake ‘Cry Me a River’, który według mediów mówił o rozstaniu ze Spears. Britney odmówiła zaakceptowania piosenki, która później piosenka trafiła do Rachel Stevens na jej debiutancki album.

Tytuł albumu pochodzi z tekstu do piosenki „Me Against The Music” – „I want to get in the zone. (Chcę być w strefie)”. Początkowo nazwa miała brzmieć „Get In The Zone”, ale ostatecznie skrócono ją do „In The Zone”.

Promocja
Trzy miesiące przed wydaniem płyty, Britney wystąpiła na gali MTV Video Music Awards w 2003 roku, u boku Madonny i Christiny Aguilery. Brit z Xtiną wykonały razem piosenkę królowej pop ‘Like a Virgin’ w strojach panien młodych na wzór występu Mad z 1984 roku. Następnie dołączyła do nich Madonna i w trójką wykonały utwór ‘Hollywood’. Wielkim szokującym zdarzeniem był pocałunek z młodszymi koleżankami.
4 września po raz pierwszy został zaprezentowany pierwszy singiel „Me Against The Music” podczas NFL Kickoff w Waszyngtonie. 14 września Britney zagrała sekretny mini-koncert (30 minut, 3 piosenki) o 1 w nocy w Palms Hotel and Casino w Las Vegas dla 18000 ludzi. Wszystko zostało zarejestrowane przez kamerę MTV i pokazane w specjalnym programie ‘MTV’s In The Zone & Out All Night’. 6 września 2003 roku Britney wystąpiła w programie ‘Top Of The Pop Saturday’ w Wielkiej Brytanii.
10 października wystąpiła w show ‘Extra’. Dzień później wykonała dwie piosenki z nowej płyty: „Me Against The Music” i „(I Got That) Boom Boom” w ‘Total Request Live’. 18 października Britney wystąpiła gościnnie u boku Halle Berry w show ‘Saturday Night Live’.
W listopadzie wróciła do Wielkiej Brytanii, aby wystąpić w talk-show ‘V Graham Norton’ gdzie opowiadała o pocałunku z Madonną oraz albumie. 2 listopada, gdzie udzieliła wywiadu z programie ‘Popworld’ na temat ‘szybkich randek’ i swojego nowego krążka. W UK gwiazda wystąpiła również w programie ‘CD:UK’ z utworem „Boom Boom”, wyemitowanym 2 listopada oraz udzieliła wywiadu w show ‘Can You Pull…?’ 5 listopada, Britney wystąpiła w duńskim programie ‘Boogie’.
Tuż po powrocie z Europy, Britney wystąpiła w kilku amerykańskich programach.10 listopada Britney zaszczyciła swoją obecnością ‘TRL Spankin’ New Music Week’, gdzie ku zdziwieniu wielu fanów tańczyła i śpiewała na żywo swoje dwie piosenki. 13 listopada gościła w programie Diane Sawyer, gdzie udzieliła szczerego wywiadu m.in. na temat swojego rozstania z Justinem Timberlake. Tego samego dnia pojawiła się w ‘Jimmy Kimmel Live’. 16 listopada Britney wystąpiła na gali American Music Awards z piosenką „Me Against The Music”. Następne amerykańskie programy, które odwiedziła to ‘Tonight Show with Jay Leno’ oraz ‘Live with Regis and Kelly’. W poniedziałek, 17 listopada 2003 roku, Britney wystąpiła w specjalnym programie stacji ABC, ‘Britney Spears: In The Zone’, w Nowym Jorku gdzie wykonała piosenki takie jak: „Me Against The Music”, „Everytime”, „Toxic”, Breathe On Me”, “(I Got That) Boom Boom” oraz trzy piosenki z poprzednich albumów: Mix: “Boys”/”I’m a Slave 4 U” oraz “…Baby One More Time” w wersji kabaretowej, którą również wykorzystano na trasie promującej nowy album.
W promowaniu In The Zone nie została pominięta również Australia. Britney wystąpiła tam w show ’60 Minutes’, który został wyemitowany 23 listopada. Następnie Brit udała się do Seulu, stolicy Korei Południowej, na konferencję prasową dotyczącą albumu In The Zone na którą ubrała różowy Hanbok – narodowy strój Korei. Była to pierwsza wizyta Britney w południowej Korei. Będąc w Seulu, Spears nie miała koncertu ale wystąpiła z kilkoma piosenkami specjalnie dla reporterów.
12 grudnia udała się do Japonii na kolejną konferencję prasową. Następnego dnia udzieliła wywiadu dla Tokio FM oraz dała krótki występ na żywo. 14 grudnia w Kraju Kwitnącej Wiśni w programie ‘MTV Cool Christmas 2003’ Britney wystąpiła z „Breathe On Me”, „Toxic”, „Me Against The Music” i „(I Got That) Boom Boom”.
30 grudnia ponownie odwiedziła program ‘Jimmy Kimmel Live’. 24 stycznia wystąpiła w ‘Tinseltown TV’. Tego samego dnia Spears, zapowiedziała Madonnę na francuskiej gali muzycznej NRJ i wystąpiła z piosenką „Toxic”. 1 lutego zawitała do Finlandii a 6 lutego pokazano w brytyjskiej telewizji występ w programie ‘Top Of The Pops’ z piosenkami „Toxic” i „Everytime”. 11 lutego wróciła do USA i pojawiła się z utworem „Toxic” w show na żywo „On Air with Ryan Seacrest”. Następnego dnia wystąpiła w programie ‘Ellen DeGeneres Show’ z piosenką „Toxic”.Po intensywnej promocji albumu „In The Zone” przyszedł czas na światową trasę promującą, która obejmowała 75 miast w USA, Europie i Azji. Pierwszy koncert miał miejsce 2 marca 2004 roku. 28 marca 2004 roku został wyemitowany koncert nagrany w Miami. Koncerty były prowadzone przez Tommy Tune’s, muzyka z Broadway. Zdjęcia promocyjne zostały utrzymane w 20-30-tych latach. Podczas nagrywania teledysku do piosenki „Outrageous”, gwiazda uszkodziła swoje kolano i była zmuszona odwołać swoją europejską część trasy.