Britney

Włącz tryb ciemny Włącz tryb jasny

I’m a Slave 4 U

Reżyser projektu: Francis Lawrence

Czas trwania wideoklipu: 3:23

Rok wydania singla: 2001

Opis: Wraz z wydaniem singla “Slave 4 U”, którego produkcją zajęła się grupa The Neptunes, ewoluowała twórczość Britney Spears. Zmienił się również jej wygląd: Britney dojrzała, nie była już uczennicą z zabawnymi pomponikami we włosach i chciała to pokazać. Klip do piosenki “Slave 4 U” znakomicie spełnił to zadanie. Zdjęcia powstały w Universal City w Kalifornii. Widzimy Britney zmierzającą do klubu, którego drewniana konstrukcja przypomina stylem azjatyckie wnętrza. “Wszyscy patrzycie na mnie jak na małą dziewczynkę (…), która nie powinna chadzać po klubach, a ja zastanawiam się dlaczego, bo po prostu uwielbiam taniec, pojmijcie to” – wygłasza Britney swój muzyczny manifest. I zaczyna tańczyć… Chcąc opisać ów taniec, wystarczy nadmienić, iż to prawdziwy cud że od jego żaru, drewniany wystrój klubu nie zajął się ogniem! Britney dyszy, wijąc się w wyuzdanym tańcu z całą masą spoconych tancerzy. Zapewne wielu z chwilą zobaczenia tego wideo, stało się “niewolnikami” Britney Spears…

Overprotected

Reżyser projektu: Bille Woodruff

Czas trwania wideoklipu: 3:53

Rok wydania singla: 2002

Opis: Klip został nagrany z przeznaczeniem na rynek europejski. Reżyserem klipu jest Bille Woodruff , który wcześniej współpracował z piosenkarką nad klipem do piosenki “Born To Make You Happy”. W początkowej sekwencji wideo, wykorzystano fragment podkładu muzycznego utworu “Bombastic Love” z repertuaru Britney. Właśnie w tym klipie widzimy po raz pierwszy, że Britney wyraźnie przeszkadza obecność paparazzich, śledzących każdy jej krok. Schronieniem okazuje się… nieczynna fabryka na obrzeżach miasta. “Musicie zobaczyć wszystko z mojej perspektywy. Będę popełniać błędy, jeśli mam zrozumieć kim jestem. I nie chcę być nadmiernie chroniona” – śpiewa nasza artystka, rozpoczynając spontaniczny taniec. Szybko pojawiają się także tancerze… Cały układ taneczny jest porywający i perfekcyjny do bólu i choć klip nie zawiera praktycznie żadnej fabuły, widz nie czuje się znudzony. Warto również nadmienić, że za sprawą piosenki “Overprotected”, Britney została nominowana do nagrody “Grammy”!

Overprotected (The DarkChild Remix)

Reżyser projektu: Chris Applebaum

Czas trwania wideoklipu: 3:35

Rok wydania singla: 2002

Opis: Wideoklip z przeznaczeniem na rynek amerykański powstał do remixu (Darkchild) Rodney’a Jerkinsa. Podczas, gdy w Europie “szalała” wersja podstawowa piosenki, Amerykanie delektowali się czymś zupełnie nowym. Nie da się ukryć, że to właśnie Ameryka dyktuje modę na dany rodzaj muzyki, tak też było i w tym przypadku. Remix do “Overprotected” był czymś nowatorskim: podkładem muzycznym były jedynie mocne bity. Remix “ogołocono” z typowej linii melodycznej, co w połączeniu z wokalem Britney, dało niesamowity efekt. Klip nie mógł więc być inny. Wszystko zaczyna się w pokoju hotelowym, gdzie Britney wraz z przyjaciółkami ogląda wiadomości telewizyjne. Kiedy nagle z ust spikerki pada na jej temat niewybredny komentarz, zniesmaczona wyłącza odbiornik i rusza w miasto… limuzyną! A w limuzynie dzieją się rzeczy niepojęte, szczególnie wówczas, kiedy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki limuzyna zmienia się w parkiet. I nim widz zdoła ogarnąć to wszystko, Britney już wije się w strugach deszczu, wyglądając przy tym nieziemsko!

I’m Not A Girl, Not Yet A Woman

Reżyser projektu: Wayne Isam

Czas trwania wideoklipu: 3:48

Rok wydania singla: 2002

Opis: Klip jako pierwsi zobaczyli fani w Ameryce, co było związane z premierą i promocją filmu, “Crossroads”, gdzie utwór był soundtrackiem. Zdjęcia kręcono w Page w Arizonie. Koncepcja video przedstawia Britney na szczycie gór w zapierającym dech w piersiach otoczeniu pięknej, aczkolwiek surowej przyrody. To właśnie tam Britney dopada chwila refleksji nad własnym życiem… Uzmysławia sobie, że nie jest już małą dziewczynką, jednak tak naprawdę nie może jeszcze nazywać się kobietą. “Potrzebuję tylko czasu, chwili dla siebie, własnie wówczas, kiedy znajduję się pomiędzy” – śpiewa. W klipie zawarto, co oczywiste, sporą analogię do filmu. Poszczególne sceny są niejako zsynchronizowane z poszczególnymi scenami z filmu. Tak naprawdę, istnieją trzy wersje klipu. Pierwsza zawiera jedynie sceny nakręcone na szczycie gór, dwie pozostałe to właśnie owa synchronizacja, zawierająca ujęcia z “Crossroads”. Pomimo faktu, iż zdjęcia przerywano z powodu burzy, a playback dwukrotnie ‘odmówił współpracy’, powstał naprawdę piękny teledysk!

I Love Rock ‘N’ Roll

Reżyser projektu: Chris Applebaum

Czas trwania wideoklipu: 3:05

Rok wydania singla: 2002

Opis: Singiel “I Love Rock ‘N’ Roll” wydano z przeznaczeniem na rynek europejski. Szybko pojawiła się krytyka zarzucająca Britney, iż będąc artystką wykonującą mało ambitny, plastikowy pop, bierze się za rocka! Fabuła klipu jest dość nieskomplikowana i akcentuje przede wszystkim walory zewnętrzne Britney Spears. Klip, na początku czarno-biały, szybko nabiera koloru… krwistej czerwieni. Britney mająca na sobie czarne, skórzane wdzianko wspaniale współgra z czerwonym wystrojem pomieszczenia. Piosenkarce towarzyszy zespół rock’n’rollowych luzaków, grających na instrumentach. Ona sama wygina się i wdzięczy przy mikrofonie w rytm piosenki. To co w klipie rzuca się najbardziej, to… piękne oczy piosenkarki i jej wyrzeźbiony, gibki brzuszek. I kiedy pojawia się następna scena, w której widzimy Britney wijącą się na motocyklu, jesteśmy już pewni: kochamy Rock’n’Rolla całym naszym sercem! Warto nadmienić, iż istnieje druga wersja klipu, będąca fragmentem filmu “Crossroads”. Jego zadaniem była promocja filmu z krajach Ameryki Łacińskiej.

Boys (Co-Ed Remix)

Reżyser projektu: Dave Meyers

Czas trwania wideoklipu: 3:26

Rok wydania singla: 2002

Opis: By wideoklip miał więcej poweru, wykorzystano w nim remix piosenki “Boys” – Co-Ed Remix, stworzony przez Pharrella Williamsa, który wystąpił również w video, mając własną partię wokalu. Jako że utwór pojawił się na ścieżce dźwiękowej do filmu “Austin Powers in Goldmember”, piosenkarce partnerował również odtwórca głównej roli w tym filmie, Mike Myers. (W klipie, swój epizodzik miał także inny aktor, Jason Priestley, znany z roli Brandona Walsha w serialu Beverly Hills 90210). Akcja klipu rozgrywa się w zamku. Britney szykuje się do imprezy. W przygotowaniach pomagają jej inne dziewczyny. Potem wszystko dzieje się w zawrotnym tempie: jest romantyczna kolacja z facetem, flirt przy basenie z kolejnym i niezobowiązująca rozmowa przy barze z Pharrellem Williamsem. Kiedy do akcji wkracza Austin Powers, odstawiając swój dziwaczny taniec, Britney jest pod wrażeniem! Całuje go, przekrzywiając mu jego słynne okulary. Austin cały drży… W końcu pocałowała go sama Britney Spears! Szybko opuszczają imprezę, oczywiście w swoim towarzystwie.

Anticipating

Reżyser trasy: Wade Robson

Czas trwania wideoklipu: 5:10

Rok wydania singla: 2001

Opis: “Anticipating” nie był ogólnoświatowym singlem. Został wydany w niektórych krajach Europy (np. Francja), czy też Ameryki Łacińskiej (np. Brazylia). Nie powstał też do niego żaden oficjalny klip “z prawdziwego zdarzenia”. Jak przyznała z rozbrajającą szczerością sama Britney, na nagranie profesjonalnego klipu nie wystarczyło jej czasu! Do promocji singla w formie wideo wykorzystano więc występ piosenkarki z tym utworem, z koncertu w Las Vegas, który odbył się w ramach trasy “Dream Within A Dream” w 2002 roku. Słodka Britney ubrana w równie słodkie, dziewczęce fatałaszki wybiera się wraz z przyjaciółkami (w tej roli wystąpiły tancerki), na przejażdżkę różowym autem! To typowy ‘obrazek’ dziewczyn i dla dziewczyn, który może wywołać mdłości u płci przeciwnej, chyba że ów przedstawiciel rodzaju męskiego jest zagorzałym fanem Britney Spears. Wtedy zniesie wszystko, nawet tekturowy domek pop księżniczki, do spółki z tekturowym drzewem i płotkiem w tle… Nawet różowy cadillac, ma początku prawdziwy, zmienia się w końcu w kawałek różowej tektury…