Biografia

Włącz tryb ciemny Włącz tryb jasny

Britney Jean Spears urodziła się 2 grudnia 1981 roku w McComb, wychowywała w Kentwood, w Luizjanie. Jej matka, Lynne Irene Spears jest emerytowaną nauczycielką, a ojciec – Jamie Parnell Spears był budowniczym. Britney posiada także dwoje rodzeństwa, młodszą siostrę Jamie Lynn Spears (ur. 1991) oraz starszego brata, Bryana, który zajmuje się biznesami rodziny.

Pierwsze działania artystyczne 

Już jako dziecko uwielbiała śpiewać i tańczyć i aktywnie uczestniczyła w zajęciach chóralnych i tanecznych dla dzieci i młodzieży. W wieku ośmiu lat, podążając za marzeniami, młodziutka Brit przeszła eliminacje do jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych show, „The Mickey Mouse Club”, była jednak stanowczo za młoda i odrzucono jej kandydaturę. Nie poddawała się i przez kolejne trzy lata zgłębiała swoje pasje. W 1991 roku miał miejsce jej debiut aktorski na deskach teatralnych broadwayowskiego przedstawienia „Ruthless!”. Młoda Britney grała także w reklamach, takich jak „Maull’s Barbecue Sauce” (1993). W 1993 roku, już po ukończeniu jedenastego roku życia, Britney mogła stać się częścią upragnionego Klubu Myszki Miki, jednak niosło to ze sobą wysoką cenę – spędziła dwa lata w Orlando, gdzie nagrywano program, z dala od rodziny i przyjaciół. Odbiło się to również na jej edukacji… Po stosunkowo krótkim pobycie w szkole, Britney wyjechała do Nowego Jorku, aby wziąć udział w przesłuchaniach do dziewczęcego zespołu.

01

Księżniczka Popu 

Postawiono jednak na karierę solową Britney i jeszcze przed wydaniem swojego pierwszego albumu wyruszyła w mini-trasę koncertową, The Hair Zone Mall 1998 Tour, która była sponsorowana przez firmę L’Oreal Paris. Podczas trzydziestominutowych występów gwiazda śpiewała i tańczyła w towarzystwie dwóch tancerek na terenach… największych centrów handlowych. W tym samym czasie ukazał się pierwszy singiel Spears zatytułowany …Baby One More Time, który zapowiadał album o tym samym tytule. Oba wydawnictwa stały się światowymi hitami i wpłynęły na odrodzenie się muzyki pop w późnych latach dziewięćdziesiątych. Pomimo młodego wieku Britney została okrzyknięta Księżniczką Popu, przyznano jej także tytuł Prawdziwego Zjawiska Popowego. Podczas kręcenia wideoklipu do swojego drugiego singla, Sometimes, młoda gwiazda nabawiła się kontuzji kolana i była zmuszona poddać się wielotygodniowej rehabilitacji. Mimo to teledysk w końcu powstał, a wypoczęta i tryskająca energią wokalistka mogła wrócić na scenę i znów tańczyć.

02

Pierwsze kontrowersje i pierwsza “prawdziwa” trasa

Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Brukowce szalały z informacją na temat rzekomej operacji piersi, której siedemnastoletnia piosenkarka miała się poddać podczas przerwy spowodowanej rehabilitacją nogi. Sama gwiazda zaprzeczyła, jakoby powiększyła sobie biust, ale spotkało się to z ogólnym niedowierzaniem. W końcu Britney przestała zaprzeczać. Kontrowersje wywołała również sesja dla magazynu „Rolling Stone”, gdzie młoda debiutantka pozowała w samej bieliźnie, rozmawiając przez telefon i trzymając w ręce maskotkę teletubisia czy stała roznegliżowana przy półce z lalkami.

Piosenkarka wyruszyła także w swoją pierwszą większą trasę koncertową, o nazwie …Baby One More Time 1999 Tour, na której wykonywała zarówno własne piosenki jak i utwory swojej idolki Madonny oraz Janet Jackson („Vogue”, „Material Girl”, Black Cat”, „Nasty”). Publika szalała, a wokalistka w dobrej formie prezentowała swe uzdolnienia szerszej niż dotychczas widowni.

W 1999 roku Britney zagrała epizodyczną rolę w filmie „Sabrina: Nastoletnia Czarownica”, oraz w „The Famous Jett Jackson”. W sumie z pierwszego albumu artystki wyszło kolejno pięć singli: …Baby One More Time, Sometimes, (You Drive Me) Crazy, Born To Make You Happy oraz From The Bottom Of My Broken Heart.

03

Ups! Znowu to zrobiła

Ósmego marca 2000 roku Britney wyruszyła w trzecią już trasę koncertową, która miała być jednocześnie kontynuacją drugiej i zapowiedzią czwartej, a co za tym idzie drugiego studyjnego albumu zatytułowanego Oops!… I Did It Again. Trasa trwała zaledwie miesiąc (zakończyła się 9 kwietnia 2000 roku) i podobnie jak dwie poprzednie nie sięgała za tereny Stanów Zjednoczonych i Europy. Niewiele ponad miesiąc później, 15 maja wyszedł długo oczekiwany drugi longplay księżniczki pop. Album podobnie jak jego poprzednik odniósł ogromny sukces, a jego aktualny stan sprzedaży notuje się na ok. 21 milionów, co kwalifikuje go do statusu Diamentowej Płyty. Britney udowodniła, że nie jest gwiazdką jednego sezonu po raz kolejny podbijając listy przebojów.

Trasa koncertowa o nazwie Oops!… I Did It Again 2000 Tour , która rozpoczęła się w czerwcu 2000 roku była pierwszą światową trasą artystki. Britney zawitała m.in. do Ameryki Południowej i Europy. W sumie zarobiła ponad 45 milionów dolarów. Tym razem fani mieli okazję obejrzeć nieco bardziej rozbudowane show – chociażby ze względu na skalę promocji – obejmowało ono prawie półtora godziny rozrywki z rozbudowanym programem. Trzy występy w ramach tej trasy zostały nagrane: w Nowym Orleanie, Londynie oraz Rio, puszczanym przez Brazylijską telewizję.

04

Porzucenie wizerunku grzecznej dziewczynki 

W listopadzie 2001 roku na półki sklepowe trafił trzeci album Britney – zatytułowany po prostu Britney. W czasie jego wydania piosenkarka miała prawie dwadzieścia lat i postanowiła porzucić wizerunek słodkiej, tańczącej na szkolnym korytarzu uczennicy. Świat (po raz kolejny) oszalał na jej punkcie, kiedy pojawił się pierwszy klip promujący płytę do piosenki I’m a Slave 4U, w którym spocona gwiazda wraz z tancerzami wije się w skomplikowanym układzie choreograficznym oczekując zbawiennego deszczu. Jak można się domyślić, Britney nie opuszczała światowych list przebojów, a 1 listopada 2001 wyruszyła w kolejną światową trasę o nazwie Dream Within a Dream Tour. Show z Las Vegas zostało oficjalnie wydane na DVD.

Pop gwiazda miała w tym okresie dużo pracy, albowiem już 15 lutego 2002 roku na ekrany kin trafił jej debiutancki film zatytułowany Crossroads (polski tytuł – „Crossroads: Dogonić Marzenia”). Spears wcieliła się w rolę dziewczyny, która wraz z przyjaciółmi opuszcza rodzinne miasto w celu odnalezienia matki, która zostawiła ją gdy ta była mała.

Film został źle przyjęty przez krytyków i Britney otrzymała za tę rolę Złotą Malinę, czyli anty nagrodę przyznawaną najgorszym aktorom i filmom.

Niezbyt udany debiut filmu nie miał jednak wpływu na muzyczną karierę artystki, gdyż ciągle była ona jedną z najbardziej rozchwytywanych piosenkarek młodego pokolenia. W „Crossroads” pojawił się utwór z albumu Britney, zatytułowany I’m Not a Girl, Not Yet a Woman, który spodobał się słuchaczom. Niestety, sukces zawodowy nie miał wpływu na życie prywatne Britney. W 2002 roku rozstała się ona bowiem ze swoim wieloletnim partnerem, Justinem Timberlakiem, również popularnym wokalistą, i była zmuszona znieść rozwód swoich rodziców. Wtedy też ostatecznie porzuciła wizerunek „grzecznej dziewczynki”, szokując wszystkich paleniem papierosów czy piciem alkoholu.

05

Pomimo ciężkiej sytuacji rodzinnej kontynuowała swoją karierę, mając w planach nowy album. We wrześniu 2003 Britney wystąpiła na gali MTV Video Music Awards, gdzie całowała się ze swoją przyjaciółką i idolką, Madonną. Świat szalał, gdy tymczasem artystka ukończyła prace nad czwartym longplayem. Tuż przed wydaniem nowego albumu, Britney otrzymała Gwiazdę w Alei Gwiazd w Hollywood. Była ona bowiem najmłodszą artystką, która otrzymała to wyróżnienie.

Nowe brzmienie i dużo seksu 

18 listopada 2003 ukazał się krążek zatytułowany In The Zone, na którym znalazł się długo oczekiwany duet z Madonną w utworze pt. Me Against the Music. Album wzbudził wiele kontrowersji, gdyż był on o wiele odważniejszy niż poprzednie dzieła Britney. Emanował seksem i zawierał sprośne teksty piosenek. W 2004 roku, podczas trasy koncertowej The Onyx Hotel 2004 Tour uwagę fanów przyciągnął niezwykle gorący i prowokujący występ do piosenki Breathe On Me, podczas którego piosenkarka pląsała po łóżku z jednym z tancerzy, na końcu racząc go pocałunkiem.

06

Problemy z kolanem

Britney po raz kolejny stała się kąskiem dla paparazzi: pobrała się ona bowiem w Las Vegas ze swoim kolegą ze szkoły, Jasonem Alexandrem. Małżeństwo zostało jednak unieważnione po 55 godzinach pod naciskiem matki artystki, Lynne Spears. Media stwierdziły, iż księżniczka pop wyszła za mąż pod wpływem używek. Niestety, w tym samym roku Britney była zmuszona zrobić drugą w swojej karierze przerwę spowodowaną problemami z kolanem, gdy na planie teledysku do singla Outrageous doznała jego kontuzji. Przerwała także trasę koncertową.

Stan nogi Brit był na tyle poważny, że gwiazda nie wróciła już do promowania In The Zone. W listopadzie 2004 roku wydała jednak składankę swoich największych hitów o nazwie The Greatest Hits: My Prerogative. Wersja DVD została dodatkowo wzbogacona o materiały zza kulis oraz wersje alternatywne teledysków. Wydawnictwo było promowane przez dwa nowe single: cover utworu Bobby’ego Browna My Prerogative, oraz zupełnie nowy hit Do Somethin’. Oprócz tego kompilacja została wzbogacona o zupełnie nowy utwór I’ve Just Begun (Having My Fun).

07

Założenie rodziny

W 2005 roku Britney wydała album z remiksami swoich największych hitów o nazwie B In The Mix: The Remixes, która nie spotkała się ze zbyt dużym zainteresowaniem. Z krążka pochodzi piosenka And Then We Kiss do której Brit miała nakręcić teledysk, jednak nie został on zrealizowany. Nie pozostawiła jednak fanów z niczym – wraz ze swoim mężem, Kevinem Federlinem – którego poznała podczas trasy koncertowej The Onyx Hotel Tour i poślubiła 18 września 2004 roku, urządzając rodzinie ślub-niespodziankę – wydała na DVD reality show o nazwie Chaotic. Ukazywało ono początki związku Britney z Kevinem i kulisy trasy Onyx.  Składało się z pięciu odcinków i był emitowany przez stację UPC.

W Chaotic ukazały się niebylejakie sceny – poczynając na Britney nagrywającej męża pod prysznicem, a kończąc na dość śmiałych pytaniach skierowanych przez piosenkarkę do jej stylistów, choreografów czy tancerzy. Na DVD zamieszczono dodatki w postaci materiału zza kulis kręcenia wideoklipu do piosenki Someday (I Will Understand) promującej program, która została napisana przez artystkę na krótko przed tym, zanim dowiedziała się że jest w ciąży. Była wówczas podczas prac nad piątym studyjnym albumem, którego tytuł roboczy brzmiał Original Doll i którego nagrywanie musiała przerwać. Płyta nigdy nie została wydana.

14 września 2005 na świat przyszedł pierwszy syn państwa Federline, którego rodzice nazwali Sean Preston. Wydawało się, że nic nie może zaszkodzić szczęściu kochającej się pary i ich nowonarodzonej pociechy. Kilka miesięcy po urodzeniu Seana pomiędzy Britney i Kevinem zaczęło się jednak psuć. Fani zaniepokojeni widokiem podłamanej gwiazdy, która nie radziła sobie z opieką nad dzieckiem i oglądaniem wybryków męża, zaczęli zakładać kluby przeciwko Kevinowi i namawiać swoją idolkę do rozwodu. W 2006 roku Britney dowiedziała się o swojej drugiej ciąży. 12 września 2006 roku urodziła swojego drugiego syna Jaydena Jamesa.

08

Imprezy, skandale i ogolenie głowy

7 listopada pop gwiazda złożyła papiery rozwodowe i wpadła w wir imprez u boku Paris Hilton, Lindsay Lohan czy Briana Friedmana. Był to początek szokujących kroków Brit. Nie było dnia bez relacji medialnych dotyczących nocnych eskapad Britney Spears. Piosenkarka wprawiała w osłupienie cały świat trzykrotnie pokazując m.in. swoją nagą waginę, czy odsłoniętą pierś… Paparazzi obserwowali jak Spears pod wyraźnym wpływem alkoholu opuszcza kluby w Los Angeles i Las Vegas o wczesnych godzinach porannych. Tradycją stały się również nocne wizyty gwiazdy na stacjach benzynowych, gdzie podczas jednej z nich – ku uciesze szukających sensacji paparazzi – ukradła zapalniczkę! W prasie pojawiały się informacje o zwalnianych pracownikach i tych – jak ochroniarze – którzy zwalniali się sami, nie mogąc wytrzymać tempa życia gwiazdy.

09

Dzień 16 lutego 2007 zapadł głęboko w pamięć fanom Britney – tego dnia bowiem piosenkarka udała się do fryzjera i ogoliła głowę. Zrobiła sobie również tatuaż w lewej części podbrzusza przedstawiający krzyż. Był to niezwykle trudny okres w życiu Britney. Artystka trafiła na odwyk do ośrodka “Promises”, a media spekulowały o końcu jej kariery. W lipcu został sfinalizowany jej rozwód z Kevinem. Gwiazda nie poddawała się jednak i wyruszyła w mini-trasę koncertową The House Of Blues , zwaną również The M+M’s Tour, która objęła kluby w Las Vegas, Miami i Los Angeles. Były to krótkie, zaledwie 15-minutowe koncerty, podobne do tych z 1998 roku wyreżyserowane przez samą Britney.

10

We wrześniu 2007 Spears wystąpiła na gali MTV Video Music Awards z piosenką Gimme More. Miał to być jej wielki powrót, niestety wyszło zupełnie inaczej; piosenkarka zjawiła się na scenie prawdopodobnie nietrzeźwa, ubrana w bardzo skąpy strój ukazujący jej „dodatkowe kilogramy”, w dodatku myliła kroki taneczne. Mówi się także, że odmówiła skorzystania z usług profesjonalnego fryzjera i w pewnym momencie w ogóle nie chciała wyjść na scenę! Dzień wcześniej ponadto, kiedy jej tancerze przygotowywali się do występu, gwiazda imprezowała ze znanym muzykiem P. Diddym. W tym następnym miesiącu ukazał się album Blackout, który był promowany przez trzy single: Gimme More, Piece Of Me oraz Break The Ice. Teledysk do Gimme More wzbudził duże poruszenie ze względu na swoją fabułę – tańczącą Britney przy rurze.

11

Ubezwłasnowolnienie 

W styczniu 2008 roku sąd podjął ostateczną decyzję o całkowitym odebraniu Britney praw rodzicielskich do jej dwóch synów, Seana Prestona i Jaydena Jamesa. Dzień po kolejnej z rozpraw dotyczących kwestii sprawowania opieki nad dziećmi, zdesperowana Britney starała się uniemożliwić sądowi odbiór dzieci i zamknęła się z nimi w swoim domu. Chłopców odebrano siłą a ich matkę – pod eskortą policji zabrano do szpitala UCLA Medical Center na obserwację psychiatryczną. Przebywała w nim przez okres dwóch dni. Gwiazda przeszła w tym czasie testy na obecność niedozwolonych substancji w organizmie. Ich wynik – według doniesień medialnych – był negatywny. Sąd ubezwłasnowolnił piosenkarkę i ustanowił jej ojca Jamie’ego Spearsa i prawnika kuratoryjnego Andrew Walleta jej prawnymi opiekunami. Sąd odmówił także do odwołania możliwości spotkań Britney z dziećmi.

12

Britney odpoczywała w domu i starała się nabrać sił. Sąd z czasem przywrócił jej prawo do widywania dzieci – trzy razy w tygodniu w obecności osób trzecich. Britney postanowiła też skupić się na pracy. Jej album zatytułowany Circus ukazał się 2 grudnia 2008 roku, czyli w dniu dwudziestych siódmych urodzin piosenkarki. Sama gwiazda wypowiadała się o nim jako bardzo osobistym albumie. Płytę promował hit Womanizer oraz single Circus, If U Seek Amy i Radar. Britney nakręciła także dokument filmowy Britney: For The Record, w którym opowiada o tym, przez co przeszła i co tak naprawdę działo się w jej życiu, jednocześnie snując plany na przyszłość.

3 marca 2009 roku rozpoczęła trasę koncertową The Circus Starring: Britney Spears. W sumie dała 96 występów na trzech kontynentach: Ameryka Północna, Europa i Australia. W tym samy roku została także twarzą marki odzieżowej „Candie’s”. Uczestniczyła ona w czterech sesja promujących. Britney także była odpowiedzialna za jesienną kolekcję. W listopadzie 2009 roku ukazała się druga kompilacja największych hitów Britney o tytule The Singles Collection. Składankę promował singiel 3, który jako pierwszy utwór w karierze Brit zadebiutował od razu na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100.

13

Kobieta Fatalna

22 maja Britney wystąpiła po raz pierwszy na galowej scenie od 2007 roku – stanęła na scenie razem z Rihanną w utworze S&M, który wspólnie zremiksowały i który pierwotnie znalazł się na albumie Barbadoski „Loud” z 2010 roku. Pojawiła się także gościnnie na koncercie Nicki Minaj, tym razem w mixie jej własnego singla – Till The World Ends. Oba występy miały miejsce na gali Billboard Music Awards, a pierwszy z nich wywołał duże oburzenie wśród amerykańskich rodziców (podczas niego nie obyło się bowiem bez tańca na rurze i dwuznacznych ruchów w układzie choreograficznym). Album Femme Fatale był promowany przez cztery single – Hold It Against Me, Till The World Ends, I Wanna Go i Criminal. Latem tego roku Britney Spears wyruszyła w kolejną trasę koncertową, The Femme Fatale Tour, a jej głównymi supportami byli Nicki Minaj i zespoły Jessie And The Boys oraz The Nervo Sisters. W sierpniu, podczas gali MTV Video Music Awards Spears została uhonorowana specjalną nagrodą – “Michael Jackson Vanguard Award” za całokształt swej twórczości. Britney odebrała ją osobiście z rąk piosenkarki Lady Gagi. Jej wystąpienie było poprzedzone hołdem złożonym Brit przez młode tancerki.

14

W grudniu 2011 roku Britney Spears i jej były agent telewizyjny, Jason Trawick ogłosili swoje zaręczyny. Piosenkarka pochwaliła się tą nowiną na swoim Twitterze. W październiku tego samego roku został również wydany album zawierający remiksy jej najnowszych hitów: B In The Mix: The Remixes Vol. 2 a w listopadzie – oficjalny zapis koncertu trasy Femme Fatale z Toronto. Kilka miesięcy później, w kwietniu 2012 roku Spears podjęła współpracę z firmą “Hasbro” i nakręciła reklamę promującą grę “Twister Dance” w której wykorzystano specjalny remix singla Till The World Ends. Jej premiera odbyła się we wrześniu.

Ponadto w maju 2012 roku oficjalnie ogłoszono udział Britney jako jurora w drugim sezonie amerykańskiej edycji programu “X Factor”. Pozostały skład panela jurorskiego stanowili: znany łowca talentów i producent telewizyjny Simon Cowell, jeden z właścicieli wytwórni płytowej “Epic Records” L.A. Reid oraz młoda wokalistka Demi Lovato. Sama Spears wyznała, że bycie jurorem to dla niej nowe i ekscytujące doświadczenie, zupełnie różne od tego co robiła do tej pory. Początek emisji “X Factor” to 12 września 2012 roku. Szybko jednak okazało się, że osoba Britney nie wystarczyła, aby przed telewizorami zasiadła rekordowa liczba widzów. Zdaniem niektórych, to właśnie niska oglądalność drugiego sezonu “X Factor” wpłynęła na decyzję o tym, aby Britney nie powracała na krzesło jurorskie w trzeciej serii talent show.

Wkrótce rozpadł się związek Britney Spears i jej narzeczonego, Jasona Trawicka, który na czas trwania programu współdzielił z jej ojcem i prawnikiem opiekę sądową nad piosenkarką. Britney powróciła do studia i rozpoczęła pracę nad swoim ósmym albumem, a także nad wyjątkową koncertową rezydenturą w Las Vegas, którą potwierdziła w oficjalnym wywiadzie dla programu śniadaniowego “Good Morning America” 17 września 2013 roku (spekulacje dotyczące występów rozpoczęły się znacznie wcześniej, bo w styczniu tego samego roku). W międzyczasie światło dzienne ujrzały dwa nowe duety Britney Spears: Scream & Shout, który znalazł się na albumie frontmana zespołu The Black Eyed Peas, will.i.am – #willpower, a swoją premierę miał 20 listopada 2012 roku (klip do singla został po raz pierwszy wyemitowany podczas jednego z odcinków “X Factor”), a na początku następnego roku wydano remix klipu, w którym także pojawiła się Britney Spears.

W lipcu 2013 roku na rynku pojawił się drugi niepowiązany z żadnym z jej studyjnych albumów singiel – nosił on tytuł Ooh La La i, jak przyznała sama zainteresowana, powstał z myślą o jej synkach, Seanie i Jaydenie, którzy (razem ze swą kuzynką i jednocześnie córką Jamie Lynn, Maddie Briann) wystąpili w iście “smerfnym” teledysku; utwór znalazł się bowiem na trackliście drugiej części kinowej historii o losach uwielbianych przez nich Smerfów. Obraz ten nosił prosty tytuł “Smerfy 2”.

Nie oznaczało to jednak, że od tej pory Britney będzie nagrywała muzykę dla dzieci… Dowodem na to stał się pierwszy singiel z jej ósmego albumu, wydany 20 września 2013 roku klubowy utwór o dość kontrowersyjnym tytule Work Bitch. Reżyserią klipu do singla zajął się Ben Mor (ten sam, który pracował z Britney na planie obu wersji “Scream & Shout”). Jak przyznała sama piosenkarka, sporą inspiracją w tworzeniu jej ósmego krążka był ból spowodowany rozstaniem z Jasonem. Między innymi dzięki temu uznała ten album za swoje najbardziej jak dotąd osobiste nagranie… Tymczasem w życiu prywatnym naszej gwiazdy pojawił się nowy mężczyzna – w lutym 2013 roku Britney zaczęła spotykać się z poznanym za pośrednictwem przyjaciół, “prostym facetem” Davidem Lucado

goonandon

4 lata w Mieście Grzechu

29 listopada 2013 odbyła się premiera albumu studyjnego piosenkarki o tytule Britney Jean. W tym samym czasie bardzo intensywnie przygotowywała się do swojej rezydentury koncertowej Britney: Piece Of Me w Las Vegas, która początkowo miała trwać dwa lata. W związku z wydaniem płyty, jak i zbliżającą się serią występów w Mieście Grzechu, stacja E! wyemitowała dokument ukazujący gwiazdę głównie podczas prób tanecznych do show, ale i też podczas układania koncertowej setlisty. 27 grudnia Britney po raz pierwszy zaprezentowała w teatrze Axis w Planet Hollywood hucznie zapowiadane widowisko.

Od tego czasu w muzycznym świecie piosenkarki – oprócz występowania w Las Vegas 3 razy w tygodniu – nie działo się zbyt wiele. W lipcu 2014 roku ogłosiła, że jesienią pojawi się linia odzieżowa sygnowana jej nazwiskiem – kolekcja The Intimate Collection, która oferuje głównie zestawy bielizny nocnej dla kobiet. Miesiąc po tym Britney zerwała ze swoim chłopakiem – Davidem Lucado. To wydarzenie nie zatrzymało jej jednak przed kontynuowaniem spraw biznesowych… We wrześniu, w przerwie pomiędzy koncertami w Las Vegas, wyruszyła w świat, aby promować kolekcję swojej bielizny. Odwiedzając takie miasta, jak Nowy Jork czy Londyn, zawitała również do Polski. Ku uciesze fanów, w warszawskich Złotych Tarasach rozdała dużo autografów, a nawet zrobiła sobie zdjęcia ze swoimi wielbicielami.

W listopadzie 2014 roku Britney zaczęła spotykać się z producentem telewizyjnym i pisarzem – Charliem Ebersolem. Kilka miesięcy przed tym piosenkarka była często widywana w studiu nagraniowym, ponieważ – jak sama ogłosiła – rozpoczęła pracę nad swoim dziewiątym albumem studyjnym. Pod koniec roku australijska raperka Iggy Azalea potwierdziła współpracę z Britney, natomiast w kwietniu 2015 roku obie panie rozpoczęły nagrywanie teledysku do ich wspólnego singla Pretty Girls, który premierę miał 5 maja (natomiast klip 6 dni po nim – 11 maja). Utwór ostatecznie nie znalazł się na żadnym z ich albumów, jednak wystąpiły z tą piosenką na gali Billboard Music Awards 2015.

Natomiast 12 czerwca odbyła się premiera coveru Tom’s Diner w wykonaniu Britney Spears, nagranego przy współpracy z włoskim muzykiem Giorgio Moroderem. W sierpniu piosenkarka pojawiła się w towarzystwie najbliższych na gali Teen Choice Awards, zdobywając nagrodę w kategorii Candie’s Choice Style Icon. Kilkanaście dni później zawitała na kolejną dużą imprezę – tym razem Video Music Awards – wręczając statuetkę dla Bruno Marsa i Marka Ronsona. We wrześniu podczas występu w Las Vegas potwierdziła pogłoski mówiące o przedłużeniu rezydentury koncertowej o kolejne dwa lata. Na początku listopada Britney pojawiła się na małym ekranie – na kanale The CW został wyemitowany odcinek serialu “Jane The Virgin” w którym u boku Giny Rodriguez i Jaime’ego Camilla zagrała postać samej siebie.

Pod koniec 2015 roku w serwisie Google Play i App Store pojawiła się gra Britney Spears: American Dream, która powstała przy współpracy z firmą Glu. Użytkownicy tej aplikacji mają możliwość wcielenia się w wirtualną podobiznę piosenkarki i kierowania jej karierą. Na początku 2016 roku gwiazda wraz ze swoimi tancerzami rozpoczęła przygotowywania do nowej odsłony rezydentury Britney: Piece Of Me, aby 13 lutego zaprezentować publiczności znacznie zmienione show.

Kilka miesięcy później Britney pojawiła się na gali Billboard Music Awards 2016 otwierając tę uroczystość występem będącym mixem jej siedmiu utworów. Po zakończonym show pojawiło się dużo pozytywnych opinii na temat obecnej formy piosenkarki. Tamtej nocy została też uhonorowana nagrodą Millennium Award, którą otrzymała za osiągnięcia zdobyte przez cały okres trwania swojej kariery. Na początku czerwca zostało oficjalnie potwierdzone, że Britney wraz z raperem G-Eazy nagrywa teledysk do pierwszego singla z jej nadchodzącego albumu. Jest nim utwór Make Me…, którego premiera radiowa odbyła się 14 lipca, natomiast wideo pojawiło się 5 sierpnia. Niedługo po tym, za pośrednictwem portali społecznościowych pokazała światu okładkę jej dziewiątej płyty – Glory – której premiera nastąpiła 26 sierpnia. Jeszcze przed premierą albumu Britney udostępniła trzy piosenki: Private Show, Clumsy i Do You Wanna Come Over. 28 sierpnia Britney i G-Eazy wystąpią na gali MTV Video Music Awards wykonując utwór Make Me… i fragment “Me, Myself and I” z repertuaru Bebe Rexha.

Po premierze albumu Britney w ramach promocji występowała, udzielała wywiadów i odwiedziła Wielką Brytanię. Po paru miesiącach od wydania pierwszego singla na stronie Billboardu pojawiła się sonda w wyniku której kolejnym został utwór Slumber Party z gościnnym udziałem piosenkarki Tinashe. 18 listopada nastąpiła premiera teledysku. W grudniu Britney pojawiła się na trzech festiwalach i wydała EP z remixami drugiego singla. Od końca 2016 spotyka się z modelem i trenerem personalnym – Samem Asghari.

Britney rozpoczęła kolejny rok z wygraną aż czterech statuetek na gali People Choice Awards. Powróciła też do koncertowania w Las Vegas oraz odwiedziła imprezę Pre-Grammy z Samem. W lutym swoją premierę miał film biograficzny zatytułowany “Britney Ever After”. Nikt z otoczenia naszej gwiazdy nie był jednak zaangażowany w produkcję, która szybko zaczęła zdobywać negatywne recenzje. Końcem kwietnia odbyła się gala Radio Disney Music Awards, gdzie Britney otrzymała nagrodę Icon Award, będąc pierwszą artystką nagrodzoną tą statuetką.

3 czerwca, występem w Tokio, rozpoczęła się pierwsza od sześciu lat światowa trasa koncertowa Britney: Live In Concert. Latem piosenkarka, kojarzona często ze śpiewaniem wyłącznie z playbacku, zaszokowała fanów… śpiewem na żywo. Wykonała “Happy Birthday” i cover “Something To Talk About”. Jesienią jej show Piece of Me zdobyło cztery prestiżowe nagrody “Best of Las Vegas”, a Britney odnalazła nową pasję – malarstwo. Jeden z jej obrazów został sprzedany za 10 000 dolarów. Gwiazda rozpoczęła pracę nad tzw. sekretnym projektem i wydała nowe perfumy – Sunset Fantasy. Wraz z końcem 2017 przyszedł też czas na zakończenie trwającej ponad cztery lata rezydentury.

alt

W styczniu 2018 Spears ogłosiła tournee Piece Of Me: Exclusive Limiter Tour, w ramach którego wystąpiła w Stanach Zjednoczonych i Europe. Bilety na wiele z 31 koncertów wyprzedały się w ekspresowym tempie, przez co gwiazda pobiła w niektórych miejscach rekordy sprzedaży. Udowodniła przy tym, że po 20 latach kariery i wielu latach spędzonych w Las Vegas wciąż nie straciła na popularności. Na Hollywood Beauty Awards Britney została uhonorowana nagrodą “Fragrance of The Year” za perfumy Fantasy: In Bloom, wydane rok wcześniej. W marcu rozpoczęła współpracę z francuskim domem mody KENZO, co okazało się być tym “sekretnym projektem”. Latem na sklepowe półki trafiły pierwsze perfumy unisex sygnowane jej nazwiskiem.
Jeszcze przed zakończeniem trasy Piece of Me, bo 18 października 2018 roku, podczas transmisji na żywo na kanale YouTube Ellen DeGeneres, została ogłoszona kolejna rezydentura Britney Spears w Las Vegas Britney: Domination. Niedługo po tym gwiazda zabrała się do przygotowań i prób, z których filmikami dzieliła się z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Początki ruchu #FreeBritney

4 stycznia 2019 roku za pośrednictwem Instagrama, Britney Spears zawiesiła karierę i odwołała mającą rozpocząć się w lutym 2019 roku nową rezydenturę w Mieście Grzechu, powołując się na chorobę ojca. Od tego momentu artystka przestała udzielać się w mediach społecznościowych.

16 kwietnia 2019 roku media obiegła wiadomośc głosowa od osoby rzekomo związanej ze sztabem prawników piosenkarki. Informator doniosił, iż od początku roku Britney Spears przetrzymywana jest wbrew swojej woli w zakładzie psychiatrycznym. W tym momencie narodził się ruch #FreeBritney, do którego dołączyły również takie gwiazdy jak Cher, Paris Hilton, Miley Cyrus oraz stowarzyszenie American Civil Liberties Union. Britney opuściła ośrodek psychiatryczny pod koniec kwietnia.

Podczas majowego posiedzenia sądowego, sędzia Brenda Penny zarządziła ewaluację ubezwłasnowolnienia ustanowionego nad artystką. We wrześniu 2019, po wniosku Kevina Federline’a, ustanowiony został zakaz zbliżania się Jamiego Spearsa do dzieci artystki po rzekomym ataku fizycznego mężczyzny na Seana i Jaydena. Jamie tymczasowo zrzekł się praw kuratora ds. osobistych na rzecz Jodi Montgomery, pozostając jednak zarządcą majątku Brit.

W lutym 2020 roku otwarte zostało muzeum dedykowane Britney “In The Zone”, wkrótce zamknięte jednak z powodu pandemii COVID-19.

29 maja 2020 ponownie został wydany album Glory wraz z promującym go singlem Mood Ring, pierwotnie dostępnym wyłącznie w japońskim wydaniu albumu z 2016 roku.

W sierpniu 2020 Jamie Spears po raz pierwszy odniósł się do rosnącego ruchu #FreeBritney nazywając go żartem oraz teoriami spiskowymi. W listopadzie 2020 roku, po wnioskach prawnika Britney, firma Bessemer Trust orzeczeniem sądu została ustanowiona jako współzarządca majątku artystki.

Na początku grudnia album Glory został po raz kolejny wydany ponownie wraz z kompletnie nową okładką, singlami Swimming in the Stars i Matches z gościnnym udziałem The Backstreet Boys, oraz remixami Mood Ring.

23 czerwca 2021 roku, w publicznym przesłuchaniu sądowym wzięła udział sama Britney Spears. Podczas ponad 20-minutowego monologu, który jeszcze podczas rozprawy chcieli zataić prawnicy Jamiego Spearsa, artystka opowiedziała o nieludzkim traktowaniu ze strony jej ojca oraz jej sztabu podczas trwającej od początku 2008 roku kurateli sądowej. Piosenkarka przyznała, iż wcześniej kłamała w mediach społecznościowych, że jest w porządku i jest szczęśliwa, gdy tak naprawdę była straumatyzowana, zastraszana i w depresji. Przemowa Britney została nagrana przez jednego z uczestników rozprawy i już w ciągu pierwszych godzin została odsłuchana miliony razy w serwisie YouTube.

1 licpa 2021 firma Bessemer Trust złożyła wniosek do sądu o oddalenie jej uczestnictwa w kurateli nad artystką cytując, iż została wprowadzona w błąd, kiedy zgodzili się uprzednio na swoje zaangażowanie. Tego samego dnia senatorowie Kongresu Stanów Zjednoczonych Elizabeth Warren i Bob Casey Jr. wystąpili o przyjrzeniu się sprawie artystki przez służby federalne.

Przełom w sprawie

6 lipca po ponad 25 latach współpracy, menadżer Larry Rudolph odszedł z pracy, podając, iż Brit chce przejść na emeryturę. Tego samego dnia wyznaczony w 2008 roku przez sąd prawnik Britney złożył wniosek o rezygnację – została ona zaaprobowana przez sąd 14 lipca. Sąd zgodził się, aby po raz pierwszy w tej sprawie Spears mogła być reprezentowana przez wybranego przez siebie prawnika – został nim Mathew S. Rosengart. Rosengart od razu zapowiedział podjęcie działań w celu zakończenia kurateli. Również tego dnia Britney po raz pierwszy odniosła się do ruchu #FreeBritney używając hashtagu w swoim wpisie w serwisie Instagram, w którym dziękowała za możliwość bycia reprezentowania przez prawnika swojego wyboru.

26 lipca złożony został wniosek o usunięcie ojca Britney ze sprawowania roli kuratora. Wniosek spotkał się ze sprzeciwem ze strony prawników Jamiego. 7 września Jamie Spears jednak sam złożył wniosek do sądu o zakończenie kurateli, którą sprawował nad córką.

12 września 2021 Britney Spears ogłosiła swoje zaręczyny z partnerem Samem Asgharim. Tego samego miesiąca artystka została wybrana jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób magazynu Time.

Zakończenie kurateli, ciąża i ślub

12 listopada 2021 roku, po prawie 13 latach, zakończyła się kuratela nad Britney Spears.

11 kwietnia 2022 roku Brit ogłosiła, iż jest w ciąży. Kilka tygodni później artystka niestety poroniła. Britney i Sam wzięli ślub 9 czerwca podczas małej ceremoni w domu artystki. Wśród weselnych gości znaleźli się m.in. Paris Hilton, Madonna, Donatella Versace, Selena Gomez, Drew Barrymore, will.i.am.

26 sierpnia 2022 roku ukazał się pierwszy od zakończenia kurateli Britney singiel zatytułowany Hold Me Closer nagrany wspólnie z Eltonem Johnem. Utwór został pierwszym od 10 lat hitem artystki w Top10 amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot 100, dotarł do czołówki najchętniej słuchanych utworów w wielu krajach na całym świecie.

10 czerwca 2023 roku producent Caleb Stone ogłosił, iż pracuje nad nowymi utworami dla Britney Spears, post został wkrótce usunięty.

11 lipca 2023 artystka ogłosiła wydanie swojej autobiografii “The Woman In Me”, której premiera zaplanowana jest na 24 października 2023 roku. Kilka dni później, bo 21 lipca 2023, ukazał się nowy singiel will.i.am i Britney zatytułowany Mind Your Business.

16 sierpnia 2023 roku, po 14 miesiącach małżeństwa, Sam Asghari złożył pozew rozwodowy cytując różnice niemożliwe do pogodzenia.