Filmografia

Włącz tryb ciemny Włącz tryb jasny

Britney Spears jest znana głównie z pierwszych miejsc na światowych listach przebojów muzycznych, ale wielkie sukcesy odnoszą również produkcje filmowe i musicale z piosenkarką w roli głównej. Wszystko zaczęło się od disneyowskiego programu „Mickey Mouse Club”. Poniżej pełna filmografia artystki.

“Ruthless!” – 1992 / musical

“Ruthless!” to broadwayowski musical, w którym zagrała dziesięcioletnia Britney.

2526

 

“The Mickey Mouse Club” – 1993-1995 / program telewizyjny

W “Klubie Myszki Miki” Britney chciała występować już w wieku ośmiu lat, jednak była za młoda i jej kandydatura został odrzucona. Dopiero kiedy skończyła jedenaście lat mogła występować w upragnionym show. Poznała tam m.in. Christinę Aguilerę czy Justina Timerlake`a, z którymi przyjaźniła się w późniejszych latach swojej kariery. W „Klubie” Britney wraz z innymi dziećmi śpiewała i tańczyła. Mówi się, że ten program zapoczątkował światową karierę młodej piosenkarki.

0102

 

“The Famous Jett Jackson” – 1999 / serial

W jednym z  odcinków serii dostępnej wówczas na Disney Channel Britney Spears miała swoją epizodyczną rolę. Zagrała w nim wówczas… samą siebie – podczas jej koncertu doszło do dość nietypowego zdarzenia…

0304

 

“Sabrina: Nastoletnia Czarownica” – 1999 / serial

W popularnym serialu opowiadającym o życiu młodej czarownicy Sabriny Spellman jeden z odcinków poświęcony był po części Księżniczce Popu. Britney miała porozmawiać z Czarownicą na temat jej stosunków z ojcem. Piosenkarka pojawiła się również na końcu odcinka, gdzie Sabrina wraz z chłopakiem wybrali się na premierę jej albumu.

0506

 

“Longshot: The Movie” – 2000  / film pełnometrażowy

„Longshot” to film opowiadający o losach Alexa i jego brata.  Ukazała się w nim scena, w której Britney Spears zagrała stewardessę na pokładzie jednego z samolotów. Była to niewielka, trwająca jedną scenę rola, ale mimo to udział gwiazdy przyniósł filmowi dodatkowy rozgłos.

0708

 

“Simpsonowie” –  2000  / kreskówka

Twórcy jednej z najpopularniejszych kreskówek, pt. „The Simpsons”  zdecydowali się poświęcić jeden z jej odcinków jednej z najpopularniejszych wokalistek. Britney zgodziła się na podłożenie swojego głosu filmowej podobizny samej siebie.

0910

 

“Austin Powers i Złoty Członek” –  2002  / komedia

Księżniczka Pop po raz kolejny wciela się w siebie samą – poza promocyjnym teledyskiem do piosenki „Boys” piosenkarka  wystąpiła gościnnie w filmie, gdzie wykonywała ten właśnie utwór  zachwycając przy tym jednego z głównych bohaterów.

1112

 

“Crossroads” –  2002  / komedia

Pierwsza główna rola w filmie pełnometrażowym Britney co prawda narobiła sporo rozgłosu, ale producenci raczej nie osiągnęli  zamierzonego efektu – bo chociaż fanom się podobało, krytycy nie pozostawili zarówno na  produkcji jak i na samej Brit suchej nitki. Film dostał  kiepskie recenzje i… Złotą Malinę, czyli nagrodę przyznawaną najgorszym filmom i aktorom.

W  „Crossroads”  trzy główne bohaterki, Lucy (Britney Spears), Kit (Zoe Saldana) i Mimi (Taryn Manning)  postanawiają wyruszyć w świat na poszukiwanie zaginionych marzeń: Lucy pragnie odnaleźć matkę, której nigdy nie znała, Mimi ma zamiar wziąć udział w konkursie talentów, a Kit marzy o wizycie u narzeczonego. Dodatkowo w podróż „do marzeń” dziewczyny zabierają ze sobą Bena (Anson Mount), znajomego, który oferuje im transport…

1314

 

“Robbie the Reindeer in Legend of the Lost Tribe” –  2002  / komedia

Święta Bożego Narodzenia, pada śnieg, wszystkie renifery spędzają ten czas w spokoju i ciszy. Przerywa je jednak wizyta niezapowiedzianego gościa! Renifer Robbie przez przypadek zakłóca zwyczajny rytm Świąt, dosłownie wpadając w samo serce ogromnej afery. Z opresji wybawia go piękna reniferka mówiąca głosem… Britney Spears!  Ta przezabawna kreskówka to idealne kino dla całej rodziny w śniegowy poranek.

1516

 

“Britney & Kevin: Chaotic”  –  2004  / reality show

Britney Spears i jej ówczesny mąż, Kevin Federline, postanowili “wyjawić” wiele szczegółów ze swojego życia prywatnego o wiele szerszej publiczności.  Chaotic  to program obrazujący początki znajomości pary, a także kulisy trasy koncertowej Britney The Onyx Hotel Tou”. Znajdziemy tutaj wiele budzących kontrowersji scen, takich jak Kevin pod prysznicem  czy „pogląd” bardzo prywatnego życia Britney i jej byłego partnera, obejrzymy ciężarną artystkę kręcącą teledysk do singla Someday (I Will Understand), a także… dowiemy się jaka jest ulubiona pozycja seksualna piosenkarki.

1718

 

“Will & Grace”  –  2006  / sitcom

W 2006 roku Britney zagrała rolę epizodyczną w sitcomie „Will & Grace”. Gwiazda wcieliła się w rolę Amber Louise, wyuzdanej lesbijki i zwolenniczki tortur.

1920

 

“Jak poznałem Waszą matkę”  –  2008  / sitcom

Odcinek popularnego i lubianego serialu „How I Met Your Mother”  z gościnnym występem Spears „zagonił” przed telewizory rekordową liczbę widzów. Wcielająca się w rolę sekretarki Abby Britney zyskała dobre recenzje i… zaproszenie do udziału w kolejnych odcinkach!

2122

 

“Britney: For The Record” – 2008 / dokument

W 2008 roku gwiazda pop nakręciła dokument obrazujący kulisy prac nad jej albumem Circus  oraz dotyczący jej życia prywatnego we wcześniejszych latach kariery. Britney wyznała przed kamerą, iż czuje się oblegana przez paparazzi oraz cały świat zewnętrzny, jednocześnie snując plany na przyszłość…

2324

 

“Glee” – 2010 / serial

Britney zagrała również bardzo krótki epizod w najpopularniejszym obecnie amerykańskim serialu “Glee”. Nie zagrała tam jednak siebie. Postacie przez nią grane “objawiły” się bohaterom podczas… znieczulenia u dentysty. Pop gwiazda wcieliła się w postać nauczycielki z teledysku do piosenki …Baby One More Time, Madonnę z teledysku Me Against The Music oraz cheerleaderkę. Odcinek ten obejrzała rekordowa liczba widzów – 13.3 milionów! Spears za gościnny występ w serialu została nominowana do People Choice Awards.

2728

 

“I Am The Femme Fatale” – 2011 / dokument

W 2011 roku powstał kolejny dokument, ukazujący kulisy prac nad siódmym studyjnym albumem piosenkarki zatytułowanym Femme Fatale oraz teledysku pochodzącym z tej samej płyty o nazwie Till The World Ends. Britney zdradziła również, z kim najbardziej chciałaby wyruszyć w trasę koncertową oraz opowiedziała o swoich rytuałach w studiu nagraniowym.

 

“I Am Britney Jean” – 2013 / dokument 

Dokument ukazuje przygotowania piosenkarki i jej tancerzy do rezydentury koncertowej Britney: Piece Of Me w Las Vegas. Znajdziemy tam również kulisy powstawania dwóch teledysków z ósmego studyjnego albumu Brit o tytule Britney Jean: Work Bitch oraz Perfume. Nie obyło się również bez bardziej intymnych scen, takich jak rodzinne celebrowanie Święta Dziękczynienia.

 

“Jane The Virgin” – 2015 / serial

W piątym odcinku drugiego sezonu serialu “Jane The Virgin” gościnnie pojawiła się piosenkarka, która zagrała samą siebie. Cała historia zawarta w tym epizodzie opowiada o konflikcie Britney i głównego bohatera, Rogelio. Po latach bohaterowie spotykają się ponownie i przychodzi im zmierzyć się z demonami przeszłości…