Amerykańskie programy śniadaniowe komentują autobiografię Britney

Britney Spears publikuje kolejną zapowiedź książki

Britney wspomina ruch #FreeBritney, czyli kolejne fragmenty książki

Włącz tryb ciemny Włącz tryb jasny

[Wpis zawiera spoilery książki “The Woman In Me”]

Już 24 października świat będzie miał okazję przeczytać historię Britney Spears napisaną jej własnymi słowami. Jeszcze przed premierą książka The Woman In Me jest szeroko omawianą pozycją w amerykańskiej telewizji, w tym w popularnych programach śniadaniowych CBS i ABC.

Przez ostatnie dwa poranki, CBS Morning przedstawiało swoim widzom ekskluzywne zapowiedzi książki. Podczas pierwszego z nich omówiona została również sesja okładkowa i wywiad dla magazynu People.

“Na początku [na planie zdjęciowym] Britney była nieco niepewna, co mnie bardzo zaskoczyło. Pomyślałam, że to jest przecież kobieta, która ma 42 miliony obserwujących na Instagramie i występowała na całym świecie. […] Ale później można było zobaczyć ją podejmującą decyzje o tym czego chce oraz czego nie chce.” – opowiadała redaktor naczelna magazynu, Wendy Naugle.

Kobieta wspomniała również, że w pewnym momencie sesji, gdy robione były zdjęcia Britney na koniu, piosenkarka postanowiła odjechać daleko poza kadr.

“Można było wtedy zobaczyć tę radość i szczęście w niej, które myślę, że [Brit] zachowuje dla siebie” – dodała.

W programie pojawiło się również pytanie, które od wielu miesięcy omawiane jest w mediach społecznościowych – “Czy z Britney wszystko w porządku?” – zapytała prowadząca.

“Tak. Jedną z rzeczy, które przyznała w wywiadzie, jest fakt, że to dla niej trudny czas. W swojej książce [Britney] pisze bardzo szczerze i wręcz pełna bólu, że kuratela zmiażdżyła ją i jej duszę. Opisuje ten proces, gdzie starała się być dorosłą osobą, ale nie pozwalano jej na to, więc wróciła się do bycia dzieckiem. Próbowała ponownie, lecz podejmowanie dorosłych decyzji było niedozwolone. Stała się tym dzieckiem-robotem” – opowiadała Wendy.

“Musimy wziąć pod uwagę, że gdy my wszyscy stajemy się dorosłymi, pozwala się nam na popełnianie błędów, osiąganie sukcesów. Dorastanie i wchodzenie w dorosłość to proces, a jej odmówiono doświadczenia stawania się kobietą.” – podsumowała redaktor naczelna magazynu People.

W dalszej części programu omawiano również, jak ciężko Britney pracowała w swoim życiu, utrzymując tym samym wiele innych osób. Piosenkarka uważa, że nie jest fair fakt, że inne sławne osoby również popełniały duże błędy, ale ich rodziny nie sprawiły im takiego losu, jak jej własna.

Kolejnego dnia jednym z tematów CBS Mornings również była Britney i jej nadchodząca autobiografia. Pokazano nową zapowiedź książki, którą piosenkarka udostępniła za pomocą mediów społecznościowych. Zaprezentowano również fragment audiobooka The Woman In Me, gdzie wstęp do książki czyta sama Britney. Po krótce przedstawiono początki kariery artystki oraz omówiono rewelacje ujawnione w autobiografii: fakt, iż Justin Timberlake zdradził ją oraz to, iż była z nim w ciąży i musiała poddać się aborcji.

O autobiografii Księżniczki Popu mówiono również w programie Good Morning America. Ponownie powtórzono i omówiono informacje dotyczące związku z Justinem i usuniętej ciąży. Przypomniano również legendarny już występ Britney na gali VMAs 2001, gdzie z pytonem na scenie sprawiła, że świat wstrzymał z zachwytu oddech.

“Wszystko co wiedziałam, to aby patrzeć w dół. Czułam, że jeśli spojrzę w górę i natknę się na wzrok [węża] to by mnie zabiło”.

Przytoczono również inny krótki fragment książki, w którym artystka odnosi się do swojego publicznego załamania nerwowego.

“Dorastając byłam skrupulatnie oceniana. Ludzie patrzyli na mnie od góry do dołu i mówili mi, co myślą o moim ciele odkąd jeszcze byłam nastolatką. Ogolenie głowy i odgrywanie się było moim sposobem na odsunięcie się od tego” – wyznała w The Woman In Me sama Britney.

O kontroli sądowej, którą przez 13 lat sprawował nad nią ojciec, piosenkarka pisze:

“Kuratela pozbawiła mnie mojej kobiecości, sprawiła, że stałam się dzieckiem… Przez trzynaście lat czułam się jak zaledwie cień siebie samej.”

1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły