Spór prawny Britney Spears z ojcem został zakończony!

Niewydany utwór z ery “…Baby One More Time” w sieci

Britgram 17/2024, czyli cotygodniowe podsumowanie wpisów Britney na Instagramie

Włącz tryb ciemny Włącz tryb jasny

Czy ostateczna batalia pomiędzy Britney Spears a jej ojcem – Jamiem Spearsem – właśnie dobiegła końca? Doniesienia magazynu The New York Times oraz oświadczenie prawnika piosenkarki – Mathew Rosengarta – właśnie na to wskazują. 

Britney Spears i Mathew Rosengart / Źródło: instagram.com/britneyspears

Jamie Spears domagał się ponad 2 milionów dolarów na pokrycie rachunków od firm, które zatrudniał jako „opiekun prawny“ swojej córki, a także zapłaty za bieżące honoraria prawników. Mathew Rosengart argumentował, że artystka nie powinna opłacać rachunków ojca, twierdząc, że nadużywał on swojej władzy i w ten sposób miał wypłacić aż sobie 6 milionów dolarów.

Sprawa, podczas której doszło do ugody obu stron, odbyła się w Sądzie Najwyższym w Los Angeles 25 kwietnia 2024 roku. Żadne warunki tej ugody nie zostały podane do wiadomości publicznej, jednak rozstrzygnięcie to oznacza, że Britney i jej ojciec unikną procesu sądowego, który miał rozpocząć się w maju.

Tłumaczenie oświadczenia prawnika naszej gwiazdy prezentujemy poniżej:

To był dla nas zaszczyt i przywilej móc reprezentować, chronić i bronić Britney Spears. Pani Spears jest i zawsze będzie ikoną oraz genialną i odważną artystką o legendarnym znaczeniu. Chociaż kuratela została zakończona w listopadzie 2021 roku, jej pragnienie wolności staje się dopiero teraz w pełni zrealizowane. Zgodnie z jej życzeniem, że nie będzie już musiała uczestniczyć w sądowych rozprawach ani być zaangażowana w postępowania w tej sprawie.

Britney Spears wygrała, gdy sąd zawiesił jej ojca i gdy przywrócono jej podstawowe prawa i swobody obywatelskie.

Od czasu uzyskania wolności pod koniec 2021 r. Britney Spears osiągnęła niezwykły sukces na kilku frontach, w tym w sierpniu 2022 r. we współpracy z Eltonem Johnem przy przeboju “Hold Me Closer” (który zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard Hot Dance/Electronic Songs i stał się jej 24 singlem z TOP10), a następnie przełomową autobiografią “The Woman in Me”, która stała się natychmiastowym bestsellerem nr 1 NY Times, otrzymując zapierające dech w piersiach recenzje, co nie byłoby możliwe podczas trwającej kurateli.

Powtórzymy, że był to zaszczyt móc pomagać Britney Spears w przywróceniu jej praw i swobód obywatelskich oraz w osiągnięciu celów prawnych zgodnie z jej przemyślanymi oraz mądrymi instrukcjami i prośbami, które płynęły od niej i były jej zasługą.

Prawnik Jamiego Spearsa, Alex M. Weingarten, również wydał oświadczenie, w którym napisał: Jamie jest zachwycony, że to już koniec. Żałuje bezpodstawnych oskarżeń skierowanych przeciwko niemu.

Aktualizacja: Chociaż szczegóły ugody nie zostały nigdzie ujawnione, serwis TMZ podaje, że gwiazda pop i jej prawnik zgodzili się pokryć 2 miliony dolarów kosztów prawnych Jamiego.

1 komentarz
  1. Jeśli chce się wygrać, to trzeba mieć konkretne dowody i brać czynny udział w rozprawach sądowych. Liczenie, że wszystko przejdzie kładko bez jej inicjatywy jest naiwne. Co, jak co, ale prawnik Britney powinien o tym wiedzieć. Niestety tak to jest, jak nie liczy się człowiek, tylko pieniądze. Facet wyczuł, że można się nieźle dorobić i to wykorzystał. Ne uważam aby kuratela była właściwa. Britney można było pomóc bez pozbawiania jej podstawowych praw człowieka. Gdyby najbliżsi zareagowali odpowiednio, otoczyli ją właściwą opieką, dziś Britney funkcjonowałaby zupełnie inaczej, ale czego oczekiwać od rodziny, która pchała ją na scenę zaraz po załamaniu. Nie ulega również wątpliwości, że Britney nadal nie wygląda na zdrową. Pewnie dlatego nie była w stanie brać czynnego udziału w rozprawach. Nie wiem jak potoczą się jej losy, ale dobrze to nie wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły