Rodzina Britney Spears

altJames "Jamie" Parnell Spears - Tata

Urodzony 7 lipca 1952 roku. Z (mamą Britney) Lynne Irene Bridges ożenił się w 1975 roku. Ma z nią troje dzieci: syna Bryana oraz córki Britney Jean i Jamie Lynn. Przez lata James pracował na rodzinę w dobrze prosperującej, własnej firmie budowlanej. W 2002 roku rozwiódł się z żoną, po czym pojednał w 2010 roku. Od późnych lat 90-tych prowadził restauracje oraz założoną przez siebie firmę cateringową w Los Angeles. Od lutego 2008 roku - rozporządzeniem Sadu Najwyższego w Los Angeles - sprawuje kuratelę nad swą córką Britney.

"Tata Britney - Pan Jamie zawsze był cudowny… Nigdy nie lubił grzać się w świetle jupiterów, w odróżnieniu od Lynne, zawsze trzymał się z dala od świata medialnego" - wyznała przyjaciółka z dzieciństwa piosenkarki w jednym z licznych dokumentów jej poświęconych, zrealizowanych na potrzeby stacji muzycznej MTV. "Britney zawsze bardzo kochała swojego tatę. To on odbierał ją ze szkoły, kiedy jego żona nie mogła tego zrobić". James Spears doczekał się czworga wnucząt: Seana Prestona i Jaydena Jamesa (synowie Britney), Maddie Briann (córka Jamie Lynn) oraz Sophii (córka Bryana).

 

altLynne Irene Spears (z domu: Bridges) - Mama

Przyszła na świat 4 maja 1955 roku w McComb, Mississippi jako najmłodsze z trojga dzieci Brytyjki Lilian Irene Portell (1924–1993) i amerykańskiego wojskowego Barney’a O'Fielda Bridgesa (1919–1978). Jej rodzice pobrali się w 1945 roku w Hendon. Ze związku poza Lynne Irene zrodzili się jeszcze syn Barry zwany przez bliskich "Sonny" i córka Sandra, która w 2007 roku zmarła na raka. Z wykształcenia Pani Spears jest nauczycielką. Przez lata uczyła angielskiego w szkole podstawowej w Kentwood w Luizjanie, wszystko zmieniło się jednak za sprawą córki Britney, która zapragnęła zostać gwiazdą…

"Lynne jest czajującą i bardzo ciepłą osobą. Wiele poświęciła dla Brit i swojej rodziny" - twierdzą zgodnie, wszyscy, którzy znają Panią Spears. "By spełnić marzenia Britney, na pół roku opuściła rodzinę - w tym maleńką wówczas córeczkę Jamie Lynn – i udała się z nią do Nowego Jorku, gdzie Brit brała udział w licznych castingach a potem w przedstawieniu na Broadway'u". Lynne Spears jest także współautorką kilku książek. Pierwsza publikacja pojawiła się na rynku wydawniczym 9 maja 2000 roku i nosiła tytuł "Heart to Heart". Napisana przy czynnym udziale sławnej już wtedy córki Britney Spears, była poniekąd jej biografią. Kolejna książka, zatytułowana wdzięcznie "A Mother's Gift", wydana w formie opowieści 10 kwietnia 2001 roku, została zekranizowana. Powstał film telewizyjny, "Brave New Girl". Ostatnie dzieło pisarskie Pani Spears to wspomnienia "Through The Storm: A Real Story of Fame and Family in a Tabloid World", wydane 16 września 2008 roku. Lynne Spears podjęła tam m.in. trudny temat załamania Britney, której po czasie udało się jednak szczęśliwie powrócić na łono rodziny.

 

altBryan James Spears - Brat

Urodzony 19 kwietnia 1977 roku w Kentwood w Luizjanie jako najstarszy syn Lynne i Jamesa Spearsów. W dzieciństwie (podobnie jak siostra Britney) cierpiał na astmę. W ramach terapii uczęszczał na zajęcia karate. Z czasem zdobył czarny pas! W odróżnieniu od młodszych sióstr, stroni od show-biznesu, choć w latach 2005-2006 pracował przy realizacji serialu Zoey 101 z udziałem Jamie Lynn.

31 grudnia 2008 roku pojął za żonę wieloletnią dziewczynę Graciellę Sanchez. W 2011 roku na świat przyszła ich córka Sophia Alexandra Sanchez Spears, przez członków rodziny pieszczotliwie zwana Lexie. "Pamiętam, że w dzieciństwie Bryan często skarżył na mnie do rodziców i wymyślał rzeczy, których tak naprawdę nie zrobiłam" - wspomina Britney z uśmiechem. Swego czasu rodzeństwo pomieszkiwało razem w apartamencie zakupionym przez gwiazdę w Nowym Jorku. Mieszkanie zostało sprzedane po atakach na WTC w 2001 roku.

 

picJamie Lynn Spears - Siostra

Urodzona 4 kwietnia 1991 roku w McComb w Luizjane jako najmłodsza córka Lynne i Jamesa Spearsów. Według członków rodziny, mała Jamie była bardzo ruchliwym dzieckiem i ciągle śpiewała. Już jako nastolatka zaczęła występować w młodzieżowym serialu telewizyjnym Zoey 101, jednak zrezygnowała z kariery aktorkiej, ponieważ mając zaledwie 16 lat dowiedziała się, że jest w ciąży. Po urodzeniu córki, którą nazwała Maddie Briann, zniknęła z show biznesu i zajęła się wychowywaniem dziecka.

W 2014 roku poślubiła Jamie'go Watsona i powróciła do życia publicznego, oddając się tworzeniu muzyki utrzymanej w stylu country. W 2016 roku premierę miał dokument o tytule "When The Lights Go Out", w którym Jamie wypowiedziała się o swojej ciąży w nastoletnim wieku, dorastaniu u boku sławnej siostry, jak i relacjach rodzinnch.

 

picSean Preston Federline - Syn

Urodzony 14 września 2005 roku w Kalifornii jako najstarszy syn Britney Spears i jej ówczesnego męża Kevina Federline'a. Ma szcześcioro rodzeństwa, w tym pięcioro ze strony ojca: 14-letnią Kori Madison, 12-letniego Kaleba Michaela, 5-letnią Jordan Kay oraz 2-letnią Peyton Marie i 9-letniego Jaydena Jamesa ze strony matki. Przez rodzinę opisywany jest jako spokojny chłopiec.

Jedno z jego zainteresowań to sport, często bierze udział w meczach piłki nożnej. Razem z 8-letnią kuzynką Maddie Briann Aldridge oraz bratem Jaydenem Jamesem wystąpił w teledysku do piosenki Britney o nazwie "Ooh La La". Pojawił się także na premierze filmu "Smerfy 2", gdzie w towarzystwie sławnej matki pozował do zdjęć fotoreporterom, jednak z niewiadomych przyczyn powrócił z własnej woli za kulisy. Pełnia praw rodzicielskich nad chłopcem należy do jego ojca, jednak mimo to spędza bardzo dużo czasu z matką. To właśnie on nadał tytuł dziewiątej płycie Brit - "Glory".

 

picJayden James Federline - Syn

Urodzony 12 września 2006 roku jako drugi syn Britney Spears i jej ówczesnego męża Kevina Federline'a. Ma sześcioro rodzeństwa, a w tym pięcioro ze strony ojca: 14-letnią Kori Madison, 12-letniego Kaleba Michaela, 5-letnią Jordan Kay oraz 2-letnią Peyton Marie i 10-letniego Seana Prestona ze strony matki. Podobnie do jego ojca w dzieciństwie, nosi aparat ortodontyczny.

Piłka nożna jest jednym z jego zainteresowań, zazwyczaj bierze udział w meczach razem ze swoim starszym bratem. Britney często udostępnia na portalach społecznościowych filmiki, na których ten wykonuje różne akrobacje, np. na trampolinie. Na premierze filmu "Smerfy 2" bez skrępowania pozował przed fotoreporterami. 

 

picMaddie Briann Aldridge - Siostrzenica

Urodzona 19 czerwca 2009 roku w szpitalu Mississippi Southwest Regional Medical Center jako córka Jamie Lynn Spears i jej ówczesnego chłopaka Caseya Aldridge'a. Ma jedną siostrę od strony ojca. Maddie mieszka z matką i jej aktualnym mężem Jamie'm Watsonem w Luizjanie.

Jej ulubioną bohaterką serialu komediowego "Grzmotnomocni" jest "Nora" Laserówka. Pojawiła się wraz ze swoimi kuzynami w teledysku do utworu "Ooh La La" nagranego na potrzeby premiery filmu "Smerfy 2". Bardzo lubi odwiedzać ciocię Britney Spears. W internecie znajduję sie nagranie jak Maddie śpiewa fragment jej utworu o tytule "Up N' Down".

***

W przebudowie... ;) C.D.N...