#TBT 13 lat "Someday (I Will Understand)"
Wpisany przez Hinami   

alt18 sierpnia 2005 roku swoją premierę miał utwór Someday (I Will Understand) - pierwszy, a zarazem jedyny singiel z minialbumu Britney & Kevin: Chaotic.  Piękna ballada to efekt współpracy z Guyem Sigsworthem (współtwórcą Everytime i My Baby), przy czym autorką słów jest tylko i wyłącznie sama Britney. Jest to też jedyna zrealizowana piosenka naszej gwiazdy, której autorką jest tylko ona - inne utwory zawsze pisał z nią ktoś inny lub piosenkarka w ogóle nie brała udziału w tworzeniu piosenki.

Z Someday łączy się pewna ciekawostka - tekst utworu opowiada o oczekiwaniu na dziecko, jednak sama Britney napisała go dwa tygodnie przed tym, jak dowiedziała się, że jest w stanie błogosławionym! Czyżby to przeczuwała? Jak wiemy, we wrześniu tego samego roku artystka urodziła swojego pierwszego syna, Seana Prestona, a rok później Jaydena Jamesa. Dziś dzieci i rodzina, jak piosenkarka wielokrotnie wspominała, zajmują najważniejsze miejsce w jej życiu.

Mimo bycia bardzo lubianym i niezwykle czarującym utworem, Someday (I Will Understand) nie osiągnął spektakularnego sukcesu komercyjnego, choć pewnie i tak się go nie spodziewano. Piosenka była notowana na kilku listach przebojów i dotarła do Top 10 jedynie w pięciu krajach: Szwecji, Szwajcarii, Danii, Włoszech i na Węgrzech. W Wielkiej Brytanii i Japonii wydano nawet "maxi single" mające... więcej utworów niż sam Chaotic. Jednak to i tak niewiele pomogło. Britney nigdy nie wystąpiła z utworem, choć performance z pewnością byłby udany, bowiem niewykluczone, że gwiazda zaśpiewałaby go na żywo.

Jedyną promocją singla był teledysk, wyreżyserowany przez Michaela Haussmana, oraz reality show Brit i jej byłego męża Kevina Federline'a. To właśnie tam mogliśmy zajrzeć za kulisy kręcenia video oraz premierowo obejrzeć go pierwszy raz w ostatnim odcinku serii. Jak przyznała sama piosenkarka, zarówno piosenka jak i klip stworzyły cudowną całość i idealnie uchwyciły moment, w którym na ten czas się znajdowała. Akcja klipu rozgrywa się na terenie przepięknej posesji z basenem. Britney wstaje z łóżka, łapie się za zaokrąglony brzuszek i spogląda na podwórze, gdzie znajdują się figury aniołów... Podmuch wiatru raz po raz wprawia liście w niezwykły taniec w blasku promieni słonecznych. Wszystko to sprawia, że zaczynamy w końcu czuć obecność istoty, która czuwa nad naszym losem... Nie bez znaczenia jest również to, że teledysk powstał w wersji czarno-białej.

Co myślicie o Someday (I Will Understand)? Chcielibyście, by Britney odważyła się kiedyś wystąpić z tym utworem i zaśpiewać go całkowicie na żywo? My bardzo byśmy tego chcieli!

Komentarze (8)add comment

koballo :

koballo
Szkoda, że nigdy z nim nie wystąpiła. Teraz to nawet bym nie chciał, żeby się za to zabierała, bo jedynie by tylko nieumiejętnie ruszała ustami do podkładu.
21:22 - 23.08.2018

Matiz :

MatiSimek
Przepiękna i niedoceniona piosenka! Jeden z paru artystycznych wyżyn Brit
21:41 - 23.08.2018

pimpineliusz :

0
smilies/wink.gif muza i rytm nie pauji do textu
09:54 - 25.08.2018

karolcia :

0
Niestety , ale to fakt : Britney Spears już się skończyła , jest jak Michael Jackson , ona osiągnęła dużo w swoich czasach , niestety dziś są już inne czasy, inna muzyka , jej czas już minął , widać to gołym okiem.
21:04 - 25.08.2018

Karolina :

gerda
Magiczna piosenka, kiedyś dużo jej słuchałam.
07:45 - 26.08.2018

Emma :

0
Nastrojowa piosenka,ale jak wiemy po porodzie już tak pięknie nie było..smilies/wink.gif
10:33 - 26.08.2018

Lady :

0
Czesc wszystkim Bylam na jej koncercie w Londynie 2 dni temu. Nie jest az tak zle jak tu kazdy pisze. Jestem pozytywnie zaskoczona. Ten moment w ktorym pojawia sie na scenie jest nie do opisania. Niesamowita atmosfera przez caly czas trwania koncertu.A Co do jej wygladu to dajcie jej spokoj przeciez kazdy sie kiedys zestarzeje ona juz nie ma 20 lat.
18:25 - 26.08.2018

rico :

0
co z newsami z trasy?
14:47 - 28.08.2018

Napisz Komentarz
pomniejsz | powiększ

busy