Autor "najdziwniejszej piosenki Britney" odpowiada na pytania
Wpisany przez Hinami   

Przyznajcie się, kto z Was nie pomija E-Mail My Heart podczas słuchania pierwszego albumu Britney ;D Ballada z płyty ...Baby One More Time może nie należy do tych najmniej lubianych utworów Britney - Soda Pop, My Baby - ale wielu wielbicieli też nie ma. Nawet autor żałuje jej napisania! Z okazji 20-lecia debiutanckiego krążka Britney Spears twórca połowy materiału na płytę - Eric Foster White - odpowiedział na pytania, zadane przez Slate, na temat wspomnianego utworu. Zapraszamy do przeczytania, paradoksalnie, mailowego wywiadu z twórcą E-Mail My Heart i hitu From The Bottom Of My Broken Heart.

alt

Slate: Jaki był początkowy pomysł na E-Mail My Heart?

Eric Foster White: Piosenka miała być kontynuacją sukcesu utworów łączących miłość z komunikacją (Please Mr. Postman, Dial My Heart).Wszystko, czego "wcale nie było wcześniej," jest automatycznym kandydatem na przebój. Oczywiście większości z nich się nie udaje. A teraz toniemy w setkach piosenek o pisaniu ze sobą czy mediach społecznościowych

Pamiętasz, ile zajęło ci napisanie piosenki?

Około godzinę przy pianinę, jak już miałem pomysł. Tekst wpadł mi do głowy podczas przejażdżki na rowerze.

W jaki sposób piosenka trafiła na album Britney Spears?

Byłem pierwszym z producentów jej debiutanckiego albumu. To ja ukształtowałem jej charakterystyczny głos. Napisałem i wyprodukowałem połowę materiału, która znalazła się na jej pierwszej płycie, jak ona wciąż miała tylko kontrakt na rozwój z Jive.

Czy ktoś miał wtedy przeczucie, jak wielki sukces osiągnie Britney ?

Tak. Britney bardzo tego chciała i miała dużo charyzmy. Pracowała w studiu ciężej niż jakikolwiek inny artysta, z którym wcześniej się spotkałem.

Jaka była twoja opinia o Britney i bubblegum popu w tamtym czasie? Co teraz myślisz?

Muzyka pop zawsze powraca do młodych słuchaczy. Zawsze, bez względu na wszystko. Britney i Backstreet Boys pojawili się pięć czy sześć lat po całkowitej dominacji grunge. Dzisiaj rządzi rap, a wiele kawałków raperów jest wspaniałych. Potem cykl się powtórza i znowu powraca pop. Pojawia się inny idol nastolatków, jednak Britney była wyjątkowa. Prawdopodobnie nie będzie kolejnej Britney.

Czy pamiętasz cokolwiek innego na temat E-Mail My Heart?

Zrobiliśmy parodię tej piosenki, tak tylko dla nas, na przekór jednemu z jej menadżerów. Parodia nigdy nie ujrzała światła dziennego i już nie ujrzy. Nie jestem pewien czy uda mi się ją znaleźć.

Jaka była reakcja na utwór, gdy ten po raz pierwszy wyszedł?

Jako piosenka albumowa, a nie singiel, piosenka tak naprawdę nie "wychodzi." Mam nadzieję, że nikt jej nie zauważył haha.

Zaznaczyłeś, że nie jest to piosenka, z której jesteś szczególnie dumny...

Mam numer jeden w sprzedaży na tym albumie - From The Bottom Of My Broken Heart - także balladę, ale zdecydowanie lepsza.

Co zmieniłbyś w E-Mail My Heart?

Nie napisałbym tego?

Słyszałeś ją kiedyś na żywo czy w radiu?

Na szczęście, nie.

Czy nadal zarabiasz jakieś tantiemy z piosenki?

Dar, który ciągle daje.

Gdybyś teraz pisał piosenkę o technologii, na czym by się ona skupiła?

Wszyscy już mnie uprzedzili.

Jakie piosenki, których jesteś autorem, należą do twoich ulubionych?

Najlepsze pytanie. Każdy autor piosenek ma folder kawałków, które nigdy nie trafiły do publiki. Czasem jest tam ich ulubiona osoba. Moje ulubione są gdzieś w tym pliku.

dla SLATE / Tłumaczenie: BritneySpears.pl

Komentarze (6)add comment

laceandleather :

0
Ejj, ja lubię "Soda Pop"!!! smilies/grin.gif "E-mail" też jest OK, na pewno nadrabia wokalem Brit, który uwielbiam z tamtego okresu, no i mam jakiś tam sentyment na pewno do tamtych czasów i tamtej Brit smilies/smiley.gif
08:39 - 17.01.2019

iiii :

0
nie rozumiem hejtow na SODA POP, fajny kawalek
18:38 - 17.01.2019

lol :

12:29 - 19.01.2019

Muffinka :

Muffinka
haha e-mail my heart zawsze przewijałam smilies/tongue.gif dobrze wiedziec, ze nie tylko ja
ale album baby jest genialny! klasyka! żeby to tylko człowiek wiedział, że to wszystko było aż tak sterowane. Nie można dodawac komentarzy przy tych dluzszych artykulach tak by the way...urodziny toxic i urodziny baby...
11:58 - 23.01.2019

Hinami :

Hinami
Muffinka - już wszystko naprawione, wszędzie da się dodać komentarz
14:49 - 23.01.2019

Amy :

0
My Baby pomijam zawsze, ale E-mail my Heart? Soda pop? Mam taki sentyment do tych utworów
06:53 - 2.03.2019

Napisz Komentarz
pomniejsz | powiększ

busy