"Toxic" siódmym najlepszym teledyskiem XXI wieku według Billboard
Wpisany przez Hinami   

Portal Billboard przygotował zestawienie 100 Najlepszych Teledysków XXI Wieku, a znajdujące się w nim klipy zostały wybrane przez krytyków. Na liście pojawiło się grono wielu cenionych artystów. Wśród videoclipów Britney Spears znajdziemy tam dwa - mowa o kultowym Toxic, którego fabułę wymyśliła sama Brit lecąc pewnego razu samolotem, i jednym z największych hitów początku tego stulecia - Oops!... I Did It Again.

Reżyserią pierwszego z nich zajął się Joseph Kahn, który współpracował z naszą gwiazdą również nad klipami Stronger, Perfume i Womanizer. "Britney Spears dała XXI wiekowi wiele znakomitych kostiumów, a Toxic może pochwalić się kilkoma z nich: Britney jako stewardessa, której pocałunek zmienia niechlujnego pasażera w zachwycającego modela; Britney w roli czerwonowłosej tajnej agentki; i oczywiście Britney pokryta diamentami wijąca się po podłodze. Bez względu na to, czy idzie w przejściu samolotu czy zatruwa swojego chłopaka (pięć lat przed "Paparazzi") i skacze z balkonu w ciemną noc, Britney pozbyła się wizerunku uroczej uczennicy i nakreśliła kierunek następnym 15 latom swojej kariery. Zapierający dech w piersiach, nieskazitelnie wykonany, jest bliższy kulturze drag niż niejeden pokaz mody" - tak podsumował klip krytyk J. Lynch, a Billboard umieścił go na 7. miejscu listy.

Teledysk promujący singiel Oops!... I Did It Again, wyreżyserowany przez Nigela Dicka (również ...Baby One More Time, (You Drive Me) Crazy i Sometimes), znalazł się na 33. pozycji. Jeśli jesteście ciekawi całego podsumowania, kliknijcie TUTAJ. Które video Brit dopisalibyście do listy?

alt

Komentarze (7)add comment

MoonWalk :

MoonWalk
Przecież Oops jest na liście na 33 pozycji...
14:50 - 29.07.2018

Hinami :

Hinami
MoonWalk - chyba niezbyt dokładnie przyjrzałam się liście smilies/tongue.gif dziękuję za komentarz, artykuł już poprawiony
15:02 - 29.07.2018

MoonWalk :

MoonWalk
Heh, no zdarza się smilies/tongue.gif
15:11 - 29.07.2018

uhlala :

0
Eeej, Britney jest na puszkach Peps!! Czuję się jak w 2001 smilies/cool.gif
12:14 - 30.07.2018

Michalinka :

0
Od dawna wiadomo ze billboard nie wiadomo z jakich wzgledow faforyzuje nie obiektywnie beyonce ale oops na 33 pozycji?? hahaha to jest smieszne to jest jeden z najbardziej kultowych teledyskow wszechczasow powinien byc conajmniej na miejscu 2...poza tym gdzie womanizer, stronger, circus...Masakra
15:19 - 30.07.2018

koballo :

koballo
Dużo klipów Britney jest naprawdę dobrych i mogłoby spokojnie znaleźć się na tej liście.
00:29 - 1.08.2018

fanka xtiny i britney :

0
1 miejsce kiepskie
07:51 - 1.08.2018

Napisz Komentarz
pomniejsz | powiększ

busy