Britney Spears uhonorowana nagrodą "Vanguard Award" organizacji GLAAD!
Wpisany przez amyseeker   

Amerykańska organizacja GLAAD, której celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową w mediach, uhonorowała Britney Spears specjalną nagrodą Vanguard Award za jej postawę wobec społeczności LGBTQ. Okazją do wyróżnienia jest organizowane od 1990 roku wydarzenie GLAAD Media Awards, podczas którego odznaczani zostają nie tylko ludzie związani z show-biznesem, ale również ich projekty medialne. Tegoroczne rozdanie nagród odbędzie się 12 kwietnia w Los Angeles.

Organizacja zwróciła uwagę na to, że Britney Spears podczas trwającej już prawie dwie dekady kariery wielokrotnie zabierała głos w sprawach istotnych dla osób o odmiennej orientacji lub tożsamości płciowej. Na stronie internetowej GLAAD wymieniono kilka przykładów, które zadecydowały o przyznaniu nagrody:

• Britney konsekwentnie wspiera tzw. Spirit Day sprzeciwiając się zastraszaniu młodzieży LGBTQ. W 2015 roku nagrała specjalny filmik i zachęcała do udziału w kampanii poprzez organizację spotkania Meet&Greet ze swoimi fanami LGBTQ. Zatroszczyła się również o materiały związane z tematem, które zostały rozdane podczas jej koncertu.

• W 2016 roku razem z innymi artystami zaśpiewała część piosenki "Hands" poświęconej 49 ofiarom strzelaniny w klubie LGBT w Orlando. Dochód ze sprzedaży utworu został przekazany na cele charytatywne.

• W lutym ubiegłego roku nasza gwiazda podpisała się pod listem otwartym krytykującym projekt ustawy atakujący transseksualną młodzież w Teksasie, który wkrótce potem został odrzucony.

• Piosenkarka opublikowała list do młodego geja, który rozważał samobójstwo, lecz dzięki muzyce Britney zdobył się na odwagę, by ujawnić swoją orientację. "Ucieszyłam się słysząc o twojej odwadze, kiedy otwarcie mówiłeś o tym, że jesteś gejem. Zawsze mi mówiono, że to co jest w twoim sercu, liczy się najbardziej" – napisała.

• Brit nagrała film z gratulacjami dla pary gejów, którzy pobrali się po tym, jak poznali się podczas pierwszego show Britney: Piece of Me w Las Vegas. Piosenkarka wyraziła w ten sposób wsparcie dla małżeństw jednopłciowych.

• Z okazji zeszłorocznego "miesiąca dumy", Britney napisała list do osób społeczności LGBTQ, w którym zaznaczyła, że ich lojalność i akceptacja są dla niej inspiracją.

Warto również dodać, że w minionym roku artystka pojawiła się również w teledysku IGUAL, wyrażając w ten sposób wsparcie dla osób LGBTQ w Brazylii, a już 4 sierpnia 2018 roku wystąpi podczas gejowskiej parady w Brighton.

Komentarze (7)add comment

Rearview :

0
To jest tak naciągane... Gdyby ona faktycznie robiła cokolwiek, co sprawia, że sytuacja osób LGBT się poprawia na świecie - ok. Geje są kamieniowani w niektórych krajach, w innych jest za to kara śmierci, lub więzienia, w Rosji za "promocję" homoseksualizmu można trafić do więzienia, a ona dostaje nagrodę za filmik na YT skierowany do fanów w większości z krajów, w których za homoseksualizm nic nie grozi. Kabaret.
19:34 - 14.02.2018

pimpineliusz :

0
smilies/cheesy.gif ale za to we bidnej tajlandji gra muzyka na calego. jeja wystarczy sie naumiec anglickiego i wyjechac na zachod. kilka osob co znam i wiem ze sa lgbtq pojechali se i sa sczesliwe.
18:37 - 15.02.2018

Kicek :

0
Rearview masz racje
20:11 - 15.02.2018

Kicek :

0
Wiadomo nie od dzis ze Britney głownie słuchaja geje
20:11 - 15.02.2018

arczix :

0
Brawo! Gratulacje. smilies/wink.gif
23:29 - 15.02.2018

Marcin2018 :

0
Kicek ja mam prawie 33lata hehe smilies/wink.gif i Britney zacząłem słuchać od jej pierwszego singla, bo spodobał mi się ten rytm i to co jest w teledysku czyli cała oddana temu co robi Bryta, teraz może jest inaczej bo wiemy co przeszła w życiu ale jest dla FANÓW dalej TĄ samą BRITNEY co dawniej... I to bez względu na orientację czy poglądy muzyczne jest Ikona... A tak serio to po co wchodzisz na Blog Britney skoro nie jesteś GEJEM??? Bo przecież napisałeś że głównie geje ją słuchają masakra litości... Pozdro smilies/smiley.gif
03:25 - 16.02.2018

pimpineliusz :

0
smilies/grin.gif nobla kickowi! niedzwiedzi i sierocki wychowali pokolenie gejow smilies/cool.gif
05:06 - 16.02.2018

Napisz Komentarz
pomniejsz | powiększ

busy