Magazyn Billboard o najlepszych utworach, które nie zostały singlami!
Wpisany przez amyseeker   

W świecie muzycznym nie każdy pojawiający się na albumie utwór ma szansę zostać singlem, cieszyć się popularnością i być granym w rozgłośniach radiowych. Wiele piosenek, uważanych za świetne produkcje, są znane jedynie wąskiemu gronu zainteresowanych. Przez fakt, że pojawiały się one często jako "dodatki" do rozszerzonej wersji płyty lub słyszeliśmy je w ścieżkach muzycznych znanych filmów, często zupełnie odbiegały od typowego repertuaru artysty i ukazywały jego nieznane dotąd oblicze.

Magazyn Billboard postanowił wyróżnić 100 wyjątkowych utworów muzyki pop XXI wieku, które w USA nie zostały wydane jako single promujące album. W tak obszernym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć naszej Britney Spears. Na liście pojawiły się utwory Kill The Lights (100. miejsce), Freakshow (60. miejsce) oraz How I Roll (9. miejsce). Pełne zestawienie dostępne jest TUTAJ, natomiast poniżej prezentujemy to, co napisano o naszej gwieździe.


"Kill The Lights" (Circus, 2008) 

 

Można ci wybaczyć, jeżeli założysz, że „Kill The Lights” zostało nagrane raczej na wydany w 2007 roku album Blackout niż jego następcę – Circus z roku 2008. Ta zawadiackość, wijący się synth (odmiana muzyki pop – red.), negatywne odniesienia do paparazzi i częściowo mówiony refren spokojnie pasowałyby do takich piosenek jak „Gimme More” i „Piece Of Me”. -- KEVIN RUTHERFORD

 

 

"Freakshow" (Blackout, 2007)


Podczas gdy era "zaćmienia" Britney Spears jest czymś, o czym fani chcieliby zapomnieć, to sam album Blackout pozostaje najbardziej interesującym w karierze Spears. Melodie takie jak „Freakshow” plasują się wśród tych najlepszych, które nigdy nie zostały singlami, znajdując czuły punkt definiujący najlepsze piosenki Britney: nieco ostre zwrotki prowadzące do niezwykle tanecznych refrenów. „Wciąż występuję z ‘Freakshow’ podczas mojego show w Vegas – to jedna z moich ulubionych piosenek, które nigdy nie zostały wydane jako single” – powiedziała Britney w wywiadzie dla Fader  – „To świetna zabawa i okazja, by zaangażować publiczność. O tak – [piosenka] jest bezczelna. A ja uwielbiam bezczelność!” -- TREVOR ANDERSON

 

"How I Roll" (Femme Fatale, 2011)


Femme Fatale, pierwszy album Britney Spears tej dekady, pojawił się w odpowiednim czasie, z odpowiednimi dźwiękami. Podczas gdy single "Till The World Ends" i "Hold It Against Me" były zbliżone do elektronicznej muzyki klubowej tamtych lat, brzęczące i trzeszczące "How I Roll" było z nimi sprzeczne, było prekursorem hiper-błysku tzw. PC Music, i odtrąceniem naukowo skonstruowanego porządku dnia. Jest chaotyczne, dziwaczne i pozostaje jedną z najlepszych piosenek, jakie Britney kiedykolwiek stworzyła. -- S.J.H. 

 Tłumaczenie: BritneySpears.pl

Komentarze (4)add comment

Nor :

0
Gdzie można zobaczyć całą listę?

amyseeker: Tutaj: https://www.billboard.com/articles/columns/pop/8039437/best-pop-album-tracks-21st-century-deep-cuts

Wybaczcie, już dodaję link do artykułu! smilies/smiley.gif
21:03 - 23.11.2017

Olaaaola :

0
Zaczyna mnie juz wkurzać ze beyonce zawsze musi byc na 1 miejscu ... fakt jest cudowna ale bez przesady ! Cokolwiek by nie było to z góry juz beyonce wygrywa .... a moim zdaniem połowa jej piosenek nie jest wcale tak boska !
11:04 - 24.11.2017

Pysix :

0
A gdzie Mannequin
21:51 - 24.11.2017

frytka4ever :

0
właśnie dobrze, że nie ma mannequin - ta piosenka jest okropna. Co wy w niej widzicie?
15:06 - 26.11.2017

Napisz Komentarz
pomniejsz | powiększ

busy