Sia Furler zdradza kto jest PRAWDZIWYM autorem piosenki "Perfume"!
Wpisany przez Belle   

melalicbritmidWraz z wydaniem ósmego albumu studyjnego, zatytułowanego Britney Jean, przeglądając dołączony do niego booklet fani Britney Spears dowiedzieli się, że ich gwiazda popu jest główną autorką WSZYSTKICH piosenek zamieszczonych na krążku. I pomimo faktu, że piosenkarka współpracowała z wieloma wziętymi producentami i autorami tekstów, w spisie utworów jej nazwisko widnieje jako pierwsze… Teraz okazuje się, iż ów zabieg był jedynie zwykłą… uprzejmością ludzi, którzy rzeczywiście stoją za piosenkami (z) Britney Jean.

Przy okazji promocji swego najnowszego singla Chandelier, parę z ust niebacznie (?) puściła Sia Furler odpowiedzialna za kawałek Perfume, który ostatecznie został drugim singlem promującym "Britney Jean". Swego czasu, zostawiając wpisy na swym koncie portalu społecznościowego Twitter Britney Spears rozpływała się w zachwycie nad talentem i współpracą z Sią, zdradzając, iż są w trakcie wspólnego pisania wyjątkowej piosenki. Ową kompozycją szybko okazało się właśnie "Perfume", teraz jednak okazało się również, iż piosenka została napisana znacznie wcześniej i wyszła tak naprawdę jedynie spod pióra Sii Furler!

"Tak… Lubiłam piosenkę 'Perfume'. Zatrzymałabym ją dla siebie, ale Britney Spears to taka urocza dziewczyna, zatem byłam szczęśliwa, że mogłam ją jej oddać" - zdradziła utalentowana i coraz bardziej doceniana w branży Australijka. Warto dodać, że w dość obszernym wywiadzie udzielonym na łamach serwisu muzycznego VH1 artystka zdradziła więcej...

I chociaż możliwe, że tak naprawdę tego nie chciała, rozwiała nadzieje i wiarę fanów Britney w to, że ich idolka miała poważny wkład w - wielokrotnie określany przez nią samą jako osobisty - album "Britney Jean". "Britney, och tak… Napisałam 'Perfume' właśnie z nią" - poprawiła się Sia, jednak jej śmiech po wypowiedzeniu tych słów nie pozostawił złudzeń. "Piosenkę 'Perfume' napisałam z Christopherem Braide’em, a następnie im dostarczyłam" - stwierdziła następnie. Nie zdradziła, kogo miała na myśli, mówiąc "im", gdyż skupiła się na opowieści dotyczącej swojego procesu tworzenia utworów. Na myśl jednak nieodparcie przychodzi sztab Britney Spears.

"Przez większość czasu [kiedy powstają nowe utwory przeznaczone dla kogoś innego] nie współpracuję z artystą osobiście. Mój sposób pracy jest tak specyficzny, często tak szybki, że bezpośrednia współpraca z drugą osobą tylko osłabiłaby mój cały proces twórczy" - próbowała sprecyzować swą wypowiedź Sia. "Kiedy tworzę to tak, jakbym odbierała jakiś kanał, zatem kiedy pojawia się ktoś inny, może tylko zakłócić mój przepływ [weny] i jedynie spowolnić całą moją pracę. Są jednak artyści, dla których robią wyjątki" - podsumowała. Świat fanów Britney Spears i tak runął w gruzach. Ich przekonanie co do zaangażowania uwielbianej przez nich gwiazdy popu we własny, podobno mocno osobisty album, spoczęło właśnie obok niskich wyników sprzedaży krążka…

Komentarze (46)add comment

kto :

0
Teraz to mówi, to jak niby mamy ją traktować na poważnie? A tak sie zachwycały, że piszą razem, a teraz Sia kłamie by uzyskać rozgłos bo wyszedł jej singiel? Pewnie Brit coś poprawiła w tej piosence, dopisała, czy cuś, zresztą Sia nie powiedziała wprost, że napisała ją sama.
10:36 - 21.05.2014

diane22 :

0
kłamała kolejny raz... nie mogę zrozumieć, dlaczego ona dalej ciągnie tą swoją marną już kariere, skoro ma to wszystko gdzieś. nic jej nie obchodzi, nawet jej WŁASNY album. nie mówie już o formie na koncertach i wyglądzie. olewa nawet fanów, do których powinna mieć największy szacunek, bo to m.in. im zawdzięcza swój sukces, ale oni też się dla niej nie liczą. wypaliła się, nie ma w niej tej pasji i zaangażowania jak kiedyś. czemu sobie nie odpuści i nie zakończy kariery, jeśli jej to już w ogóle nie kręci?
10:42 - 21.05.2014

motyl3212 :

motyl3212
Farsa,farsa,farsa i tak od kilku lat
11:09 - 21.05.2014

weirdo :

weirdo
kto - nie zachowuj się jak fanatyk. Serio myślisz, że w okolicy premiery BJ Sia mogłaby zrobić coś takiego i powiedzieć prawdę? Sztab Brity by nie pozwolił.
11:43 - 21.05.2014

jijiji :

0
obora...
11:59 - 21.05.2014

Adam :

weirdo
Skoro Britney twierdziła, że zawsze śpiewa na żywo, co jest kłamstwem dekady, bo nigdy tego nie robi, to już nic mnie nie zdziwi.
12:03 - 21.05.2014

b :

0
To było normalnie do przewidzenia. Belle mówiła od początku smilies/wink.gif
12:10 - 21.05.2014

patrick :

patrick
normalka, nie rozumiem ludzi, ktorzy w to wierzyli i sa teraz zawiedzeni smilies/cheesy.gif
13:22 - 21.05.2014

PewDew :

Blue
patrick, no tak, frajerzy wierzyli idolce, ich wina. Jak zwykle wszyscy są źli, a biedna Britney nie ma pojęcia co się wokół niej dzieje.
14:06 - 21.05.2014

Konrad :

Persephone
Patryku, ja w to wierzyłem. Po prostu nie było żadnych powodów, żeby w to nie wierzyć. Można nie wierzyć, że Britney gdzieś wystąpi, ale że jest współautorką tekstu? Tym bardziej, że to wcale nie oznaczało, że miała jakiś poważny wkład w napisanie tego tekstu, wystarczyłoby, że napisałaby dwie linijki, i już byłaby współautorką. No, na tyle to Britney stać, przynajmniej tak mi się wydawało. W każdym bądź razie ja rozczarowany nie jestem, tylko rozbawiony. Beka z Britney.
14:18 - 21.05.2014

koballo :

koballo
kto - nie osadzaj Sii (?), bo pewnie miała zakazane mówić co i jak. Nie wiem, jak ludzie mogli wierzyć w to, że Britney pisała piosenki na Britney Jean. Tak nagle? Z ery na erę coraz gorzej. Jak dla mnie ŻENADA, ale niech sobie tak działają dalej. Szkoda, że wszyscy (mam na myśli szmatławce, inne gwiazdy muzyki etc) liżą biednej Britney dupsko, zamiast zacząć wypominać jej i jej sztabowi wszyściuteńko. Powinni dostać za swoje.
14:38 - 21.05.2014

Andre :

Andre
Straciłem szacunek do Sii. Kobieta z klasą tak się nie zachowuje. Poza tym nie ma w tym konfrontacji dwóch stron.
14:57 - 21.05.2014

dżab :

0
Dla mnie już ze słodkiej robi się żałosną ona ma jeszcze fanów ?! chyba jakiś stukniętych w ameryce ;x
14:58 - 21.05.2014

fanka :

0
hmm gdyby zaczęli jeździć po "śpiewie na żywo" i "promocji płyty" to może sztab Britney przejrzalby na oczy. Do tego nie powinni przychodzić na jej koncerty do AXIC co już w ogóle musiałoby graniczyć z cudem. To jest ameryka, tego się nie ogarnie. Jeśli fani nie odwrócili się od niej teraz to raczej szybko tego nie zrobią, a dopóki ma się fanów trzepie się kasę. Dlatego to się jeszcze nie skończyło. Z pełną odpowiedzialnością: SORRY BRITNEY ALE ZMARNOWAŁAŚ SWOJĄ POZYCJĘ I DOROBEK KARIERY JUŻ W 2011 WYDANIEM FAMME FATALE/
15:06 - 21.05.2014

weirdo :

weirdo
Andre - a co takiego Sia powiedziała, że to niby brak klasy? Zwykłe zdanie, stwierdzenie faktu, a jeszcze jej się za to obrywa, no litości. Konfrontacja dwóch stron, już widzę konfrontację z Britney ZawszeŚpiewamNaŻywo Jean NieWiemŻeMamFanów Spears.
15:18 - 21.05.2014

PewDew :

Blue
Kobieta z klasą za to kłamie fanom w żywe oczy ;]
15:31 - 21.05.2014

T :

0
wielkie mi co wiele gwiazd tak robi
15:50 - 21.05.2014

Maniek24-1 :

0
przesadzacie, Britney może faktycznie zmieniła coś drobnego, ale to nie powód zeby tak sie bulwersowac ludzie
16:21 - 21.05.2014

koballo :

koballo
Andre - straciłeś szacunek do Sii, a za to Britney pewnie darzysz ogromnym szacunkiem? Puknij się w głowę, proszę.
16:28 - 21.05.2014

Łukasz89 :

Łukasz89
Prawdą jest, że Britney za czasów największej świetności nie miała zbyt wielkiego wkładu w teksty piosenek więc teraz kiedy tak naprawdę showbiznes jest dla niej miejscem odległym i widać, że się w nim nie czuje, nie jest możliwością, aby była autorką bądź współautorką wszystkich numerów na albumie. Nie z takim podejściem.
16:46 - 21.05.2014

weirdo :

weirdo
Ach, wiele gwiazd tak robi, to rzeczywiście usprawiedliwienie. Może gdyby Brit nie peplała w kółko o "osobistym" albumie to odbiór byłby inny. A to piosenka wydaje się być osobista, powinna więc być napisana przez Brit. No niestety.
16:52 - 21.05.2014

PewDew :

Blue
T - Wiele gwiazd śpiewa na żywo.
16:55 - 21.05.2014

weirdo :

weirdo
Właściwie nie przychodzi mi żadna do głowy, która leciałaby cały koncert z playbacku. Niektóre śpiewają tylko część piosenek z pleja. Niektóre cały koncert śpiewają live(i nie, backing vocals to nie jest śpiewanie z playbacku - piosenki żeby dobrze brzmiały mają kilka warstw wokalnych i tego nie da się w inny sposób odtworzyć na żywo bez całkowitej zmiany aranżacji, a bez tego wykonywane piosenki brzmiałyby po prostu źle).
17:09 - 21.05.2014

3 :

Fan.Out15
ahahhahahahahaahahah doooobre smilies/cheesy.gif mam nadzieję ,że kiedyś tak powinie im się noga ,że odechce im się kłamać smilies/cheesy.gif
18:02 - 21.05.2014

Muffinka nz :

0
No co wy? To Britney nie jest dziewicą? Jestem załamana... czas się okaleczać...
18:05 - 21.05.2014

Janeth :

Janeth
No nie spodziewałam się smilies/cheesy.gif Swoją drogą to dobrze, że coraz więcej osób, już po zakończeniu pracy z Brit, wypowiada się (celowo lub nie) na temat tego cyrku, który tam się dzieje. Zapewne tak jak Kahn, przejechała się na współpracy ze sztabem, więc w tym momencie jej zwyczajnie wisi, co powie, bo i tak więcej z Brit pracować nie będzie...
19:01 - 21.05.2014

weirdo :

weirdo
Najbardziej mnie smuci fakt, że jest jeszcze sporo osób chcących na siłę bronić Brity (vide pierwszy komentarz)...
19:39 - 21.05.2014

lucky14 :

0
Obecnie nie zdziwi mnie już jeśli okaże się , że Brit ma dublerkę na koncertach. Chociaż nie... Dublerka przynajmniej by śpiewała i tańczyła normalnie... Eh, Britney, Britney.... Aż się płakać chce jak się patrzy na no wszystko...
"Zawsze śpiewam live", "Jestem profesjonalistką", "Jestem podekscytowana występami", "Myślę, że mam w planach podróż do Chin"... jest coraz gorzej... I nikt nie chce nawet jakkolwiek zjechać od góry do dołu sztabu, żeby to zakończyli.
21:11 - 21.05.2014

lenaa :

0
Z tego tekstu nie wynika wcale, że Britney nie miała wkładu w pisanie tych piosenek. To, że Sia powiedziała, że lubiła "Perfume" i zatrzymałaby tę piosenkę dla siebie nie oznacza, że Britney nie jest współautorką..Może po prostu tak jej się spodobał ten kawałek, że pomyślała, że z chęcią sama by go nagrała, ale że pisała go z przeznaczeniem na BJ, to nie miała za bardzo wyboru smilies/wink.gif Przecież powiedziała, że "Perfume" napisała razem z Britney, o czym zresztą Brit informowała kiedyś na TT...Za chwilę zdradziła, że to jednak z Braide'em ją napisała, żeby potem stwierdzić, że tak naprawdę to bezpośrednio z nikim nie współpracuje, bo ta druga osoba "zakłóciłaby jej przepływ weny", no ale dla niektórych artystów robi wyjątki (dla Britney?) Tak naprawdę, to tak zamotała, że nic z tego wywiadu nie wynika... Muszę go obejrzeć. Pamiętacie, jak kiedyś pewna autorka tekstów mówiła o procederze przywłaszczania sobie przez niektórych artystów cudzej pracy? Britney wymieniła wtedy jako jedną z nielicznych artystek, które nigdy by czegoś takiego nie zrobiły, tak samo wypowiadała się w samych superlatywach o jej teamie..Po jej słowach nie spodziewałabym się po Britney, że mogłaby być zdolna do czegoś takiego, łudziłam się, że jest uczciwa...Jeżeli to prawda, że nie kiwnęła nawet palcem przy BJ, to wszystko tłumaczy jej nikłe zaangażowanie w promocję rzekomo osobistej płyty..Musiałaby dalej kłamać, a najwyraźniej nie czuła się z tym komfortowo, że podpisuje się pod cudzą pracą.. Jeszcze te doniesienia, że to Myah Marie za nią śpiewa... Kiedyś to i tak się wszystko wyda, życzę im tego, ale, póki co, jej team dalej wyciska ją jak cytrynę, a jak przyjdzie co do czego, to Brit za wszystko się oberwie, a ci "oni" będą mieli już wtedy dawno wszystko w d..
21:38 - 21.05.2014

Belle :

Belle
lenaa - chodzi ci prawdopodobnie o tego newsa... http://britneyspears.pl/opcje-...-muzycznej
21:54 - 21.05.2014

Justme :

0
Mogłaś ją SIA zatrzymać dla siebie, bo Perfume to słaba ballada.
21:58 - 21.05.2014

lol :

0
Miała wiele lat wspaniałej kariery gdzie była numerem jeden i nikt tego nie podważał, jej czas minął jak każdego kiedyś minie. Britney nigdy nie pisała swoich piosenek i nie widzę w tym newsie nic zaskakującego. A ile w tym wszystkim prawdy tylko oni wiedzą więc nie wiem po co się tu kłócicie skoro każdy słowa Si (nie mam pojęcia jak odmienić, wybaczcie) zinterpretuje inaczej. Era BS się skończyła i nie wróci.
22:29 - 21.05.2014

lenaa :

0
@Belle, chodziło mi o Heather Bright, tutaj pisałaś o tym: http://britneyspears.pl/opcje-...co-z-tego, ale dzięki, bo ten Bangladesh wyleciał mi z głowy smilies/smiley.gif Faktycznie, on też o tym wspominał, więc tym bardziej się łudzę, że to nieprawda...Chociaż teraz to wszystko jest możliwe..
22:33 - 21.05.2014

lenaa :

0
@lol, ja od niej wcale nie wymagam pisania piosenek. Chodzi o to, że kłamie, że to robi. Myślę, że coś tam napisała kiedyś jednak, kiedy jeszcze jej zależało...Teraz, widząc jej "zaangażowanie", może faktycznie coś jest na rzeczy.. W końcu miał to być "osobisty" album, więc wypadałoby coś samej napisać, już sam fakt, że Britney jest umieszczona na pierwszym miejscu w creditach, może budzić pewne podejrzenia, bo to, że miała największy wpływ w pisanie WSZYSTKICH piosenek na BJ, to nigdy nie uwierzę..
22:45 - 21.05.2014

Billy :

Billy
Na Jennifer Lopez też wieszano psy i jakoś odrodziła się niczym Feniks. Brit nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Czekam z utęsknieniem, kiedy skończy się kuratela i stary management odejdzie na zawsze (no może poza Felicią smilies/wink.gif)!
23:13 - 21.05.2014

weirdo :

weirdo
Tyle, że J.Lo nigdy forma taneczna i sceniczna nie spadła. Na Brit nikt psów nie wiesza, to zupełnie inna sprawa niż z Jenny.
23:17 - 21.05.2014

Leila :

Leila
lol - bulwers się rozchodzi nie o to, że sobie 'kupiła' bycie autorką bo jak wiadomo nie ona pierwsza i nie ostatnia tylko o to, że tak naprawdę nic tam nie zrobiła a szczyciła się tym na Twitter jak głupia. Kolejne kłamstwo na którym została złapana. No masz racje, każdy się kiedyś kończy ale trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny.
Przypominam, że ludzie z którymi współpracuje zrobili z niej gwiazdę więc wtedy mogli a teraz nie? Nie Larry jest tu głównym problemem.
23:24 - 21.05.2014

Pinokio niezalogowany :

0
Ale co to znaczy to pisanie (autorstwo) utworów? Chodzi o komponowanie czy o tekst? I to, i to chyba zalicza się do tworzenia piosenki i ma odzwierciedlenie w liście twórców. Najpierw powstaje kompozycja, tekst dopiero dochodzi. Sia nie uściśliła chyba dokładnie, który etap tworzenia ma na myśli, przynajmniej z tego newsa mi to nie wynika.
23:33 - 21.05.2014

toxicana92 :

toxicana92
Ktoś fajnie gdzieś napisał, że dopisała 'I'm trying to be cool' smilies/cheesy.gif
01:07 - 22.05.2014

kto :

0
leila a skad ta pewnosc, ze sobie kupila, moze zmienila tekst i to wystarczy by byc wspolautorka bo nikt nie mowil, ze Brit napisala ja sama. Sia jest klamczucha bo wcale nie musiala sprzedawac piosenki, ale sie sprzedala, a teraz co mowi? Zamotala sie sama w tych zeznaniach, jak to napisala lenaaa. Bronie Brit bbo mam taka ochote bo cos tu smierdzi z Sia. Jest sporo niejasnosci, a dla niektorych to takie proste, zeby tylko zgnoic Brit.
02:31 - 22.05.2014

Leila nz :

0
kto - myślę, że każdy się spodziewał, że po takich wpisach na Twitter piosenka będzie w dużej mierze autorstwa Britney a nie, że dopisze jedno zdanie czy w jakiś mało znaczący sposób zmieniła tekst. No i przede wszystkim, że będzie to piosenka pisana od podstaw z Britney a nie napisana dla kogoś a oddana jej. Już samo to świadczy wg mnie o tym, że udział był zerowy albo na poziomie tutaj dopiszmy kropkę a tu przecinek. A dodając do tego stosunek Britney do całej sytuacji i jej kłamstwa to wszystko układa się w całość. Ale każdy ma oczy i widzi smilies/wink.gif
06:26 - 22.05.2014

Adam-nz :

0
Nie każdy ma oczy i widzi Leilo, bo jak sama widzisz 'kto' albo oczu nie ma, albo ma niesprawne, i nie widzi pewnych oczywistości. Po tym jak Brit bezczelnie kłamała o śpiewaniu na żywo nie wierzę w żadne jej słowo. Sia pracuje z artystami od lat, wiadomo jak to się odbywa, żadnego "zamotania w zeznaniach" nie ma, wszystko jest jasne i klarowne. Tylko no właśnie, oczy.
10:31 - 22.05.2014

Alex. :

0
"Świat fanów Britney Spears runął i tak... Ich przekonanie co do zaangażowania uwielbianej przez nich gwiazdy popu we własny, podobno mocno osobisty album, spoczęło właśnie obok niskich wyników sprzedaży krążka." - hahahaha umarłem dobry pocisk smilies/cheesy.gif
11:54 - 22.05.2014

Leila nz :

0
Adam-nz - No ja też się dziwię, że są jeszcze ludzie, którzy jej bronią i wierzą po tym co ONA gada. Nie Larry, nie tatuś tylko Britney Spears we własnej osobie. No ale cóż zrobić xD Ktoś musi jej napędzać tą sprzedaż xD
14:54 - 22.05.2014

kto :

0
...ale ludzie, którzy nawet ją krytykują, to i tak chodzą na jej koncerty i kupują albumy dla muzyki, dla zobaczenia jej, jak jest okazja.
21:41 - 22.05.2014

ewelka :

0
ona sama na pewno ich nie napisałasmilies/cry.gif a sia współpracowała z wieloma wokalistami
13:33 - 23.08.2014

Napisz Komentarz
pomniejsz | powiększ

busy