Producent Pharrell Williams opowiada o współpracy z Britney Spears!
Wpisany przez Belle   

legendbicon01Wspominając w jednym z niedawnych wywiadów dla Huffington Post lata swojej dotychczasowej kariery producenckiej, Pharrell Williams nie zapomniał o Britney Spears, z którą współpracował w 2001 roku nad jej albumem studyjnym, zatytułowanym Britney. W wyniku kolaboracji powstały dwie piosenki: I’m A Slave 4 U i Boys. "Dzięki raperowi Jay Z, Pharrell poznał Justina Timberlake’a. Dzięki Timberlake’owi, będącemu wówczas wspaniałym chłopakiem swej dziewczyny - Pharrell spotkał Britney Spears… Tak oto narodził się m.in. hit Slave 4 U" - naświetlił sytuację dziennikarz Huffington Post, Mesfin Fekadu.

"Jay Z przedstawił mnie Justinowi Timberlake'owi w klubie w Nowym Jorku" - zdradził już sam Pharell, snując swą opowieść. "Justin balował tam z chłopakami ze swojego zespołu N’Sync. Jay szybko stwierdził, że powinniśmy wszyscy nawiązać ze sobą współpracę. Odparłem nie zastanawiając się długo: 'Pewnie! Nie ma sprawy…' i tak spotkaliśmy się przy realizacji kawałka dla Justina. Zabawne było to, że piosenka nosiła tytuł Girlfriend, a Justin szybko wyznał: 'Chcę, byś pracował z moją dziewczyną [Britney]'. Zgodziłem się. Tak umówiliśmy się na wspólną sesję nagraniową [z Britney] podczas której powstały jakieś dwie piosenki" - wyjaśnił muzyk.

"Byliśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy i uważaliśmy efekt końcowy za bardzo interesujący. Pamiętam jednak, jak niektórzy [powiązani z branżą] ludzie mówili mi: 'Ojej, nie powinieneś tego robić, nie powinieneś współpracować z ludźmi wykonującymi pop'. A ja mówiłem im: 'Potrzebujemy nowych, muzycznych wizji. Musimy być bardziej otwarci na inne rodzaje artystycznej kreatywności i zobaczyć, co dzięki temu możemy uzyskać'. Jeśli jesteś ograniczony własnymi poglądami, nie stawiasz na otwartość umysłu, cały czas myślisz tylko pewnymi kategoriami, staniesz się producentem, który będzie kategoryzowany i szufladkowany. Ja nie chciałem, by coś takiego przytrafiło się mnie" - podsumował Pharrell Williams. I tak oto - także dzięki niemu - staliśmy się niewolnikami (muzyki) Britney Spears.

Komentarze (8)add comment

Alex. :

0
'Chcę, byś pracował z moją dziewczyną" nooo tak bo sam od siebie to by nie zaczął z nią pracować hahaha smilies/cheesy.gif
16:51 - 8.03.2014

Jas :

0
hmm... Facet pracowal z Britney jak byla w najlepszej formie. Teraz pewnie nawet by sobie nia glowy nie zawracal.
20:26 - 8.03.2014

lenaa :

0
Akurat to moje ulubione kawałki Brit..Chciałabym, żeby wróciła do tego stylu...
20:49 - 8.03.2014

lbm :

lbm
@jaś nie wiem czy wiesz ale stworzył on piosenkę na blackouta ....
21:47 - 8.03.2014

Grush3k :

0
...i to nie jedną smilies/tongue.gif
22:32 - 8.03.2014

kto :

0
Wlasnie mysle, ze teraz rowniez moglby i chcialby z nia wspolpracowac, ale ich wspolpraca byla tylko jednorazowa przy plycie Britney i tyle.
00:04 - 9.03.2014

Pinoki0 :

0
Jeej, no nie była jednorazowa... chociażby w Why Should I Be Sad słychać nawet głos Pharrella, orientujcie się trochę smilies/wink.gif
12:22 - 9.03.2014

katie :

katie
Ojj tak Slave jest mega smilies/cheesy.gif
13:14 - 9.03.2014

Napisz Komentarz
pomniejsz | powiększ

busy