The X Factor USA

main

***

Britney Spears jurorką drugiej edycji "The X Factor USA" - taka wiadomość była zaskoczeniem dla wielu fanów i sympatyków wokalistki, która zgodnie z zapowiedziami po okresie promcji siódmego studyjnego albumu planowała wziąć sobie medialną przerwę. Jednak rok 2012 przyniósł ze sobą przede wszystkim nowe wyzwania zawodowe, których realizację rozpoczęto pod koniec maja. Gdy jeszcze niespełna rok wcześniej, latem 2011 roku podczas promocji albumu "Femme Fatale" Britney Spears została zapytana o to, czy chciałaby sędziować w programie typu talent show, odparła: "Myślę, że eliminowanie uczestników byłyby dla mnie trudne... Większość z nich to naprawdę bardzo utalentowani ludzie". Nie przekreślała jednak możliwości ewentualnego udziału w takiej produkcji: "Sądzę, że mogłabym się czegoś takiego podjąć. Każda okazja do pomocy w spełnianiu ludzkich marzeń jest piękna" - wyznała podczas innego wywiadu. Zamiast Britney-mentorki fani liczyli na... rozwój kariery aktorskiej Spears, która w przebytych w tamtym okresie rozmowach z dziennikarzami często wspominała, że to właśnie na tym chciałaby się skupić po zakończeniu światowej trasy koncertowej promującej jej siódmy studyjny album.

Nie wiedziała pewnie wówczas, że już za niespełna dziewięć miesięcy razem z Simonem Cowellem, Demi Lovato oraz L.A. Reid'em zasiądzie w panelu jurorskim w drugiej edycji amerykańskiego wydania programu "X Factor". Britney i dziewiętnastoletnia wówczas Demi zapełniły dwa puste miejsca, jakie zostawiły po sobie Paula Abdul i Nicole Scherzinger, jurorki pierwszego sezonu. Według pojawiających się pierwotnie plotek, do roli jurorek były brane pod uwagę były również takie artystki, jak Mariah Carey, Beyonce, Rihanna czy Miley Cyrus... Nazwisko Spears nie było jednym z czołowych na listach potencjalnych jurorów co rusz publikowanych przez różnego rodzaju media. A jednak, po tygodniach spekulacji i niepewności, udział Britney w programie zaczął wydawać się coraz bardziej realny. Plotki stopniowo podsycane przez głównego producenta programu i jednocześnie przewodniczącego panela jurorskiego Simona Cowella znalazły swe potwierdzenie na ustach wielu "osób z otoczenia programu", a w końcu na ustach samej Spears...

Pierwsze plotki donosiły, że za swą nową rolę Britney otrzyma gażę w wysokości od 30-16 mln euro. Rozbieżność pomiędzy tymi kwotami zwężała się w miarę upływu czasu i wzrostu prawdopodobieństwa, że twórcy "X Factor" podpiszą umowę z Britney. Ostatecznie, po miesiącach "głośnego milczenia" Simona Cowella, który nieustannie twierdził, iż nie może ani zaprzeczyć, ani potwierdzić krążących plotek, fani Britney doczekali się upragnionych konkretów: pod koniec maja ich idolka rozpocznie nowy etap swej kariery - i tym razem to ona będzie tą, która ocenia sceniczne popisy wokalistów, a nie sama pada ofiarą osądów. 14 maja 2012 roku w Los Angeles odbyła się uroczysta konferencja organizowana przez stację FOX emitującą "X Factor", na jakiej nastąpiło oficjalne ogłoszenie jurorów nadchodzącego sezonu show. "Przede wszystkim, jestem niezmiernie podekscytowana tym doświadczeniem. To cudownie i tak różne od tego, co robiłam w przeszłości. Jestem gotowa, by odnaleźć prawdziwą gwiazdę" - oświadczyla wówczas Britney. Z równym entuzjazmem do całej sytuacji podchodzili inni ludzie związani z programem, zaczynając na samym Simonie Cowellu, który z zadowoleniem wypowiadał się do mediów: "Prawdę mówiąc, osoba Britney mnie fascynuje. Fakt, że nadal pozostaje jedną z najpopularniejszych, najczęściej omawianych - nie tyle gwiazd popu - co osób na świecie oznacza, że ma w sobie to coś. Biorąc pod uwagę to, że tak wspaniale potrafi połączyć karierę zawodową z życiem rodzinnym dla niej uczestnictwo w X Factor, będzie jak przechadzka po parku".

"Byłoby ciekawie i bardzo przyjemnie obejrzeć Britney i Simona razem w telewizji" - stwierdził z kolei Randy Jackson, pełniący rolę jurora w "Amerykańskim Idolu". Z udziału Britney w "X Factor" zadowoleni byli też pozostali oceniający z "X Factor" - L.A. Reid i Demi Lovato. "Możliwość pracy z nią jest ekscytująca. Nigdy, nawet za milion lat nie pomyślałabym, że będę siedzieć obok niej przy stole jurorskim" - powiedziała 19-latka w jednym z wywiadów. "W większości przypadków zgadzam się z Britney, bo ma ona niesamowite wyczucie talentu" - stwierdził z kolei Reid, w innym wywiadzie dodając również: "Ludzie szaleją, gdy zobaczą Beyonce czy Jaya-Z. Są podekscytowani Rihanną. Ale ona? Britney ma w sobie tę samą magię, która dała sławę Marylin Monroe, tę nieuchwytną zdolność bycia przez wszystkich kochaną, coś co sprawia że ludzie są nią kompletnie pochłonięci". Nowy angaż Britney skomentował nawet jej były mąż, Kevin Federline, który zapytany przez paparazzich skwitował krótko: "Nie mogę się doczekać, aby to zobaczyć". Byli jednak i tacy, którzy nie byli pewni czy fani piosenkarki mają się z czego cieszyć. Wielu z nich twierdziło, że Britney może nie być w stanie znieść presji towarzyszącej emisji odcinków na żywo, inni z kolei mieli wątpliwości trochę odmiennnej natury... "To ciekawe, że ludzie, którzy sędziują w programach o śpiewaniu, sami nie są prawdziwymi piosenkarzami" - wypalił na przykład aktor John Legend.

Ważnym aspektem przemawiającym za ostateczną decyzją Britney Spears co do udziału w programie było to, że (z wyjątkiem castingów) nie będzie musiała zbyt często opuszczać swego domu, a co za tym idzie, dzieci. Opieka nad Seanem Prestonem i Jaydenem Jamesem była dla niej priorytetem. Istotnym w całej sprawie był również fakt kurateli sądowej, jaką roztoczono nad Britney w 2008 roku. W związku z tym na planie nieustannie towarzyszył Brit jej narzeczony Jason Trawick, jaki objął funkcję kuratora swej partnerki. Za kulisami pełnił również rolę jednego z producentów talent show. Ponadto, według mediów ostateczna kwota jaką Britney zgarnęła za ocenianie w programie wynosiła 15 milionów dolarów, co uczyniło ją najlepiej opłacaną jurorką na świecie.

Sama idea udziału Brit w programie zrodziła się ze... wspólnych zabaw piosenkarki i wizażystki, jaka towarzyszyła jej w odbywanej w 2011 roku trasie "Femme Fatale". "Wizażystka z jaką pojechałam w trasę koncertową przez wiele lat pracowała z Simonem. Bez przerwy opowiadała o jego show i przez to zaczęłyśmy żartować czy nie byłoby zabawnie gdybym stała się jurorką. Myślę że podszeptała mu coś do ucha, bo kilka tygodni później on do mnie zadzwonił. To było to..." - powiedziała Britney w rozmowie z dziennikarką magazynu "Elle". "W czasie rozmowy telefonicznej był bardzo uroczy. Jest naprawdę słodki. Myślę więc, że to jedna z rzeczy, które po prostu musiały się stać". Tak naprawdę, ta rozmowa telefoniczna nie była pierwszą jaką wspólnie odbyli Britney i Simon. Mieli oni okazję poznać się już w listopadzie 2008 roku; kiedy to Spears promująca swój album "Circus" odwiedziła brytyjską wersję programu i dała w niej występ, spotkali się za kulisami. Britney promowała drugą edycję "X Factor USA" m.in. długo wyczekiwaną przez jej fanów wizytą w programie Ellen DeGeneres, u Jaya Leno czy u Jimmiego Kimmela. W każdym z tych wywiadów wiernie towarzyszył jej Simon Cowell. Gwiazda wzięła również udział w uroczystym odciśnięciu dłoni jurorów w Alei Gwiazd w Hollywood.

***

menotring mentoring2 mentoring3

***

Jak przyznała sama zainteresowana, udział w "X Factor" był dla niej nowym, niezwykłym doświadczeniem. "Wspaniale się bawię. Jestem przekonana, jestem pewna, że znajdziemy prawdziwą gwiazdę. Sądzę, że zarówno Demi jak i ja rozumiemy uczestników, potrafimy się z nimi utożsamić, bo wiemy, przez co przechodzą" - mówiła z przekonaniem w licznych wywiadach udzielanych za kulisami "X Factor" oraz w trakcie jego promocji. Swoje ocenianie uczestników aspirujących do roli największych gwiazd muzyki oparła przede wszystkim na "konstruktywnej krytyce", o czym często przypominała swoim fanom i widzom. Jej wypowiedzi zazwyczaj ograniczały się do kilku słów. Britney uwielbiała również nazywać (tych młodszych) uczestników "slodziakami". "Uważam, że jestem sprawiedliwym jurorem, ale czasami ocenianie jest naprawdę trudne. Wiem, przez co przechodzą uczestnicy i poza tym są tacy młodzi. A kiedy jest się tak młodym jest to bardzo delikatna sytuacja. Oceniając trzeba zdobyć się na konstruktywną krytykę i zarazem okazać im swoje wsparcie" - mawiała. Co ciekawe, przewodniczący panela Simon Cowell nie zawahał się przed nadaniem Brit miana "najwredniejszej jurorki", przyznając przy tym jednak, że początkująca oceniająca dobrze spisuje się w tej roli. "Nie skłamię, jeśli powiem, że jedną z osób, które zawsze chciałem pozyskać do swoich programów tego typu, jest właśnie Britney Spears. Jestem zafascynowany nią zarówno jako osobą jak i pop gwiazdą. Ona jest intrygującą osóbką. Do tego jest naprawdę, ale to naprawdę dobrym jurorem" - wyznał szczerze. "Nie sądzę, że jestem najsurowszym jurorem. Myślę, że to Simon takim jest" - broniła się Brit, "odbijając pałeczkę" do Simona. "Staram się być delikatna w stosunku do marzeń uczestników, szczególnie tych najmłodszych".

Pierwsze castingi do "X Factor" miały miejsce 24 maja w Austin w Texasie i w istocie były sporym wyzwaniem dla nerwów Spears. "Pamiętam pierwszy dzień przesłuchań. Byłam bardzo zdenerwowana... Powiedziałam 'tak' wielu osobom, które prawdopodobnie nie powinny tego usłyszeć. Drugiego dnia jednak wiedziałam, że muszę podnieść poprzeczkę i mówić dokładnie to, co myślę. Tak samo było z Britney. Jeśli nie spodoba jej się występ, z pewnością powie 'nie'" - wyznała Demi Lovato, towarzysząca Brit w całym tym nowym doświadczeniu, również dźwigając przy tym brzemię świeżo upieczonej jurorki. Tamtego dnia presja była jednak na tyle duża, że po występie jednego z uczestników z utworem "Hold It Against Me" Britney po prostu wstała i... wyszła z sali w jakiej nagrywano program, nie wracając tam przez kilkadziesiąt następnych minut i tym samym opuszczając trzy występy. Podobna sytuacja miała miejsce podczas późniejszych przesłuchań w mieście Greensboro. Tamtego dnia jednak - zgodnie z jej wyjaśnieniami - Brit jedynie poszła za Demi, która wraz z pozostałymi członkami panela jurorskiego opuściła swe stanowisko w trakcie niezbyt udanej interpretacji utworu "(You Drive Me) Crazy", w oryginale również wykonywanego przez Britney Spears. "To nie tak, że siedzimy tam i tylko czekamy, aż ktoś strasznie wypadnie, żeby powiedzieć NIE. Oczywiście, że wolelibyśmy częściej mówić TAK" - wyjaśniał L.A. Reid. Osoby pracujące na planie "X Factor" przyznawały z kolei, iż takie krótkie przerwy są zupełnie normalne i w zachowaniu Britney na planie "X Factor" w Austin nie było nic dziwnego ani niepokojącego. Jurorzy odwiedzili w sumie pięć miast Ameryki Północnej: Austin (Texas), Kansas City (Missouri), San Francisco (California), Providence (Rhode Island) i Greensboro (Północna Karolina).

Kolejnym etapem programu był tzw. bootcamp (miał miejsce w Miami na Florydzie), podczas niego wszyscy początkujący performerzy jacy podczas castingów otrzymali przynajmniej potrójne "tak", prezentowali swe umiejętności sceniczne przed jurorami oraz pozostałymi uczestnikami "X Factor". Bootcamp był podzielony na dwie części - występ solowy oraz duet z innym uczestnikiem, dobranym przez oceniających: L.A., Britney, Demi i Simona. Najlepsi wokaliści trafiali do następnego etapu, czyli domów jurorów. W nagraniach domów jurorów brali udział uczestnicy wybrani przez jurorów podczas bootcampu. Do każdej z czterech grup trafiło sześcioro uczestników, którzy swymi występami mieli wywalczyć u przyznanego swej grupie mentora i jego pomocnika miejsce w odcinkach na żywo. Z sześciu wokalistów tylko czwórka mogła ostatecznie znaleźć się na wielkiej scenie na oczach całej Ameryki. Britney została mentorką najmłodszej grupy wiekowej - nastolatków (uczestnicy od 13 do 17 roku życia), podczas gdy jej koledzy Demi Lovato, Simon Cowell i L.A. Reid wzięli pod swe skrzydła kolejno: młodych dorosłych (od 17 do 25 lat), zespoły i uczestników powyżej 25 roku życia. W pierwotny skład drużyny Britney wchodzili: Diamond White, Beatrice Miller, Arin Ray, Carly Rose Sonenclar oraz Reed Deming i James "JT" Tanner, ostatecznie wyeliminowani z dalszej rywalizacji w następnym etapie - epizodach na żywo. Decyzję o tym kogo zostawić, a kogo wysłać do domu pomagał Britney podjąć piosenkarz Will.i.am biorący gościnny udział w programie.
 
Po domach jurorów przyszedł czas na długo wyczekiwane odcinki na żywo - pierwszy z nich został wyemitowany 31 października 2012 roku i wystąpiła w nim cała czwórka uczestników z poszczególnych grup. W epizodzie kręconym dzień później, tj. 1 listopada każdy z jurorów eliminował jednego z uczestników swej drużyny, dając szansę jedynie najmocniejszej trójce. Pierwotny wybór Britney padł na Diamond White. Pomimo, że dziewczynka odpadła z programu, ku zaskoczeniu wszystkich decyzją jurorów powróciła do niego w następnym odcinku 7 listopada. Była jedyną uczestniczką na powrót wciągniętą w rywalizację. Decyzję tą tłumaczono tym, iż odpadnięcie Diamond byłoby zbyt dużą stratą i zasługuje ona na kolejną szansę zabłyśnięcia w programie. Przez kilka następnych tygodni uczestnicy z grupy Brit mieli swą mocną pozycję w "X Factor", jednak kiedyś musiało dojść do pierwszego "zgrzytu"... W odcinku wyemitowanym 22 listopada Britney Spears straciła jednocześnie dwóch uczestników: Arin Ray odpadł przez zdobycie najmniejszej liczby głosów, później decyzją jurorów do domu wysłano Beatrice Miller. Triumfy święciła jednak Carly Rose Sonenclar, która dwukrotnie (22 listopada i 29 listopada) zajęła pierwsze miejsce w rankingu obrazującym liczbę głosów oddanych przez widzów na każdego z uczestników. 29 listopada z kolei z programem (po raz drugi) pożegnała się Diamond White, redukując tym samym grupę uczestników Brit do samej Carly.

Jak utrzymywała sama Spears, w uczestnikach szukała czegoś więcej aniżeli dobrego wokalu. Jej zdaniem posiadanie "faktora x" to przede wszystkim posiadanie "pełnego pakietu" wartego kontraktu płytowego opiewającego na pięć milionów dolarów, czyli głównej nagrody w programie: "Chcę, by uczestnicy potrafili występować, na scenie byli żywiołowi i do tego mieli wspaniały głos. Połączenie tych rzeczy jest dla mnie tym faktorem X" - tłumaczyła artystka. Jej podopieczni z kolei byli zadowoleni z podejmowanych przez nią decyzji co do ich występów. W trakcie trwania programu "X Factor" Britney wybierała dla nich utwory w różnych klimatach, wszystko zależało bowiem od tematyki danego odcinka. Gwiazda często stawiała na piosenki swych największych idoli, takich jak Whitney Houston czy Madonna, a występy uczestników utrzymywała w stylu niewykraczającym poza standardowe granice dobrego smaku, przy czym często wplątywała w show elementy z własnej przeszłości scenicznej. Podczas odcinków na żywo nastolatkowie wystąpili z utworami:

Tydzień 1 - Amerykańskie hity
Carly Rose Sonenclar - "Something's Got a Hold On Me / Good Feeling"
Beatrice Miller - "I Won't Give Up"
Arin Ray - "You Keep Me Hangin' On"; "I Look To You" (survival) 
Diamond White - "Hey, Soul Sister"; "Sorry Seems To Be The Hardest Word (survival)

Tydzień 2 - Piosenki filmowe
Carly Rose Sonenclar - "It Will Rain" [#2]
Beatrice Miller - "Iris" [#10]
Arin Ray - "American Boy" [#11]
Diamond White - "I Have Nothing" [#4]

Tydzień 3 - Divy
Carly Rose Sonenclar - "My Heart Will Go On" [#2]
Beatrice Miller - "Time After Time" [#8]
Arin Ray - "Crazy For You" [#9]
Diamond White - "Halo" [#7]

Tydzień 4 - Podziękowania dla najbliższych
Carly Rose Sonenclar - "Over The Rainbow" [#1]
Beatrice Miller - "Chasing Cars"; "White Flag" (survivor) [eliminacja]
Arin Ray - "Hero" [eliminacja]
Diamond White - "Because You Loved Me" [#5]

Tydzień 5 - Numery jeden
Carly Rose Sonenclar - "Rolling In The Deep" [#1]
Diamond White - "I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)"; "I Was Here" (survivor) [#6]

Tydzień 6 - Piosenki akustyczne / Piosenki wybrane przez widzów
Carlo Rose Sonenclar - "As Long As You Love Me"; "If I Were A Boy" (wybór widzów) [#2]
Diamond White - "It's A Man's Man's Man's World"; "Diamonds" (wybór widzów); "I Hope You Dance" (survivor) [eliminacja]

Tydzień 7 (Półfinał) - Wybór uczestników / Wybór mentorów i uczestników
Carly Rose Sonenclar - "Your Song" (wybór własny); "Imagine" [brak danych]

Tydzień 8 (Finał) - Piosenka sezonu / Duety / Ostateczna piosenka / Utwór świąteczny
Carly Rose Sonenclar - "Feeling Good"; "How Do I Live" (z LeAnn Rimes); "Hallelujah"; [#2]
"All I Want For Christmas Is You"; "The Climb" (z Tate Stevensem)

Dzięki programowi "X Factor" fani po raz pierwszy mogli przywitać się z nową suczką Britney, yorkiem nazwanym Hannah, co światu obwieściła zauroczona małym psiakiem Diamond White za pośrednictwem swego twittera. Młodziutka wokalistka kierowała bardzo ciepłe słowa w stronę Britney, podobnie zresztą jak prowadzący programu: Khloe Kardashian Odom i Mario Lopez, oraz inni członkowie jej drużyny - Arin i Carly Rose. Sama Brit z kolei widziała w nich ogromny potencjał i, co z pewnością okazało się komplementem, w jednym z wywiadów wyznała, że Carly przypomina młodszą wersję jej samej: "Carly Rose jest dość nieśmiałą osóbką, a potem wychodzi na scenę i pokazuje swój nieziemski głos. Carly bardzo przypomina mi mnie samą sprzed lat" - powiedziała w rozmowie z serwisem Zap2It.com. "Ona naprawdę to ma. Do tego wie, o co chodzi w tym biznesie, co poza talentem, także jest bardzo ważne. Uważam, że to jest właśnie w niej najlepsze" - zauważyła ponadto mentorka.

Rzecz jasna jeszcze nim oficjalnie potwierdzono udział Britney w programie, media i fani piosenkarki namiętnie spekulowali na temat jej ewentualnego występu muzycznego podczas finałowego odcinka, jednak jak się okazało, plotki pozostały tylko plotkami, pomimo najszczerszych chęci Simona Cowella i... Demi Lovato. "Wspólny występ z Britney - to byłoby to dla mnie spełnienie marzeń. Moje życie to obecnie kompletne szaleństwo - odciśnięcie dłoni, współpraca z Britney Spears, L.A'em, Simonem, zatem gdybym miała jeszcze z nią zaśpiewać, chyba umarłabym ze szczęścia. Myślę, że byłoby super wykonać mix naszych piosenek, po prostu połączyć je razem. Myślę, że to naprawdę byłoby coś fantastycznego" - wyznała podczas jednej z rozmów z dziennikarzami zapytana o to, czy byłaby skłonna zgodzić się na występ wraz ze swoją koleżanką z planu. Mimo to "X Factor" miał coś wspólnego z muzycznymi projektami Spears - 28 listopada w programie odbyła się premiera skróconej wersji jej wspólnego klipu z Will.i.am'em do piosenki "Scream & Shout" pochodzącej z albumu muzyka.

19 i 20 grudnia w Los Angeles miały miejsce finały drugiego sezonu amerykańskiego "X Factor". Pierwszego wieczora każdy z wokalistów miał do zaprezentowania aż trzy występy: dwa solowe i jeden w duecie ze specjalnie zaproszoną gwiazdą, jaka wraz z nim śpiewała utwór z własnego repertuaru. Na towarzyszkę Carly Rose wybrano LeAnn Rimes - amerykańską piosenkarkę pop i country, która pomogła wykonać młodej finalistce piosenkę "How Do I Live". Po specjalnych, świątecznych występach każdego z trzech uczestników ostatecznie znajdujących się na podium, drugiego dnia przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Decyzją widzów pierwsze miejsce w programie zdobył mentorowany przez L.A. Reid'a Tate Stevens, 37-letni wokalista z Belton w Missouri. Carly Rose Sonenclar uplasowała się na drugim miejscu. "Dla mnie jesteś zwyciężczynią i wiem, że czeka cię długa kariera" - oznajmiła Bitney po zakończeniu programu, wyrażająć dumę ze swej podopiecznej, która zaszła tak daleko i zjednała sobie serca wielu widzów talent show.

***

Uczestnicy z grupy Britney:

carly1 carly2

Carly Rose Sonenclar

Urodzona 20 kwietnia 1999 roku wokalistka oraz aktorka mająca na swoim koncie niewielkie role w produckach filmowych i teatralnych. Pochodzi z Westchester Country w Nowym Jorku. Zaczęła śpiewać już w wieku dwóch lat. Jako mała dziewczynka często bawiła się z rodziną w programy typu talent show - podczas tych zabaw jej brat, Russell często udawał Simona Cowella. Pierwszą lekcję śpiewu Carly miała za sobą już jako pięciolatka. W wieku siedmiu lat wzięła udział w swym pierwszym off-broadwayowskim musicalu. Aby rozwijać zdolności wokalne Carly przez jakiś czas występowała w nowojorskim klubie jazzowym. Dziewczyna pisze również własne piosenki. Do programu "X Factor" zgłosiła się w Providence, gdzie wykonała utwór "Feeling Good" z repertuaru Niny Simone. Na bootcamp wybrała z kolei piosenkę "Runaway Baby" Bruno Marsa, a następnie "Pumped Up Kicks" grupy Foster the People w duecie z Beatice Miller. Podczas występu w domach jurorów wykonała "Brokenhearted" amerykańskiego duetu Karmin. W trakcie odcinków na żywo dwukrotnie zdobyła największą liczbę głosów - w pozostałych epizodach zajęła drugie miejsce. "Chcę przywrócić duszę popowi", mawia Carly. Ostatecznie dziewczyna zajęła drugie miejsce - program zwyciężył Tate Stevens z grupy L.A. Reid'a.

bea1 bea2

Beatrice Miller

Urodzona 7 lutego 1999 roku dziewczyna pochodzi z Maplewood w New Jersey. Swe pierwsze kroki na scenie zaczęła stawiać już jako dziewięciolatka. Od maleńkośći uwielbiała tworzyć duety ze swoimi mamami. Sama siebie nazywa buntowniczką i dziewczyną uwielbiającą robić szalone, ryzykowne rzeczy. Od ósmego roku życia jest związana z filmem oraz telewizją - podkladała głos na przykład w takich produkcjach jak "Toy story 3", "Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów" czy "Wspaniałe zwierzaki", ma na swoim kocie również sztuki teatralne na Off-Broadwayu. Beatrice wzięła udział w przesłuchaniach do programu "X Factor" mających miejsce w Providence i od razu podbiła serca wszystkich czterech jurorów piosenką "Cowboy Take Me Away" w oryginale wykonywaną przez zespół country Dixie Chicks. Podczas bootcampu zaśpiewała wraz z Carly Rose Sonenclar piosenkę "Pumped Up Kicks" z repertuaru Foster the People, na występ w domach jurorów wybrała piosenkę "Titanum" Davida Guetty. Beatrice odpadła z "X Factor" 22 listopada po wyeliminowaniu jej przez jurorów (wszyscy poza Britney wysłali ją do domu, "ratując" tym samym CeCe Frey z grupy Demi Lovato). Po zakończeniu udziału w programie Beatrice dostała wiele propozycji kontraktów zarówno w branży muzycznej jak i filmowej.

arin1 arin2

Arin Ray

Najstarszy uczestnik z grupy Britney Spears, przyszedł na świat 2 września 1995 roku. Pochodzi z Cincinnati w Ohio. Swe publiczne występy rozpoczą jako członek dziecięcego chóru kościelnego. Brał udział w pierwszej edycji amerykańskiego wydania "X Factor", gdzie decyzją jurorów znalazł się w grupie InTENsity prowadzonej przez Paulę Abdul. Zespół pożegnał się z show w pierwszym odcinku na żywo. Nie przekreśliło to jednak marzeń Arina, który rok później ponownie zdecydował się na wzięcie udziału w przesłuchaniach do tego samego programu, tym razem z udziałem nowych prowadzących i nadzieją, żę będzie mógł występować jako solista. Swych sił spróbował w Providence. Podczas castingów wykonał wlasny utwór zatytułowany "Count On Me" który został ciepło przyjęty przez jurorów i zapewnił mu miejsce na bootcampie, gdzie zaśpiewał w duecie z przyszłą członkinią zespołu The Fifth Harmony - Normani Hamilton. Zaprezentowali wówczas singiel "What Makes You Beautiful" z repertuaru One Direction. Podczas domów jurorskich chłopak postawił na akustyczną wersję "Starships" Nicki Minaj. Z programu odpadł 22 listopada jako uczestnik z najmniejszą liczbą głosów widzów. Jako piosenkarz Arin najlepiej czuje się w "popie z domieszką r&b".

diamond1 diamond2

Diamond White

Pochodząca z Detroit w Michigan w Californii Diamond White urodziła się 12 marca 1999 roku i zgodnie ze słowami jej mamy, zaczęła się interesować muzyką już w wieku 9 miesięcy kiedy to dziecięcym głoskiem mruczała w rytm piosenek z różnych bajek i programów telewizyjnych. Swój pierwszy poważny występ muzyczny zaliczyła jako sześciolatka wykonując hymn państwowy przed uczniami swej podstawówki. Ma za sobą mniejsze role w kilku produkcjach filmowych i telewizyjnych, np. "Król Lew", "Transformers: Rescue Bots" czy "Fineasz i Ferb". "Jestem artystką hip hopową i popową. W swojej muzyce zamierzam zaznaczać skad pochodzę; pragnę odcisnąć ślad w muzyce pop" -  mówi. Swą przygodę z programem "X Factor" Diamond rozpoczęła podczas castingów w San Francisco. Wykonała wówczas "It's A Man's Man's Man's World" Jamesa Browna. Na bootcampie przedstawiła utwory "I Have Nothing" Whitney Houston i "Stronger (What Doesn't Kill You)" autorstwa Kelly Clarkson. Podczas tego drugiego występu, na scenie towarzyszyła jej Dinah-Jane Hansen, która nie przeszła do dalszego etapu w domach jurorów. W tej części zawodnictwa Diamond popisała się singlem "I'm With You" z repertuaru Avril Lavigne. Ostatecznie Diamond pożegnała się z wygraną w "X Factor" 6 grudnia po tym, jak jurorzy trzykrotnie zagłosowali przeciwko niej (do półfinałów przeszła wówczas grupa Fifth Harmony Simona Cowella). Britney, jako jej mentorka była jedną osobą głosującą za Diamond, a przeciw konkurującemu z nią zespołowi.

Oglądalność poszczególnych odcinków drugiego sezonu "The X Factor USA":

Epizod 1: Castingi - 8,73 mln widzów
Epizod 2: Castingi - 8,28 mln widzów
Epizod 3: Castingi - 9,56 mln widzów
Epizod 4: Castingi - 10,15 mln widzów
Epizod 5: Castingi - 9,63 mln widzów
Epizod 6: Castingi - 9,39 mln widzów

Epizod 7: Bootcamp 1 - 9,71 mln widzów
Epizod 8: Bootcamp 2 - 9,25 mln widzów
Epizod 9: Bootcamp 3 / Domy jurorów 1 - 9,56 mln widzów
Epizod 10: Domy jurorów 2 - 8,43 mln widzów
Epizod 11: Domy jurorów 3 cz. I - 6,34 mln widzów
Epizod 12: Domy jurorów 3 cz. II - 5,71 mln widzów

Epizod 13: Live [1] - 7,60 mln widzów
Epizod 14: Live [2] - 6,24 mln widzów
Epizod 15: Live [3] - 7,03 mln widzów
Epizod 16: Live [4] - 6,33 mln widzów
Epizod 17: Live [5] - 8,15 mln widzów
Epizod 18: Live [6] - 7,47 mln widzów
Epizod 19: Live [7] - 7,28 mln widzów
Epizod 20: Live [8] - 9,04 mln widzów
Epizod 21: Live [9] - 8,20 mln widzów
Epizod 22: Live [10] - 8,32 mln widzów
Epizod 23: Live [11] - 8,25 mln widzów
Epizod 24: Live [12] - 7,84 mln widzów
Epizod 25: Live [13] (Półfinał) - 7,73 mln widzów
Epizod 26: Live [14] (Półfinał) - 7,66 mln widzów
Epizod 27: Live [15] (Finał) - 8,35 mln widzów
Epizod 28: Live [16] (Finał) - 9,65 mln widzów

***

Konferencja FOX - Ogłoszenie jurorów (14.05.2012)

foxpres

Austin, Texas (24-25.05.2012) - Castingi

austin

Kansas City (8-9.06.2012) - Castingi

kansascity

San Francisco / Oakland (16-18.06.2012) - Castingi

sanfran

Providence (27-29.06.2012) - Castingi

providence

Greensboro (8-10.07.2012) - Castingi

greensboro

Bootcamp (23-27.07.2012)

bootcamp1

bootcamp22

Domy jurorów (13-14.09.2012)

judgesh2

Los Angeles - Live Show 1 (31.10.2012)

live1

Live Show 2 (1.11.2012)

live2

Live Show 3 (7.11.2012)

live3

Live Show 4 (8.11.2012)

live4

Live Show 5 (14.11.2012)

live5

Live Show 6 (15.11.2012)

live6

Live Show 7 (21.11.2012)

live7

Live Show 8 (22.11.2012)

live8

Live Show 9 (28.11.2012)

live9

Live Show 10 (29.11.2012)

live10

Live Show 11 (5.12.2012)

live11

Live Show 12 (6.12.2012)

live12

Live Show 13 (12.12.2012)

live13

Live Show 14 (13.12.2012)

live14

Live Show 15 (19.12.2012)

live15

Live Show 16 (20.12.2012)

live16