Greatest Hits:My Prerogative (2004)

pic

CD:
01. My Prerogative
02. Toxic
03. I'm Slave 4 U
04. Oops I Did It Again
05. Me Against The Music (feat. Madonna)
06. Stronger
07. Everytime
08. Baby One More Time
09. (You Drive Me) Crazy
10. Boys (The Co-Ed Remix) (feat. Pharell Williams)
11. Sometimes
12. Overprotected
13. Lucky
14. Outrageus
15. Born To Make You Happy
16. I Love Rock'n'Roll
17. I'm Not A Girl Not Yet A Woman
18. I've Just Begun (Having My Fun)
19. Do Somethin'
20. Don't Let Me Be the Last to Know (bonus)

DVD:
01. My Prerogative
02. Outrageous
03. Everytime
04. Toxic
05. Me Against The Music feat. Madonna
06. Boys
07. I Love Rock ‘n’ Roll
08. I’m Not A Girl, Not Yet A Woman
09. Overprotected" (The Darkchild Remix)
10. Overprotected
11. I’m A Slave 4 U
12. Don't let me be the last to know
13. Stronger
14. Lucky
15. Oops!...I Did It Again
16. From The Bottom Of My Broken Heart
17. Born To Make You Happy
18. You Drive Me Crazy
19. Sometimes

Alternate videos:
01. My Prerogative
02. Outrageous
03. Everytime
04. Toxic
05. I'm a Slave 4 U
06. Don't Let Me Be the Last to Know
07. Stronger
08. Oops!...I Did It Again
09. (You Drive Me) Crazy
10. ...Baby One More Time


INFO:
13 sierpnia 2004 roku, wytwórnia Jive Records ogłosiła, że 16 listopada zostanie wydana pierwsza kompilacja największych hitów Britney Spears. Płyta została nazwana Greatest Hits: My Prerogative. Druga część tytułu to nazwa coveru Bobby Browna z 1988 roku, który nagrała Spears na tą składankę. Utwór wyprodukował szwedzki duet Bloodshy & Avant. Tego samego dnia wydano także płytę DVD o tym samym tytule, co CD, która zawierała wszystkie teledyski Britney. Spears nagrała piosenkę "I've Just Begun (Having My Fun)" z przeznaczeniem na swój czwarty album „In The Zone”. Utwór ten jednak nie znalazł się na podstawowej traciliście, ale dostał umieszczony, jako bonus na europejskiej wersji Ine The Zone DVD. W USA piosenkę można było znaleźć na płycie In The Zone kupionej w sieci sklepów Wal-Mart, który miał umowę z Sony. Po wygaśnięciu porozumienia w 2004 roku, Jive Records postanowiło zamieścić utwór w sklepie iTunes. 13 września 2004 do oficjalnej wiadomości podano oficjalną, tracklistę, która zawierała trzy nowe piosenki: "My Prerogative", "I've Just Begun (Having My Fun)" and "Do Somethin”, wszystkie wyprodukowane przez Bloodshy & Avant. Limitowana edycja płyty CD, która zawierała dodatkowy krążek z remixami była wzbogacona o mix piosenek Britney, który wykonał Chris Cox.
DVD, które zostało wydane 9 listopada 2004 roku, składało się z dwóch płyt. Na jednej znajdowały się wszystkie dotychczasowe teledyski Britney a na drugiej sceny z niewydanego video do piosenki "Outrageous”, inne wersje teledysków do utworów: "...Baby One More Time", "(You Drive Me) Crazy”, „Oops!...I Did It Again", "Stronger", "Don't Let Me Be the Last to Know", "I'm a Slave 4 U", "Toxic", "Everytime" i "My Prerogative", alternatywne wersje teledysków "(You Drive Me) Crazy" and "I'm a Slave 4 U" oraz karaoke do piosenki „Toxic”.  Krążek sprzedał się w ok. 5 milionów egzemplarzy. Na Amerykańskiej liście Billboard 200 zadebiutował na 4 miejscu a na liście European Top 100 Albums na 3 pozycji.
14 września 2004 roku miała miejsce premiera pierwszego singla z tej kompilacji "My Prerogative". Wokal został nagrany w Niemczech w Teldex Studios podczas pobytu Britney w Berlinie, gdzie dawała swój koncert. Całość została natomiast powstała w Sztokholmie w Szwecji w Murlyn Studios. Do oryginalnej wersji piosenki został dodany tekst, który Britney mówi na samym początku: "People can take everything away from you / But they can never take away your truth / But the question is, can you handle mine?"
Drugim singlem pochodzącym z tej składanki była piosenka ”Do Somethin’” Utwór miał swoją premierę w lutym 2005 roku. Wokale zostały nagrane w Battery Studios w Nowym Jorku a całość powstała tak samo jak w przypadku pierwszego singla w Sztokholmie w Szwecji.


PROMOCJA:
Britney nie wystąpiła z żadnym singlem na żywo. Jedyną formą promocji były teledyski. Video do utworu "My Prerogative" powstało w sierpniu 2004 roku w The Paramour Mansjon w Silver Lake w Los Angeles. Reżyserem został Jake Nava, który już współpracował z Brit. W teledysku wziął udział jej były mąż, Kevin Federline.
Teledysk do drugiego singla został nakręcony w grudniu 2004 roku pod okiem reżysera Billie Woodruff i samej pop gwiazdy. W teledysku Britney wciela się w postać swojej alter ego – Mona Lisy: „Myślę, ze ona jest moim alter-ego. Kiedy czuję, że jestem wredna, lub rządzę ludźmi, żeby cos załatwić... To łatwiejsze być nazywaną Mona Lisa, zamiast Britney". Britney była nie tylko współreżyserem video, ale również sama wymyśliła choreografie i wybrała ubrania. „Po nakręceniu 20 teledysków, granie tej samej roli zaczyna nudzić. Czuję, że bycie za kamerą jest czasami bardziej satysfakcjonujące niż bycie przed nią” – powiedziała gwiazda.


SINGLE:
1."My Prerogative" – 21 września 2004
2. "Do Somethin'" – 14 lutego 2005