Glory (2016)

pic

CD:

1. Invitation

2. Make Me... (feat. G-Eazy)

3. Private Show

4. Man On The Moon

5. Just Luv Me

6. Clumsy

7. Do You Wanna Come Over?

8. Slumber Party

9. Just Like Me

10. Love Me Down

11. Hard To Forget Ya

12. What You Need

 

CD (Deluxe):

1. Invitation

2. Make Me... (feat. G-Eazy)

3. Private Show

4. Man On The Moon

5. Just Luv Me

6. Clumsy

7. Do You Wanna Come Over?

8. Slumber Party

9. Just Like Me

10. Love Me Down

11. Hard To Forget Ya

12. What You Need

13. Better

14. Change Your Mind (No Seas Cortes)

15. Liar

16. If I'm Dancing

17. Coupure Electrique

 

Japan Bonus Track:

18. Mood Ring

 

INFO:

Już w drugiej połowie 2014 roku pojawiły się spekulacje odnośnie tego, że Britney rozpoczęła pracę nad kolejnym krążkiem. Sama piosenkarka potwierdziła te pogłoski w wywiadzie udzielonym przy okazji promocji bielizny The Intimate Collection w Finlandii informując, że płyta jest we wstępnej fazie przygotowań. "Na ten album chciałabym czegoś naprawdę z pazurem. Chciałabym zaprezentować coś całkiem odmiennego od tego, co robiłam do tej pory. Chcę nagrać coś super. Jestem taka podekscytowana". Przedsmakiem nadchodzącego krążka uważano duet Brit z australijską raperką Iggy Azaleą - to właśnie singiel "Pretty Girls" miał promować dziewiątą płytę Spears, jednak ostatecznie utwór nie znalazł się nawet na trackliście. Pod koniec marca 2015 roku raperka zdradziła również, że album Britney jest już rzekomo gotowy, jednak w tamtym czasie żadne oficjalne wydawnictwo z tego krążka nie zostało opublikowane. Przez kilka następnych miesięcy nie pojawiały się żadne konkretne inormacje dotyczące płyty - jedynie producenci muzyczni potwierdzali swoją współpracę z piosenkarką. Oprócz Iana Kirkpatricka do grona tworzących dziewiąty krążek Brit w tamtym czasie dołączył DJ Mustard. "To szaleństwo! Tak naprawdę nie mogę wiele zdradzić, ale kawałek jest niesamowity. Jestem fanem wszystkiego, co dobre, a to właśnie jedna z takich rzeczy" - poinformował.

W sieci pojawiło się także zdjęcie ze studia nagraniowego, na którym widzimy Spears w towarzystwie Julii Michaels oraz Justina Trantera. Na początku 2016 roku w koncepcji show rezydentury Britney: Piece Of Me w Las Vegas nastąpiły gruntowne zmiany i to właśnie w tym czasie pojawiły się pogłoski o coraz bliższym wydaniu nowej piosenki. Natomiast Robin Leach - dziennikarz portalu Las Vegas Sun - poinformował, że premiera płyty odbędzie się za miesiąc. "To coś naprawdę innego. Bardzo mnie ekscytuje. To mój ulubieniec spośród wszystkich albumów, jakie nagrałam. Napisałam na niego mnóstwo piosenek. Wyszedł naprawdę ciekawie, a jego klimat jest nietuzinkowy". Jednak i tym razem pogłoski o premierze krążka w najbliższym czasie okazały się nieprawdą - w rzeczywistości nastąpiło to dopiero w sierpniu 2016 roku. Sama piosenkarka tłumaczyła, że nie chce się zbytniu spieszyć z wypuszczeniem wydawnictwa na rynek, ponieważ zależy jej, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

"Szczerze mówiąc ta płyta stanowi dla mnie coś naprawdę wyjątkowego. Jest jak dziecko. [...] Zależy mi, aby brzmiała tak, jak ma brzmieć, niezależnie od tego, czy mam ją nagrywać jeszcze przez rok, czy przez dwa miesiące. [...] Wiem, że kierunek, w którym podążam, jest bardzo dobry. [...] Chcę porządnie wykonać swoją pracę, zależy mi na tym, aby fani byli zadowoleni z efektu". W kwietniu Robin Leach zdradził tytył pierwszego singla promującego dziewiąty krążek, który miał brzmieć "Make Me (Oooh)", jednk ostatecznie nazwę skrócono do "Make Me...". Produkcją tego utworu zajął się Burns. W maju Joe Riccitelli - dyrektor zarządzający wytwórnią RCA, do której należy Britney - poinformował, że nową piosenkę usłyszymy latem i tak też się stało. Niedługo po pojawieniu się pogłosek, że premiera singla została przesunięta ze względu na trudności techniczne, australijski raper G-Eazy potwierdził, że pojawi się gościnnie na nadchodzącej piosence Brit. Na początku czerwca oboje rozpoczęli kręcenie klipu do utworu "Make Me..." - to właśnie w wywiadzie udzielonym na planie do tego teledysku Spears zdradziła kolejny tytuł z jej albumu, czyli "Private Show". "Wpadłam na pomysł, aby zrobić coś innego, niż dotychczas i tak samo nazwać perfumy, jak i ten świetny utwór".

15 lipca obyła się radiowa premiera singla "Make Me...", który w kilka godzin po pojawieniu się na rynki znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia iTunes w kilkudziesięciu krajach, również w Polsce. Natomiast teledysk ujrzał światło dzienne 5 sierpnia. Od tej chwili zaczęły się pojawiać konkretne informacje na temat wydania dziewiątej płyty piosenkarki. "Mój nowy album i początek nowej ery. Dostępny już od 26 sierpnia" - napisała Britney na swoich kontach na portalach społecznościowych, udostępniając zdjęcie okładki. Kilka dni później, zamawiając płytę w przedsprzedaży, można było usłyszeć kolejny, trzeci już utwór z płyty - "Clumsy", natomiast jakiś czas po tym do zamówienia dołączana była także piosenka o nazwie "Do You Wanna Come Over?". 26 sierpnia odbyła się oficjalna premiera dziewiątego albumu Britney Spears o nazwie Glory. Tytuł tej płycie nadał najstarszy syn Brit - Sean Preston - który stwierdził, że jego mama będzie bardzo dumna z tego co zrobiła, jeżeli prace nad krążkiem dobiegną końca. Oprócz wyżej wymienionych nazwisk, producenci, którzy mieli wkład w tworzenie płyty to: Nick Monson, Pheobe Ryan, Chantal Kreviazuk, Oscar Gorres, Mattman & Robin, Jason Evigan, YoungFyre, Joe Janiak, BloodPop, Cashmere Cat, Robopop, Warren "Oak" Felder oraz Carla Williams.

 

PROMOCJA:

28 sierpnia Britney wraz z raperem G-Eazy wystąpiła na gali Video Music Awards 2016. Na scenie, oprócz singla "Make Me...", mogliśmy usłyszeć także refren utworu "Me, Myself & I" w wykonaniu Brit. Będąc w Nowym Jorku piosenkarka udzieliła kilka wywiadów, m.in. Elvisowi Duranowi, stacji Sirius XM, prowadzącemu program Zach Sang oraz stacji radiowej 92.3 AMP Radio. Pojawiła się także na okładce wrześniowego wydania magazynu Flaunt oraz październikowego wydania magazynu Marie Claire. Na początku września został wyemitowany w programie Today Show występ Britney, który wcześniej zarejestrowano w Las Vegas. Zaprezentowała wtedy dwa utwory z nowego albumu: "Make Me..." oraz "Do You Wanna Come Over?". Britney wzięła także udział w programie The Ellen Degeneres Show: wraz z prowadzącą nagrała skecz w centrum handlowym. We wrześniu miały miejsce dwa wielkie festiwale, na których wystąpiła. Pierwszym z nich był iHeartRadio Music Festival, gdzie zaprezentowała takie utwory, jak: "Work B**ch", "Do You Wanna Come Over?", mix utworów Missy Elliott, "Toxic", "Stronger", "Slave 4 U", "Crazy" oraz "Make Me...". Drugą imprezą z kolei był Apple Music Festival w Londynie, na którym publiczność mogła usłyszeć piosenki wchodzące w skład setlisty rezydentury koncertowej Britney: Piece Of Me. Będąc w stolicy Wielkiej Brytanii odwiedziła stację BBC Radio 1, gdzie udzieliła wywiadu oraz studio brytyjskiego oddziału radia KIIS FM, gdzie dziennikarz przeprowadził z nią rozmowę. Pojawiła się także w programie o nazwie Lorraine. 1 października Britney udzieliła wywiadu i wystąpiła z "Make Me..." w The Jonathan Ross Show. Pojawiła się również w programach This Morning, Loose Woman, australijskim The Today Show i Sunrise. Po powrocie do USA Britney udzieliła wywiadu dla Vegas Player Magazine. W grudniu wystąpiła na trzech festiwalach: Jingle Ball, 99.7 Triple Ho Show i Jingle Bash. Na każdym z nich wykonała te same utwory tzn. "Work B**ch", "Womanizer", "I'm a Slave 4 U", "Make Me...", "Do You Wanna Come Over?", "Toxic", "Stronger", "(You Drive Me) Crazy" i "Slumber Party".

 

SINGLE:

1. "Make Me..." - 15 lipca 2016

2. "Slumber Party" - 16 listopada 2016