Circus (2008)
pic

CD:
01. Womanizer
02. Circus
03. Out From Under
04. KIll The Lights
05. Shattered Glass
06. If U Seek Amy
07. Unusual You
08. Blur
09. Mmm Papi
10. Mannequin
11. Lace and Leather
12. My Baby
13. Radar
14. Amnesia (Japonia)

CD + DVD:
01. Womanizer
02. Circus
03. Out From Under
04. KIll The Lights
05. Shattered Glass
06. If U Seek Amy
07. Unusual You
08. Blur
09. Mmm Papi
10. Mannequin
11. Lace and Leather
12. My Baby
13. Radar
14. Rock Me In
15. Phonography
16. The Making of The Album
17. Womanizer (Director's Cut Music Video)
18. Photo Gallery
19. Amnesia (Japonia)
20. Making of  "Circus" Music Video (Japonia)
21. Circus (Music Video) (Japonia)

Bonusy iTunes:
01. Trouble
02. Quicksand (Europa)
03. Rock Boy

INFO:
Wiadomość o nowym albumie została potwierdzona w maju 2008 roku przez menagera Britney, Larrego Rudolpha. W lipcu 2008 roku do mediów podano wiadomość, że Spears spędzi lato w studiu gdzie pracuje nad nowych albumem z zespołem najwyższej klasy producentów i teściarzy. W sierpniu w wywidzie dla OK! Magazine Britney powiedziała, że "Album będzie bardziej nowoczesny. Pracuję z producentami, którzy są wspaniali. Jest w tym dużo energii i świeżości. Piszę [teksty] każdego dnia, tutaj przy pianinie w salonie. To moja najlepsza praca dotychczas. Ta płyta będzie trochę lżejsza niż "Blackout". Myślę ze, w czasie, kiedy nagrywałam tamten album, przechodziłam pezez naprawdę mroczny okres w swoim życiu, więc dużo piosenek na nim zawartych odzwierciedłało ten stan. Weszłam do studia, ponieważ miałam trochę wolnego czasu ale zaczęłam pracować i nagrywać. To jest super, po prostu stało się. " Magazyn Rolling Stone wyjawił, że Britney nagrała 30 piosenek na swój szósty studyjny album. Tancerka, Shannon Holtzapffel, którą mogliśmy zobaczyć w sekretnym video, które wyciekło do internetu w rozmowie z The Daily Telegraph powiedziała "Kiedy skończyliśmy próbę, ludzie Britney wzięli płytę CD i zamknęli ją w sejfie. Pierwszy raz się spotkałam z takim zachowanien." "Proces nagrywania albumu był świetny, ponieważ napisałam wiele piosenek i byłam częscią tej pracy. Eksperymentowałam z wieloma pop producentami z którymi pracowałam wcześniej" - powiedziała Spears. Byli to m.in Max Martin, który wyprodukował pierwszy hit "Baby One More Time", Guy Sigsworth, który zajął się "Everytime" i "Someday". Danja i Bloodshy & Avant, którzy byli producentami wielu kawałków z poprzedniej płyty Britney, "Blackout". Reszta producentów to: Dr. Luke, Benny Blanco, The Outsyders, Fernando Garibay, Harvey Mason, Jr., Rob Knox, Greg Kurstin oraz The Clutch.

PROMOCJA:
W ramach promocji albumu, wytwórnia Jive Records otworzyła linie telefoniczną, gdzie można było zostawić wiadomość dla Britney. Pierwszy publiczny występ miał miejsce 6 listopada 2008 roku na koncercie Madonny w Los Angeles. Britney wystąpiła u boku Mad w piosence "Human Nature". Spears zagrała główną rolę w video do tej piosenki, wyświetlanym podczas występu.
Na tydzień przed wydaniem albumu, 27 listopada,  Britney w ramach promocji odwiedziła Europę. Pierwszy występ z piosenką Womanizer miał miejsce na gali Babmbi Awards w Niemczech, gdzie odebrała statuetkę w kategorii "Best Pop International Artist".
Następnego dnia, 28 listopada, Britney poleciała do Francji aby wystąpić w programie Star Academy. Ostatnim przystaniem Britney w Europie była Wielka Brytania i program X-Factor.
30 listopada
2008 roku na kanale MTV swoją premierę miał film dokumentalny "Britney: For The Record". Był to dokument opowiadający o codziennym życiu Britney.
2 grudnia
Britney wystąpiła w Good Morning America z dwoma piosenkami Womanizer i Circus. Na to wydarzenie, w Nowym Jorku zbudowano specjalny, cyrkowy namiot.
Następnego dnia Britney zapaliła światełka na Rockefeller Center Christmas Tree.
14 grudnia, pop gwiazda zawitała do Japonii gdzie działa dwa występy promujące: w programie Hey Hay Hey oaz na rozdaniu nagród NTV.
3 marca 2009 roku Britney wyruszyła w swoją pierwszą, światową trasę koncertową od 5 lat. Trasa objęła 96 koncertów. Britney zagrała w Ameryce Północnej, Europie i Australii. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O TRASIE W ARTYKULE "DEKADA THE CIRCUS STARRING BRITNEY SPEARS"

SINGLE:
1. "Womanizer" - 29 września 2008 - PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SINGLU W ARTYKULE "WIELKI POWRÓT"
2. "Circus" - 2 grudnia 2008 - PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SINGLU W ARTYKULE "WSZYSTKIE OCZY NA BRITNEY"
3. "If U Seek Amy" - 10 marca 2009
3. "Radar" - 23 czerwca 2009 PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SINGLU W ARTYKULE "SINGIEL Z DWÓCH PŁYT"