#TBT 19 urodziny "(You Drive Me) Crazy"
Wpisany przez Hinami    czwartek, 13 września 2018 17:47   

altPod koniec lat 90 będąca u szczytu popularności Britney Spears, prawie rok po wydaniu wielkiego hitu ...Baby One More Time, zaprezentowała światu swój trzeci singiel - (You Drive Me) Crazy. Piosenka właśnie dziś, 13 września, a w niektórych krajach w późniejszych bądź wcześniejszych terminach, świętuje 19 urodziny! Przebój dodatkowo promował film Drive Me Crazy (w Polsce znany jako To Mnie Kręci), a jego główne gwiazdy - Melissa Joan Hart i Adrian Grenier - pojawiły się w klipie. Na potrzeby tego video nagrano również nową werjsę utworu, nazwaną The Stop Remix! To właśnie ją wydano na singla, a później umieszczono na wszelkich składankach. W porówaniu do aranżacji albumowej, ta ma więcej powera i lepiej nadaje się do tańca. Krótkie nagranie z sesji nagraniowej mixu możecie obejrzeć TUTAJ. Która wersja bardziej do Was przemawia: oryginał czy remix?

Piosence dodano więcej "mocy", więc klip do niej musiał być równie energetyczny. Sama Britney stwierdziła, że "ten teledysk musi być równie dobry, co Baby One More Time," zapraszając do współpracy tego samego reżysera Nigela Dicka. Na miejsce zdjęć wybrano... elektrownię Redondo Beach Power Station w Kalifornii, przekształcając ją w klub! Akcja klipu rozkręca się w jedną, wielką imprezę, kiedy Britney - seksowna kelnereczka i jej równie powabne przyjaciółki kończą pracę. W video położono nacisk przede wszystkim na taniec, którego Britney była prawdziwą mistrzynią. Nie przeszkadzało to jednak reżyserowi przerywać zdjęć okrzykami: "Stop Britney! Pokaż więcej poweru!" Britney pokazała więc power, którego starczyło na... dwie wersje klipu, które różnią się od siebie sekwencjami tanecznymi. Oryginał obejrzycie TUTAJ, natomiast alternatywną wersję video z innymi scenami TUTAJ.

Mimo, że piosence zarzucano pewne podobieństwo do debiutanckiego singla Brit, nie przeszkadzało to jej stać się kolejnym megahitem. Utwór dotarł do Top 10 w 20 krajach, a szczyt notowań zdobył w Belgii, Japonii i Islandii. W ojczyźnie artystki, na Billboard Hot 100 dotarł do 10 pozycji. Singiel z pewnością jest jednym z najbardziej kultowych od Britney, może nie tak bardzo jak Baby czy Oops, ale z pewnością do dziś wiele osób świetnie się przy nim bawi, a w polskich radiach naprawdę często można go usłyszeć.

Britney promowała go równie porządnie co ...Baby One More Time, a pierwszy raz wystąpiła z nim podczas Hair Zone Mall Tour. Co ciekawe, można było wtedy zauważyć iż publiczności Crazy podoba się zdecydowanie bardziej niż pierwszy hit Britney. Później piosenka gościła na każdej trasie artystki, a zabrakło jej dopiero na The Circus Starring i Femme Fatale Tour. Potem jednak utwór powrócił w ramach rezydentury w Las Vegas, Brit występowała z nim także podczas ostatniego tournée - Piece Of Me Tour ( przy okazji zapraszamy do nowego działu poświęconego trasie!).

Jakie są Wasze odczucia wobec (You Drive Me) Crazy? Macie z tym utworem jakieś miłe wspomnienia? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Komentarze (3)add comment

Pysix :

0
Wole wersje orginalną, ale na żywo (Hawaje 2000 Honolulu)!!!!
18:07 - 13.09.2018

pimpineliusz :

0
smilies/cheesy.gif depesze metale i hiphopy byly przerazone widzac ten teledysk
18:20 - 13.09.2018

Matiz :

MatiSimek
Uwielbiam! klasyk
08:50 - 14.09.2018

Napisz Komentarz
pomniejsz | powiększ

busy