Osobista "Britney Jean" i widowiskowe show w Vegas [Podsumowanie]
Wpisany przez Belle   

jean03midredW styczniu tego roku Britney Spears ponownie wzięła się za porządkowanie swojego życia osobistego i zawodowego: tego samego dnia ogłosiła, że nie będzie występować już w charakterze jurorki w programie Simona Cowella, "X Factor USA" oraz, że ona i jej narzeczony Jason Trawick zdecydowali się zerwać zaręczyny. Zerwanie to komplikował fakt, iż Trawick - agent gwiazd, był także uznanym w obliczu prawa współ-kuratorem Spears, który nadzorował jej życie do spółki z ojcem piosenkarki Jamie’em Spearsem. Jason zajmował się sprawami osobistymi Britney na mocy zatwierdzonego przez sędziego orzeczenia…

A wszystko w następstwie publicznego załamania, jakie gwiazda przeszła w latach 2007-2008. Teraz, bez Trawicka u boku, a za sprawą nowego albumu, zatytułowanego Britney Jean, którego premiera odbędzie się na początku grudnia, Spears zapewnia samą siebie: "Po tym, jak na początku tego roku przeżyłam rozsatanie, miałam dużo do (o)powiedzenia w studiu nagraniowym" - powiedziała w jednym z wywiadów. W centrum realizacji nowego albumu jest Will.I.Am (współpracował z Britney w zeszłym roku nad hitowym singlem "Scream And Shout"). W przeciągu dwóch miesięcy zeszłej wiosny gwiazda popu i muzyk grupy "Black Eyed Peas" spotykali się na serii długich lunchów w Los Angeles.

"Podczas tych ich rozmów, Will zaczął niemal przeprowadzać wywiady z Britney" - wyznał długoletni menager gwiazdy, Larry Rudolph. "Zadawałem jej pytania o jej życie pełne prób, zawirowań, cierpień i relacji z innymi" - wyjaśnił sam Will.I.Am. Britney z kolei, miała powiedzieć Rudolphowi: "Chcę, by to właśnie Will był centralną postacią czuwającą nad tym albumem. Nie chcę całej masy producentów, którzy będą co raz nadsyłać mi swoje utwory". Ostatecznie Will.I.Am został producentem wykonawczym krążka "Britney Jean". "Czasami piosenki pisałem ja, a czasami pochodziły one od innych. Ale Britney także napisała wiele piosenek" - stwierdził muzyk.

Australijska twórczyni hitów, Sia Furler przyczyniła się mocno do [tekstu i brzmienia] singla Perfume, jak również kawałka, który napisała wspólnie z piosenkarką Katy Perry, a zatytułowanego Passenger i utrzymanego w średnim tempie numeru Brightest Morning Star. "Britney była totalnie przeurocza" - stwierdziła Sia. "To ona wpadła na pomysł tytułu 'Brightest Morning Star' i powiedziała mi, że tak właśnie Jezus odnalazł swoją drogę. Britney zapragnęła napisać piosenkę, która byłaby nieco w stylu gospel, delikatnie wykonana" - wyjaśniła. Piosenki na nowy album Britney pisali oraz wyprodukowali także David Guetta, Diplo i William Orbit.

I zamiast zwykłej trasy koncertowej, do jakich przyzwyczaiła nas przez lata, Spears rozpocznie niebawem 2-letnią rezydenturę w Las Vegas przy resorcie Planet Hollywood Hotel and Casino. Początek 27 grudnia. Piosenkarka da 48 występów w roku. Wszystko, według doniesień za okrągłe 30 milionów dolarów. 90-minutowe show w ramach Britney: Piece of Me będzie mieszanką dawnych hitów i kilku piosenek z nowego albumu. Samo miejsce przeznaczone na koncertowanie, jak na wcześniejsze standardy Britney Spears jest dość małe. Pomieści tylko 4,650 osób, ceny biletów zaczynają się od 59 dolarów i dobijają do bagatela 3 tysięcy $ włączając tzw. pakiety VIP.

"Chcemy by, każdy kto przyjdzie na występ Britney Spears do Planet Hollywood po prostu mógł potańczyć i dobrze się bawić" - zdradził swego czasu reżyser całego przedsięwzięcia, Baz Halpin. "Będzie miejsce serwujące drinki. Show będzie się także rozpoczynało znacznie później, aniżeli inne tego typu koncerty w Las Vegas" - dodał. Rudolph przyznał ponadto, że forma występów w Vegas doskonale pasuje i będzie współgrać z życiem rodzinnym Britney Spears (jej synowie Sean Preston i Jayden James mają odpowiednio osiem i siedem lat). "Teraz Britney jest również matką. Dla niej taka, a nie inna forma występów to mniejsze obciążenie i rozdarcie pomiędzy obowiązkami zawodowymi i prywatnymi. To sytuacja, która może trwać przez jakiś czas praktycznie bez wysiłku. Na chwilę obecną Britney jest w pełni przekonana do tego pomysłu. Chce rozpocząć koncerty i dać czadu" - podsumował Larry Rudolph.

Dla Rolling Stone: Jenny Eliscu / Tłumaczenie: BritneySpears.pl

Komentarze (8)add comment

Jeff :

0
Ehh .. aż dziwnie się to czyta.
22:19 - 20.11.2013

MikeMB :

0
Już nie mogę się doczekać tych występów. Fajnie jest wejść na stronę i zobaczyć jakieś filmiki jak występuje, zdjęcia jak wyglądała + fotografie paparazzi gdy pojawia się w LV i odjeżdża smilies/cheesy.gif
22:28 - 20.11.2013

fanuś :

0
JAKI kurna Jezus... wtf...
23:29 - 20.11.2013

jas :

0
od piosenkarki mega komercyjnej do artystki gospel smilies/grin.gif Nie wiem czy ludzie uwierzą w taki przeskok. Trzeba bylo to robic latami stopniowo, a nie.
23:50 - 20.11.2013

moo :

0
WB i piosenka w stylu gospel na jednym albumie.... mogłaby się określić, bo ta mieszanka pasuje jak świni siodło...
00:12 - 21.11.2013

Dark :

0
Dla każdego coś dobrego Płyta nie musi składać sie z piosenek w jednym nurcie dobrze ze bedzie można posłuchać rożnego rodzaju niż wszystko na jedno kopyto
02:37 - 21.11.2013

pawel FANBRIT :

0
Ciekawe czy będzie śpiewać na żywo?...
12:24 - 21.11.2013

Grush3k :

0
Gdzie oni tam mają gospel lol taki chórek to jest popidówka nie gospel lol
15:42 - 21.11.2013

Napisz Komentarz
pomniejsz | powiększ

busy